Kiedy PBL, PRL ???

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez perwersja. » Pn 21 lis, 2016 21:56

Mam obecnie 6te i 9te pokolenie CR i CB, przy których drogą selekcji i krzyżowania z SW utrzymuję przez tyle pokoleń śniezno białe SSS i SS CRYSTAL RED i SSSS smille head + SSS mosura CRYSTAL BLACK. Przez właśnie tyle pokoleń 6 CR i 9 CB nie dały ani jednej SW i ani jednej niższej od SS krewetki. Kiedy mogę zacząć mówić o tym czy one są już PBL albo PRL?
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » Wt 22 lis, 2016 06:33

Jak dla mnie mówić możesz zawsze, bez względu co masz w baniaku - żyjemy w wolnym kraju :mrgreen:

Jednak jeśli chodzi o czyste linie, jak nazwa wskazuje, krewetka nie może mieć kontaktu ze snowem bądź innym wynalazkiem podnoszącym wybarwienie robaczka....
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez perwersja. » Wt 22 lis, 2016 06:53

Wiadomo, ze prawda jest inna, do ktorej przyznaja sie incognito pracownicy najwiekszych swiatowych hodowli. Ze snow mialy stycznosc jakies 5 lat temu, chociaz tylko CB.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » Wt 22 lis, 2016 07:25

Co z czym miało styczność to ja nie wiem, nie wyhodowałem swojej pierwszej PRL-ki, nie wyłowiłem też "czerwonej" ;-) ze strumyka...

Kiedyś spotkałem się ze starym wpisem jak to jest wygrać milion dolarów mając parę krewetek bez genu snow... Przyznam się, że nie sprawdzałem na swoich krewetach czy sypną snowem jak je skrzyżuję, ale po tym co piszesz jest na to bardzo małe prawdopodobieństwo...

Dlaczego 5 lat temu miały styczność ze snow?
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez perwersja. » N 27 lis, 2016 10:48

Na zagranicznym forum, jedyną metodą do podbicia bieli wówczas, była metoda skrzyżowania CB czy CR z SW, bo nikt wtedy nie mówił o PBL czy PRL. Od 5 lat w moim stadzie nie pojawiła się żadna SW, co oznacza, że szanse na pojawienie się prezentu w postaci SW bardzo maleją. Hodowcy z Taiwanu, Singapouru dość głośnie się przyznają, że PRL-ki, to nic innego jak dobra selekcja od A do Z + wspomaganie się SW. Wszystkie przecież odmiany, poza dzikimi, powstały sztucznie. Dodam też, że co społeczność, to inne teorie. Dochodząc do wniosku, że do owych pewnych teorii aby zachować zdrowy rozsądek, trzeba brać je z wielkim dystansem.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Inc0gnit0 » N 27 lis, 2016 12:51

teoretycznie : dajmy na to kupuje sobie PRL-ki od samego Benibachi trzymam je sobie x pokoleń ofc cały czas selekcjonuje i w pewnym momencie wypada z nich snow czy to oznacza że benibachi mnie oszukał i sprzedał mi zwykłe crystale bo jedna krewetka w wyniku mutacji urodziła sie cała biała? czy to jest dopuszczalny wyjatek?
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez SUHY » N 27 lis, 2016 13:20

Snow mogą się pojawić tak samo jak pojawia się S klasa między ssss .Gorzej by było jak by przy czerwonych pojawił się czarny , albo jakiś taiwan .Zresztą te snow w PRL często to Mosura Smiley z zanikającym wzorem .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 14:01

SUHY napisał(a):Snow mogą się pojawić tak samo jak pojawia się S klasa między ssss .Gorzej by było jak by przy czerwonych pojawił się czarny , albo jakiś taiwan .Zresztą te snow w PRL często to Mosura Smiley z zanikającym wzorem .


Miałem u siebie pięknego samca flowerhead i żadnych snow jak dotąd nie uświadczyłem... Dla mnie osobiście bez różnicy czy wyskoczy czarny czy snow - i w jednym i w drugim przypadku "PURE RED LINE" już troszkę odstępuje od tego czym być powinna...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez SUHY » N 27 lis, 2016 15:27

sQun49 napisał(a):
SUHY napisał(a):Snow mogą się pojawić tak samo jak pojawia się S klasa między ssss .Gorzej by było jak by przy czerwonych pojawił się czarny , albo jakiś taiwan .Zresztą te snow w PRL często to Mosura Smiley z zanikającym wzorem .


Miałem u siebie pięknego samca flowerhead i żadnych snow jak dotąd nie uświadczyłem... Dla mnie osobiście bez różnicy czy wyskoczy czarny czy snow - i w jednym i w drugim przypadku "PURE RED LINE" już troszkę odstępuje od tego czym być powinna...


To geny ,nie ma na to wpływu , i jak napisałem wyżej może się pojawić snow tak samo jak A S SSS mimo że mieli byśmy same ssss .Za nim ktoś wymyślił że może by tak stworzyć czystą linię od czegoś zaczynał , z ogólnej puli .Rozmawiałem o tym z kilkoma osobami i zauważyli że w sporej puli ssss Mosura Smiley , pojawiają się sztuki z zanikającym czerwonym wzorem .Można powiedzieć że to mosura z resztką pigmentu .Są już tworzone linie takich snow których ceny zaczynają zbliżać się do cen PRL .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez SUHY » N 27 lis, 2016 15:30

sQun49 napisał(a):Miałem u siebie pięknego samca flowerhead i żadnych snow .
Jak będziesz miał ich 100 - 1000 to wtedy można cokolwiek w tym temacie mówić .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 15:41

Grzesiek, jak będę miał ich 1000 również się wypowiem, na dzień dzisiejszy mówię jak jest po krótkiej zabawie z PRLkami. Absolutnie nie neguję tego co mówisz ale odnoszę wrażenie że to tylko teoria, opinie, rozmowy a nie doświadczenie jeśli chodzi o PRL... Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę, bo jak dobrze pamiętam, to podczas dwóch wizyt u Ciebie PRL nie widziałem...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Inc0gnit0 » N 27 lis, 2016 16:31

sQun odpowiedz co bedziesz myslał gdy sie urodzi ci ten snow z twoich 110% prl czy bedziesz dalej swoja linie uważać za PRL czy stwierdzisz że jednak to nie była czysta linia?
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 16:39

Inco to pytanie retoryczne? Czy może chcesz aby odpowiedzieć na Twoje pytanie teoretyczne odnośnie "oszukującego Pana Benibachi"? :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez SUHY » N 27 lis, 2016 16:51

sQun49 napisał(a):Grzesiek, jak będę miał ich 1000 również się wypowiem, na dzień dzisiejszy mówię jak jest po krótkiej zabawie z PRLkami. Absolutnie nie neguję tego co mówisz ale odnoszę wrażenie że to tylko teoria, opinie, rozmowy a nie doświadczenie jeśli chodzi o PRL... Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę, bo jak dobrze pamiętam, to podczas dwóch wizyt u Ciebie PRL nie widziałem...

Rzadko bywasz , 2 pokolenie dorasta :lol: .A jeśli rozmawiam o tym z kimś kto ma kilka linii ,od paru lat to już raczej to wieloletnia praktyka nie teoria .
Ja w przeciwieństwie do wielu " hodowców" mam w zbiornikach dokładnie to co chcę ( w dodatku nie kupowane tylko wyhodowane ).I bawię się w to hobby jak mi się podoba , I czy mi się urodzą snow czy nie zupełnie mnie to nie interesuję bo mnie to nie obchodzi , to sa krewetki moje dla mnie nie dla ludzi .
Tak samo jak budowanie teorii , ooo mam super piękne PRL bo mi się snow nie rodzą , po pierwsze urodzą , a to że ktoś to napiętnował owocuje tym że się ludzie do tego nie przyznają .

sQun49 napisał(a): "oszukującego Pana Benibachi"? :mrgreen:
To nie jest żadne oszustwo , to jedna linia genotyp . Poza tym Tak powstają dane odmiany barwne , przez mieszanie odpowiednich cech .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Inc0gnit0 » N 27 lis, 2016 17:12

sQun49 napisał(a):Inco to pytanie retoryczne? Czy może chcesz aby odpowiedzieć na Twoje pytanie teoretyczne odnośnie "oszukującego Pana Benibachi"? :mrgreen:

nie kręć jak polityk tylko odpowiedz jak prawdziwy chłop :P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Następna strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości