Kiedy PBL, PRL ???

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 20:53

Inco jeżeli Pan Benek oddzieli część swojego stada, wpuści do nich snowy czy cokolwiek innego, co sprawi że jego krewetki będą PWL to co ma piernik do wiatraka? Ważne aby PWL nie puszczało nic innego tak jak PRL... PURE - czyta.... ja idę tym tropem - nie to do czego mogę doprowadzić krewetkę z czystej linii - za chwilę powiemy że PRL będzie puszczało taiwany bo je zhybrydyzujemy :mrgreen:

Co ciekawe mam kilka takich które wyszły z krzyżówki z tangerine + PRL - są o wzorze PRL ale co będą puszczać to nie wiem - myślisz że w Świat mogły by iść jako PRL :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 20:56

SUHY napisał(a):Ty to zbieraj te Snow co ci się nie urodzą bo drogocenne to .
Obrazek


Jak mi się urodzą to prześlę Tobie - będziesz wiedział co z nimi zrobić i po ile chodzą bo mnie opanowałoby wk...nie, wpuściłbym do zrzutowa i tyle....
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Inc0gnit0 » N 27 lis, 2016 21:00

ciagle teoretycznie : Chodzi o sytuacje gdy bez mieszania czegokolwiek do PRL jednak wydadza z siebie snow czy to dalej jest czyta linia twoim zdaniem ?? bo moim zdaniem jest to mozliwe gdyby taka sytuacja była nie mozliwa to jakim cudem z cb uzyskano CR :P ???
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 21:12

W takim przypadku "PRL" byłoby mitem.... Dla mnie nie jest to czysta linia... Uważam, że właśnie dlatego, po jej uzyskaniu, jest to czysta linia bo nie sypie niczym innym....
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 21:35

SUHY napisał(a):CYT:
Jest 2 rodzaje "czysta linia krewetki". 1-te typ jest krewetki, które nie są zmieszane z wszelkimi różnych typów, nie wywołuje żadnych złote pszczoły lub kolory, które różnią się od rodziców. 2. typu jest krewetki, który nie miesza się z dowolnych innych typów potomstwo wyprodukowane są dokładnie takie same jak rodzicom. Jednak po wielu latach hodowli i dyskusji, stwierdza się u wszystkich hodowców na całym świecie tego typu 2 jest trudna do zweryfikowania, a zatem nie jest prawdą, czysta linia.


Wklej lepiej link w oryginale bo Kali jeść, Kali kraść i niśt fersztejen Zubasa.... Google translator wszystkiego za nas nie zrobi jak widać....
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez SUHY » N 27 lis, 2016 21:39

Tak z drugiej strony zamiast próbować słuchać ,zrozumieć co ci mówią ludzie którzy z powodzeniem hodowali krewetki kiedy ty jeszcze nie wiedziałeś że takie istnieją .
Myślę że dużo szybciej doszedł byś do dnia gdy wreszcie zaczęły ci nie tylko przeżywać ale i odchowałeś młode .
Jak u ciebie byłem nawet młode ci nie przeżywały a dziś robisz z siebie znawce tematu .Już wtedy pouczałeś ludzi ,tematy o super czystych liniach , artykuły w gazecie,plany , super hodowla itd :shock: .

Proszę bardzo Link bez cytatów .
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/na-jezykach/kielce/art/8117783,lucznik-rafal-dobrowlski-ma-hodowle-krewetek,id,t.html
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 22:03

Dzięki Suhy za link, aż dziwne że go znalazłeś w sieci - nie świeciłem nim na wszystkich forach, nie szukałem lajków, etc... Ktoś mnie wkręcił w wywiad, odpowiedziałem mu tym samym, musiał nawinąć o samochodach ale możesz tego też nie zrozumieć niestety....

Cieszę się że Ty rozmnażałeś krewety przede mną - przed Tobą też ktoś je rozmnażał i karuzela się kręci... Ale wybacz, nie mów mi o doświadczeniach z PRL bo masz je od niedawna...

Abyś zrozumiał - czy ktoś, kto specjalizuje się w samochodach marki fiat może coś odpowiedzieć Ci w kwestii problemów z hondą civic??? Wątpię... Chyba, że napiszesz że Hondy się nie psują, więc po co porada :mrgreen: Ja nie zabieram głosu w dyskusjach o łucznictwie bloczkowym choć "teoretycznie" mógłbym nawinąć całą czapkę bo w końcu łucznictwo to łucznictwo.... Internety, moc przekazu, ludzie rosną w oczach.... Ale nie ja, nie czuję potrzeby spełniania się... Ale głupoty wciąż nie toleruję...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 28 lis, 2016 07:27

sQun49 napisał(a):..... Internety, moc przekazu, ludzie rosną w oczach.... Ale nie ja, nie czuję potrzeby spełniania się... Ale głupoty wciąż nie toleruję...
i tak po koleżeńsku odrobina pokory by nie zaszkodziła :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez SUHY » Pn 28 lis, 2016 09:16

sQun49 napisał(a): Cieszę się że Ty rozmnażałeś krewety przede mną - przed Tobą też ktoś je rozmnażał i karuzela się kręci... Ale wybacz, nie mów mi o doświadczeniach z PRL bo masz je od niedawna...

Ja wcześniej od ciebie z łuku strzelałem a mimo to nie mam zielonego pojęcia w tym temacie.
Rafał .... Jak byś zrozumiał jak to działa ,wiedział byś że nawet nie musiał bym ich na oczy widzieć .
Wiesz jestem pewny że jesteś zdolny to pojąć tylko potrzeba ci czasu (chęci , luzu i innej perspektywy ).Znajdź wolny dzień , ja stawiam , jak zejdzie do rana jest gdzie przekimać .

Starczy....., jedyne do czego ten temat w tej chwili się przyczynia to znikanie popkornu z pólek sklepowych i przeciążenie serwera forum :mrgreen: .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Tasior » Pn 28 lis, 2016 11:38

Gdzieś czytałem, że White Bee jest wyselekcjonowana z najwyższej klasy - High Quality PRL oraz PBL SSSS. Kolo mieszał je ze sobą aż do momentu utraty pigmentu czarnego/czerwonego.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez batman-ka » Pn 28 lis, 2016 19:24

Nie posiadam tzw. linii beni czy innych drogich PRL ,żeby nie było ,że coś zmyślam. Mam jedynie stare stado crystali od 10 lat.
Jeżeli chodzi o wzór to k14 zawsze przechodziły w różne formy ,również sama kropka a kolejnym pokoleniu musiał wyjść "snow" (tzw.odpad),ale przy takiej ostrej selekcji(jak przy ładnych PRL) wzór wg mnie jest na tyle utrwalony,że jest po prostu małe prawdopodobieństwo,że urodzi się "snow".
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 28 lis, 2016 19:28

SUHY napisał(a):
Starczy....., jedyne do czego ten temat w tej chwili się przyczynia to znikanie popkornu z pólek sklepowych i przeciążenie serwera forum :mrgreen: .

no nie tylko popcorn się lepiej sprzedaje ale tez wzrasta liczba wejść na forum i przez to w konsekwencji poprawia się pozycjonowanie strony :P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez batman-ka » Pn 28 lis, 2016 19:36

Inc0gnit0 napisał(a):
SUHY napisał(a):
Starczy....., jedyne do czego ten temat w tej chwili się przyczynia to znikanie popkornu z pólek sklepowych i przeciążenie serwera forum :mrgreen: .

no nie tylko popcorn się lepiej sprzedaje ale tez wzrasta liczba wejść na forum i przez to w konsekwencji poprawia się pozycjonowanie strony :P


Dla mnie to na plus :p ,natomiast wolałabym się dowiedzieć jak jest w praktyce u posiadających coś ładnego na stanie.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez =Fresz= » Pn 28 lis, 2016 19:40

Gocha pochwal się swoją linią czystych crystali bo są moim zdaniem zajebiste.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez batman-ka » Pn 28 lis, 2016 19:55

=Fresz= napisał(a):Gocha pochwal się swoją linią czystych crystali bo są moim zdaniem zajebiste.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.


Lepiej nie bo pozycjonowanie strony wyżej chyba nie może pójść :p ,natomiast przeciążenia serwera przy burzliwej dyskusji doprowadzi do awarii :D
Z mojej strony jestem ciekawa bo to co ja mam w akwarium to są starej daty crystale ,nie mieszane. Nie mam PRL tych "magicznych" .Moje zawsze mnożyły się w kotniku ,z tego słynę hehe,więc z praktyki trudno mi uwierzyć w pewne rzeczy.

Tu chyba na mkbreed próbowali odpowiedzieć na to pytanie:

tłumaczenie na kolejnej stronie


F1 F2 F3 F4 ……?
F1, F2, F3, F4, is a name we give to the offspring of shrimp that are born from parents of different blood lines. For example, the offspring from A and B will be called F1 ( unstable gene ). The offspring of F1 male mixed with A or B female is called F2 ( slightly stable gene ) F2 male mixed with F1 female or F2 female will be called F3 ( more stable gene ). F3 male mixed with F2 or F3 female will be called F4 ( stable gene ).

Why is F4 the most stable?
The basic of genetic algorithms was first proposed by Professor Holland of the Michigan University in 1975, It is based on the principle of natural selection and the survival of the fittest. So if genetic traits carried are what you desire, the characteristics shown on the organism is also optimal.

Using the genetic algorithm for selective breeding:

1: Keeping the most desirable traits from the parents and passing it onto the offspring, not losing the traits in the offspring.

2. Mating: All genes are randomly selected between two of the most elite male and female generations and part of the genetic info is exchanged. With the accumulation of the desired genetic information, we hope to achieve superior offspring.

3. Mutation: All genes randomly selected from one elite female generation, randomly selected point mutation, by changing the value of this elite female generation mutation point, we look forward to a better mutation of a new offspring .

Upon completion of the above three methods, the desirable genes retained participate evolution produce new offspring of the next batch, and the remaining poor genes were eliminated, this method is called "Eugenics Strategy", which can guarantee the offspring will be better than the previous generation.

Using this method, MK-BREED was able to pass on 57% of the most desirable shell pattern traits in the F4 generation.

What are PRL, PBL?
PRL : Pure red lineage

PBL : Pure black lineage

There’s 2 types of "Pure Line Shrimp". 1st type is shrimp that are not mixed with any different types, does not produce any golden bee or colors that are different than the parents. 2nd type is shrimp that are not mixed with any different types, offspring produced are exactly the same as parents. However, after many years of breeding and discussion, it is concluded among all the breeders around the world that type 2 is difficult to verify and therefore is not a true pure line.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości