Prawdopodobnie blue jelly oraz blue rili

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Prawdopodobnie blue jelly oraz blue rili

Postprzez AnOfDe » Śr 30 mar, 2016 18:08

Jeszcze sporo wody w Odrze upłynie nim nasi sprzedawcy w sklepach zaczną poprawnie nazywać i selekcjonować nasze robaczki :)
Dla tego do was pytanie o identyfikację i co z tego może wyjść jak będzie w 1 baniaku.
Wydaje mi się że owe blue velvety które kupiła mi znajoma to są blue jelly a brue rili to nie są blue carbony ?

Obrazek
AnOfDe
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 30 mar, 2016 17:33

Re: Prawdopodobnie blue jelly oraz blue rili

Postprzez SUHY » Pt 01 kwi, 2016 21:55

Jak to zwykle u heterek bywa będzie sporo nie koniecznie ładnych piesków .Wsio zależy od puli genowej , ale nie spodziewał bym się niczego ładnego .Temat łączenia odmian barwnych tego gatunku nie kończy sie za dobrze .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Prawdopodobnie blue jelly oraz blue rili

Postprzez Padre » Pt 01 kwi, 2016 22:58

AnOfDe zanim zaczniesz pouczać sprzedawców w sklepach jeszcze raz zweryfikuj czy dobrze odmiany rozpoznajesz ;)


Jesli te krewetki ze zdjęcia są z jednego stada to na 100% nie są to ani blue rili ani blue jelly. Te rasy powstały z odmian czerwonych,przez co czasami mają pozostałości czerwonego pigmentu a nie czarnego, ale też ich kolor jest jasno błękitny, coś jak tu
Obrazek
mogą trafić się bardziej niebieskie , mniej niebieskie, ale ogólnie stado zwykle jak na obrazku wygląda.

Z kolei to są typowe blue carbony
Obrazek

tak wyglądają blue diamond
Obrazek
są bardziej czarne niż niebieskie
ale trafiają się wsród nich i takie
Obrazek


ale jak chcesz mniej czarne a bardziej niebieskie to tak wyglądają blue dream/blue velvet
https://www.youtube.com/watch?v=l3qMqxIOpn0" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
niebieskie-granatowe , czasami z czarnymi łatkami w małej ilosci
Padre
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 28 maja, 2015 01:39

Re: Prawdopodobnie blue jelly oraz blue rili

Postprzez AnOfDe » So 02 kwi, 2016 23:09

Tak myślałem że nic pięknego z tego nie wyjdzie, zobaczymy jak nie to będę odławiał i do ogólnego :P

Padre ... ja wcale nigdzie nie pisałem że potrafię dobrze rozpoznawać krewetki, ale nadal uważam że lepiej niż w niejednym sklepie :)
Przykładowo te moje z 1 foto kupione były jako blue velvet co gołym okiem widać że to pic a drugie natomiast jako blue rili a według mnie to były właśnie blue carbon co do tych pierwszych to nadal nie jestem pewien co to :(
1 z nich zrobiła się bardziej zielona niż niebieska teraz :/
Chciałbym kupić blue velvet ale to graniczy chyba z cudem, na miejscu w pobliżu 100km nie ma nigdzie nawet Wrocław zwiedzałem i żadnych niebieskich, a na allegro to z tego co czytałem loteria z kolorem :/ Napisałem do schopen's shrimp'a ale nie odpisał mi niestety a myślałem że on sprzedaje to bym podjechał nawet osobiście po nie.... ehhh ciężki temat.
AnOfDe
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 30 mar, 2016 17:33

Re: Prawdopodobnie blue jelly oraz blue rili

Postprzez Padre » Śr 06 kwi, 2016 18:06

Przeanalizuj tą tabelkę

Obrazek


Myślę że teraz będziesz wiedział o co pytać i co masz.


Moim zdaniem ta twoja w ciapki to może być blue velvet a ta jasnoniebieska to może być albo bardzo dobrego sortu blue jelly/blue rili, albo słabego sortu blue velvet. Ale to domysły bo na podstawie jednego słabego zdjęcia, tylko jednej krewetki nie da sie tego na 100% określić.
Padre
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 28 maja, 2015 01:39


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość