Proszę o identyfikacje krewetek.

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Proszę o identyfikacje krewetek.

Postprzez Didu » N 06 lis, 2016 23:23

Cześć. Prowadzę już jakiś czas akwaria słodkowodne, ale nigdy nie miałem krewetek. W końcu stało się, młode ryby trzymane w tym zbiorniku zostały przeniesione do większego, a na ich miejsce wskoczyły krewetki. Jednak wiedzę o tych skorupiakach mam szczątkową i jestem nowy w tym temacie. Kupiłem moje "robale" na giełdzie i wszystkie były w jednym zbiorniku. Jak już się zabrałem za krewetki, to wypadałoby wiedzieć, co trzymam. Niestety nie zdążyłem spytać sprzedawcy, myśląc że to crystal red i crystal black. Jednak po szperaniu w internecie nic już nie wiem... Na pewno to są jakieś kundle, ale po jakich krewetkach to nie mam pojęcia. Także proszę o pomoc.Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Didu
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 06 lis, 2016 23:08

Re: Proszę o identyfikacje krewetek.

Postprzez matu » N 06 lis, 2016 23:31

Po co kupujesz skoro nic nie wiesz ani o krewetach ani o ich wymaganiach. Zacznij od poradników jak zakładać krewetkaria.
Pierwsza kreweta ma coś wspólnego z tigerami, kolejne to crystale.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Proszę o identyfikacje krewetek.

Postprzez Didu » N 06 lis, 2016 23:32

Tu jeszcze jedno zdjęcie podrzucam.Obrazek
Didu
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 06 lis, 2016 23:08

Re: Proszę o identyfikacje krewetek.

Postprzez Didu » N 06 lis, 2016 23:36

matu napisał(a):Po co kupujesz skoro nic nie wiesz ani o krewetach ani o ich wymaganiach. Zacznij od poradników jak zakładać krewetkaria.
Pierwsza kreweta ma coś wspólnego z tigerami, kolejne to crystale.

Słuchaj, ja mam doświadczenie w prowadzeniu zbiorników. Ogólnie wiem jakie powinno się im zapewnić warunki. Ale wszystko, co czytałem na temat rozróżniania krewetek jest pisane takim językiem, że ja jako laik nic z tego nie rozumiem. Dlatego liczę, że ludzie na forum mi w tym pomogą, a nie zniechęcą tekstami "jak się nie znasz, to odpuść sobie"...
Didu
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 06 lis, 2016 23:08

Re: Proszę o identyfikacje krewetek.

Postprzez =Fresz= » Pn 07 lis, 2016 07:39

Mnie ciekawi co tam masz za podłoże ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Proszę o identyfikacje krewetek.

Postprzez matu » Pn 07 lis, 2016 07:47

Napisałem Ci co to zakrewety, dalej utrzymuję to samo. Mogę nawet dodać, że masz słabej jakości crystale.
Zobacz na obrazki:
viewtopic.php?f=18&t=7874&p=69767&hilit=Tabela#p69767
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Proszę o identyfikacje krewetek.

Postprzez Didu » Pn 07 lis, 2016 10:01

Dzięki matu za poradnik, świetnie jest to opisane. Bo niedługo będę zakładał zbiornik typowo pod krewetki. Co do ich jakości - jestem tego świadomy. Kupiłem je z myślą, by mieć zbiornik z krewetkami, a nie całą selektywną hodowlę. Ale może jak złapię zajawkę to kto wie ;) Dzięki jeszcze raz ;) =Fresz= co do podłoża, to się nie wypowiadam. Jest to zapewne jakieś dziadostwo, kupiłem je razem z zbiornikiem. Dlatego, jak pisałem wcześniej - niedługo będę stawiał 60l akwa typowo nastawione na krewetki.

Wysłane z mojego ZTE Blade A452 przy użyciu Tapatalka
Didu
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 06 lis, 2016 23:08

Re: Proszę o identyfikacje krewetek.

Postprzez =Fresz= » Pn 07 lis, 2016 10:22

Didu napisał(a):Słuchaj, ja mam doświadczenie w prowadzeniu zbiorników. Ogólnie wiem jakie powinno się im zapewnić warunki.


Zapytałem bo wcześniej napisałeś że wiesz jakie powinno się im zapewnić warunki :-P gdzieś te doświadczenie się pogubiło heh

Didu napisał(a):Dlatego liczę, że ludzie na forum mi w tym pomogą, a nie zniechęcą tekstami "jak się nie znasz, to odpuść sobie"...


Dlatego tak jak matu napisał musisz zacząć od poradników jak zakładać krewetkaria. Nie widzę żeby napisał o odpuszczaniu. Są dwie drogi nauki...
albo na własnych błędach (przeważnie kosztownych), albo czytając wiedzę zamieszczoną na forum (przeważnie od razu z sukcesami). Ja zawsze będę powtarzać czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Nie wywarzać drugi raz tych samych już otwartych drzwi.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Proszę o identyfikacje krewetek.

Postprzez Didu » Pn 07 lis, 2016 10:31

=Fresz= napisał(a):Zapytałem bo wcześniej napisałeś że wiesz jakie powinno się im zapewnić warunki :-P gdzieś te doświadczenie się pogubiło heh

Nie tyle pogubiło, co byłem zbyt pewny siebie. Nie zdawałem sobie sprawy, że krewetki w akwarium to zupełnie inna bajka niż ryby. Dlatego myślę, że jestem tu na forum w dobrym miejscu i dowiem się więcej.

=Fresz= napisał(a): Ja zawsze będę powtarzać czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Nie wywarzać drugi raz tych samych już otwartych drzwi.

Wierz mi, czytałem, ale widocznie poradniki umieszczane w sieci na temat krewetek są pisane przez osoby tak samo doświadczone jak ja :lol: Dlatego w najbliższych dniach będę przegrzebywać to forum, by znaleźć więcej info na ten temat. Ewentualnie jak Wam się chce, to można wrzucać linki :P


Jakoś te moje skundlone crystale muszą przetrwać przynajmniej ten miesiąc aż sklepię dla nich zbiornik i sobie spokojnie dojrzeje.
Didu
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 06 lis, 2016 23:08

Re: Proszę o identyfikacje krewetek.

Postprzez matu » Pn 07 lis, 2016 11:34

To co wkleiłem, to nowy poradnik Inco.
Będziesz miał pytania to pisz.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości