Identyfikacja taiwan bee

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Re: Identyfikacja taiwan bee

Postprzez sQun49 » Wt 01 mar, 2016 22:57

Jimbo pokaż taiwany z pierwszego baniaka chyba że masz temat ze swoimi zbiornikami...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwan bee

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 01 mar, 2016 22:59

juz ci pisałem mało czerwieni widac a z własnego doswiadczenia z biela moze byc róznie u taiwanów ,niech podrosnie wtedy da sie pewniej okreslic czy to taiwan czy nie taiwan ....no chyba że istnieje precedens ze moze z ojca i matki taiwana urodzic sie hybryda .
Inna opcja nie wiem na ile prawdopodobna jest teoria o ile mi wiadomo niepotwierdzona oficjalnie że samice krewtek potrafia magazynowac sperme samców długi czas jesli dostałes od kogos samice która kiedys tam obskoczył samiec crystala to wg tej teorii mogła urodzic hybryde mimo ze zyje dlugi czas wyłacznie z taiwanami
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Identyfikacja taiwan bee

Postprzez sQun49 » Wt 01 mar, 2016 23:03

Przejrzałem Twój temat i zaciekawiła mnie biało-czarna krewetka z ostatniego zdjęcia zbiornika taiwanów... Czy oby na pewno to Taiwan???
Obrazek
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwan bee

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 01 mar, 2016 23:08

taiwan , ma czarny " nochal "
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Identyfikacja taiwan bee

Postprzez Aweth » Wt 01 mar, 2016 23:52

Inco, co do Twojej wypowiedzi na temat precedensu, to w naturze zachodzą też spontaniczne mutacje. Nie wiem niestety jak wygląda genom taiwanów i ile genów warunkuje "bycie tajwanem", ale istnieje również prawdopodobieństwo zajścia mutacji która może zmieniać fenotyp danego osobnika. W sumie jakby nie patrzeć każdy organizm jest "mutantem".
Aweth
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 12:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Identyfikacja taiwan bee

Postprzez SUHY » Wt 01 mar, 2016 23:59

Taiwan rodzi taiwana , ale .... często przy Blue Bolt zdarzają się snow , co za tym idzie można domniemać że taiwan może nie urodzić taiwana ( z czym sie nie zgadzam) albo Blue Bolt to nie taiwan (tak jak Red Bolt) .

A ta mosurka u cie spokojnie mogła przejść z wodą lub zieleniną .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Identyfikacja taiwan bee

Postprzez jimbo » Śr 02 mar, 2016 11:22

No właśnie to jest dziwne dla mnie. Kupowałem taiwany partiami. BB osobno, KK osobno, WR i RR też osobno. Jak sobie dobrze przypominam wszystkie krewetki z innych źródeł. I tak co parę dni dokładałem do zbiornika nowe. Minęły 2-3 tyg. i zaczęły jajczyć. Najpierw 3 BB, potem pandy a za nimi reszta. Powiem szczerze, że na żywo to bardzo ładną ma to biel ta mosura. Rozumiem, że jakby miała jakieś prześwity, wyblakła by była itp, a tak naprawdę ciężko mi stwierdzić co to i która mamuśka to wypuściła.

SUHY napisał(a):A ta mosurka u cie spokojnie mogła przejść z wodą lub zieleniną .


Nie ma takiej możliwości. Została urodzona u mnie. Mam kilka jak nie kilkanaście sztuk tych maluchów.
jimbo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 18 lut, 2016 19:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Identyfikacja taiwan bee

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 02 mar, 2016 15:57

widziałes PRL-ki Drink20 ? maja biel jakiej nie poswstydza sie rasowe taiwany daj jej poddorosnoc gdy bedzie wieksza czerwien zdradzi co to za jeden gagatek , czerwień taiwanów jest unikatowa żadna hybrydażaden crystal nie ma takiej
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Poprzednia strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości