Tabelka z krewetkami Taiwan

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Tabelka z krewetkami Taiwan

Postprzez centka » Cz 17 gru, 2015 08:54

witam,
Hodowałem przez rok neocaridyny, teraz chce się przerzucić na inne.
Czy mógł by mi ktoś podać link to jakiejś tabelki z odmianami Taiwanów koniecznie w języku Polskim
Większość tabelek i jakie znalazłem są w obcym języku
Mam możliwość kupienia krewetek które się nazywają wine red i blue bolt. Czy to też są taiwany ? Czy one mogą się krzyżować ??
Na allegro widziałem jeszcze jakieś king kong, pinto, bee tiager i inne których nazwy nie pamiętam. Ciężko to ogarnąć komuś nowemu ;p
pozdrawiam
centka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt 28 mar, 2014 20:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Tabelka z krewetkami Taiwan

Postprzez =Fresz= » Cz 17 gru, 2015 09:20

U nas na forum temat już taki gdzieś był wystarczy poszukać.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Tabelka z krewetkami Taiwan

Postprzez centka » Cz 17 gru, 2015 09:23

Wielkie dzięki.
Napisz mi jeszcze tylko czy można je krzyżować. i co z tego może wyjść (wine red i blue bolt)
i co oznacza jak krewetka ma w nazwie mosura np: Taiwan Bee Panda Mosura

pozdr
centka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt 28 mar, 2014 20:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Tabelka z krewetkami Taiwan

Postprzez =Fresz= » Cz 17 gru, 2015 09:37

O tu jeszcze znalazłem fajny rysunek i trwało to 10min heh dlaczego Ty tego nie poszukasz sam na google? :-P na rysunku masz odpowiedź jak wygląda wzór mosura. A odnośnie krzyżówek to jak z crystalami kolor czarny jest dominujący i przy krzyżówce black z red będziesz miał więcej w miocie tych black. W przypadku krzyżówki red z blue bolt to może być loteria.

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Tabelka z krewetkami Taiwan

Postprzez pr3cik » Cz 17 gru, 2015 11:06

viewtopic.php?f=18&t=7874

Nawet temat jest przyklejony:)
Avatar użytkownika
pr3cik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 01 cze, 2014 20:36
Lokalizacja: Brzeg

Re: Tabelka z krewetkami Taiwan

Postprzez kaboom » Cz 17 gru, 2015 11:47

Blue Bolt to Taiwan który niejako jest odpadem od KingKonga (tak jak Snow od Bee) ale ponieważ jest to ładna krewetka zyskała dużą popularność, reasumując jest to odmiana Taiwana koloru czarnego, Wine Red to Taiwan koloru czerwonego. Kolor czerwony u krewetek Bee jest kolorem słabszym, dominująca jest czerń więc z upływem czasu prawdopodobieństwo wylęgu większości krewetek z dominacją czerni jest większe. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby te krewetki pływały w jednym baniaku. Najwyżej po roku, dwóch wymienisz trochę Pand, Boltów i KingKongów na czerwone odmiany. Jeśli zalezy Ci na ładnym baniaku z różnokolorowymi krewetkami to Taiwany są jedynym rozwiązaniem. Natomiast jeżeli myślisz o hodowli zarobkowej to trzymanie różnych odmian w jednym baniaku to nie jest dobry pomysł.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Tabelka z krewetkami Taiwan

Postprzez centka » Cz 17 gru, 2015 18:22

dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Znalazłem te tabelki ale tam są nazwy których nie widziałem na allegro np: Band, flower, grade, stripes itp
Jak ktoś w tym nie siedzi naprawdę ciężko jest się w tym połapać, także przepraszam jak temat był już poruszany

kaboom napisał(a): Najwyżej po roku, dwóch wymienisz trochę Pand, Boltów i KingKongów na czerwone odmiany.
Czy mam rozumieć że jak będę mieć tylko blu bolty i red wine to po kilku pokoleniach mogą się pojawić pandy, kink-kongi itp????

pozdr
centka
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt 28 mar, 2014 20:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Tabelka z krewetkami Taiwan

Postprzez Dakota » Cz 17 gru, 2015 21:19

Trochę nie zgodzę się z teorią, że kolor czarny jest dominujący. Po kilku miesiącach trzymania w jednym baniaku krewetek czarnych i czerwonych (hybrydy), zdecydowanie dominują czerwone. Głównym zapylaczem pod kątem Tajwanów w drugim baniaku jest samiec Panda - po połączeniu z czerwoną hybrydą tu też dominują czerwone Tajwany.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości