Kiedy PBL, PRL ???

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez =Fresz= » Pn 28 lis, 2016 20:35

Czy na sali jest jakiś tłumacz?:P

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez matu » Pn 28 lis, 2016 21:00

https://translate.google.pl/" target="_blank jako tako sobie poradził
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez =Fresz= » Pn 28 lis, 2016 21:01

Coś poszło nie tak. Swoją drogą translatory tłumaczą w stylu Kali pić Kali jeść Kali mieć rozwolnienie.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez batman-ka » Pn 28 lis, 2016 21:16

=Fresz= napisał(a):Coś poszło nie tak. Swoją drogą translatory tłumaczą w stylu Kali pić Kali jeść Kali mieć rozwolnienie.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.


Jak pragniesz napiszę Ci tłumaczenie za niebawem.

F1 F2 F3 F4 ......?F1, F2, F3, F4, to nazwa którą nazywamy potomstwa krewetki, które rodzą się z rodziców z różnych linii krwi. Na przykład, potomek z A i B, będzie nazywany F1 (gen niestabilny).Sam​iec potomstwa F1 skrzyżowany z samicą A lub B nazywamy F2 (nieznacznie stabilny gen) samiec F2 skrzyżowany z samicą F1 lub F2 zostanie nazwany F3 (bardziej stabilny gen). F3 samiec skrzyżowany z samicą F2 lub F3 będzie nazwany F4 (stabilny gen).

Dlaczego F4 najbardziej stabilny?
Podstawa algorytmów genetycznych,która została po raz pierwszy zaproponowana przez profesora Holland'a Uniwersytetu Michigan w 1975 roku, opiera się na zasadzie doboru naturalnego i przetrwania najsilniejszych. Więc jeśli cechy genetyczne prowadzone są w kierunku takim jaki oczekujesz, cechy zostaną dalej przekazane.

Przy użyciu algorytmu genetycznego do selektywnej hodowli:

1: Utrzymywanie najbardziej pożądanych cech od rodziców i przekazania go na potomstwo, nie tracąc przy tym cechy u potomstwa.

2. Gody: Wszystkie geny są wybierane losowo pomiędzy dwoma najlepszymi z męskich i żeńskich pokoleń, a część informacji genetycznej jest wymieniana. Z gromadzeniem potrzebnych informacji genetycznych, mamy nadzieję osiągnąć lepsze potomstwo.

3. Mutacja: Wszystkie geny losowo wybranych z jednego najlepszego pokolenia żeńskiego ,najlepszych losowo wybranych mutacji punktowych, zmieniając wartość tej najlepszej żeńskiej mutacji punktowej pokolenia, czekamy na lepsze mutacje nowego potomstwa.

Po zakończeniu powyższych trzech metod, pożądane geny zostaną zachowane. Postępująca ewolucja stworzy nowe pokolenie , a pozostałe kiepskie geny zostaną wyeliminowane, metoda ta nazywana jest "Strategia Eugenika", który może zagwarantować,że potomstwo będzie lepsze niż poprzednie pokolenie.

*(mutacja punktowa-mutacja genu)

Korzystając z tej metody, MK breed był w stanie przekazać 57% najbardziej pożądanych cech wzoru w pokoleniu F4.

Czym jest więc PRL I PBL?

Są 2 rodzaje "czystej linii krewetek". 1 typ to krewetki, które nie są zmieszane z innymi rodzajami, nie rodzą żadnych golden bee lub kolorów, które różnią się od rodziców. 2 typ to krewetki, których nie miesza się z dowolnymi innymi rodzajami, potomstwo urodzone jest dokładnie takie same jak rodzice. Jednak po wielu latach hodowli i dyskusji, stwierdza się u wszystkich hodowców na całym świecie,że typ 2 jest trudny do zweryfikowania, a zatem nie jest prawdziwą, czysta linią.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez kaboom » Pn 28 lis, 2016 22:58

A wszystko to tylko nasze domysły i "wydaje mi się". Generalnie Pan Benibachi nazywa się Kenji Sakura i spokojnie można do niego smarnąć maila, gość z opóźnieniem ale odpisuje, niestety mój angielski nie jest na tyle dobry abym wdał się w wywody odnosnie genetyki krewetek. Moje obserwacje są takie, poza Azjatami to cała reszta świata jest w czarnym tyłku odnośnie genetyki wszystkich stworzeń akwariowych, wszystko co jest robione to robi się na czuja i domysły. Koleś sam wyselekcjonował CR jak myśmy o krewetkach nie słyszeli, nawet o tych do jedzenia :-) Jak ktoś czuje się mocny z genetyki to niech bierze z odłowu CB i próbuje z niej zrobić CR, czapki z głów jak się uda i ile lat na to poświęci. Jak znajdę maila to podeśle na PW do osoby która w imieniu forum może podpytać szefa Benibachi.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez batman-ka » Pn 28 lis, 2016 23:30

kaboom napisał(a):A wszystko to tylko nasze domysły i "wydaje mi się". Generalnie Pan Benibachi nazywa się Kenji Sakura i spokojnie można do niego smarnąć maila, gość z opóźnieniem ale odpisuje, niestety mój angielski nie jest na tyle dobry abym wdał się w wywody odnosnie genetyki krewetek. Moje obserwacje są takie, poza Azjatami to cała reszta świata jest w czarnym tyłku odnośnie genetyki wszystkich stworzeń akwariowych, wszystko co jest robione to robi się na czuja i domysły. Koleś sam wyselekcjonował CR jak myśmy o krewetkach nie słyszeli, nawet o tych do jedzenia :-) Jak ktoś czuje się mocny z genetyki to niech bierze z odłowu CB i próbuje z niej zrobić CR, czapki z głów jak się uda i ile lat na to poświęci. Jak znajdę maila to podeśle na PW do osoby która w imieniu forum może podpytać szefa Benibachi.


Ostatnio miałam okazję z nim rozmawiać na messengerze odnośnie podłoża mineral ,odpowiedział od razu,ale na moje dość złożone pytanie dostałam odpowiedz podobną do tej ,którą tu omawiamy.Jeżeli będzie taka wyższa potrzeba mogę napisać ,pytanie co chcemy wiedzieć i na jakie pytania uzyskamy odpowiedz :)

To nie Nasze domysły a doświadczenie mkbreed (tłumaczenie),chyba,że oni też nie mają o tym pojęcia :p

Podpierając się tą teorią możemy założyć,że poczynając od pokolenia F4 (genetycznie stabilnego) w kolejnych pokoleniach przeprowadzimy selekcję do formy, która nas interesuje ,przy czym zawsze na początku powstaną mutacje ,te mutacje również selekcjonowane dają nowe gradacje,gdzie dalej postępuje selekcja ,jak również na początku tej piramidy z odpadu powstanie "snow".
To wydaje się dość proste.
Zakładając dalszą selekcję wyeliminujemy mutacje poprzez stworzenie "dobrego genu" przez co stworzymy PRL gdzie snow nie będzie należał do grupy bo nie ma już w sobie czerwieni.
Te "wypaśne" snowy ,które pokazał bodajże Suhy też ktoś na takiej samej zasadzie stworzył ale nie ma dla nich miejsca.To są teraz perełkami :p
Więc czytając wyżej jak ktoś zadaje pytanie czy piąte pokolenie nie wyrzuca snowa to czy to prl ,to takie uproszczenie tej teorii a raczej tłumacz googla zinterpretowany po swojemu :p
Jeżeli szukamy większej głębi dla tematu PRL poznam chętnie opinie osób,które je posiadają.
Zwróćmy również uwagę na to ile osób kupuje odpad selekcyjny ,jeżeli to odpad są tam też mutacje,dalej idąc ile osób miesza linie pomiędzy sobą ,to też jest temat rzeka bo tu też powstanie coś co jest wbrew teorii...itd...
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez =Fresz= » Wt 29 lis, 2016 09:34

Jak już o genetyce mowa to fajnie by było jakbyś zapytała "miszcza" co to jest to F1,F2,F3 dokładnie i jak ma się do genetyki bo kiedyś był już taki burzliwy temat na forum odnośnie hybryd.

Zakładamy że mamy samicę crystala A i samca taiwana B i z nich mamy miot F1 hybrydy. I czy taka samica hybryda F1 skrzyżowana z samcem taiwana B daje nam F2 o większej puli genetycznej taiwana? Gdzie w dalszym krzyżowaniu samicy F2 z taiwanem mamy większą szansę na pojawienie się taiwanów w większej ilości.

Bo i ja, Szopen i SUHY to zauważył (oprócz Kaledona) że w następnych pokoleniach hybryd pylonych taiwanem pojawia się więcej taiwanów w miocie

viewtopic.php?f=27&t=6605

A może już po tych 2 latach Ci co byli przeciw mają teraz inną teorię?

Jeszcze odnośnie selekcji ciekawy trop odnalazł Kumak http://www.kumakshrimp.pl/pigment.html
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez SUHY » Wt 29 lis, 2016 14:14

Co do genetyki , z SCR udało mi się wydłubać A klasę .Żeby nie było samica SCR nie była puknięta niczym związanym z cristalem czy taiwanem .
Tak samo z wieleletniej linij tangtibee uzyskałem piękne tangere tiger w liczbie 40 -50 szt .

A co do zwiększającej sie ilości taiwan w hybrydach .Dobrze dopilnowana linia , żadnego samca hybrydy tylko i wyłącznie taiwan .
Obrazek
Na focie tego aż tak nie widać , ale sam jestem zdziwiony ilością taiwanów .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 29 lis, 2016 19:14

=Fresz= napisał(a):
Bo i ja, Szopen i SUHY to zauważył (oprócz Kaledona) że w następnych pokoleniach hybryd pylonych taiwanem pojawia się więcej taiwanów w miocie



..dopisze sie do tej listy tez zauwazyłem taka prawidłowość
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez perwersja. » Śr 30 lis, 2016 20:17

Inc0gnit0 napisał(a):
=Fresz= napisał(a):
Bo i ja, Szopen i SUHY to zauważył (oprócz Kaledona) że w następnych pokoleniach hybryd pylonych taiwanem pojawia się więcej taiwanów w miocie



..dopisze sie do tej listy tez zauwazyłem taka prawidłowość


bo taiwany mają mocniejszy genotyp!
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Poprzednia strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości