Kiedy PBL, PRL ???

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 17:43

Ostatnio byłem u Ciebie przy okazji powrotu z jakiegoś sympozjum, coś koło maja tego roku, miałeś na ukończeniu 2 poziom swojego regału z tego co pamiętam...
Rozumiem że PRL kupiłeś/dostałeś, nie "wyhodowałeś" bo to byłby ewenement na skalę światową :)

To pobaw się dłużej, sprawdź jak Twoje PRL się mają i wrócimy do tematu za parę lat, nie miesięcy, na bazie własnych doświadczeń a nie tylko i wyłącznie rozmów z "hodowcami i handlarzami" bo to czasem bywa zgubne :) Kiedyś też miałem PRL od zacnego "hodofffcy" i powiem szczerze że szkoda było na nie osobnego zbiornika - wylądowały w "zrzutowie" - taka była koks linia :)

Czy snow się urodzą zobaczymy - mam nadzieję że nie... Jeśli tak będzie gwarantuję Ci że się o tym dowiesz, bo nikt mi nie płaci za ukrywanie prawdy. Mam krewety dla siebie, eksperymentuję bo lubię i wiedzą się dziele jak WIEM a nie przypuszczam czy słyszałem. Nie owijam w bawełnę tylko piszę jak jest, na bazie WŁASNYCH doświadczeń - niczym Mariusz Max Kolonko, bez zbędnych ochów, achów i marketingu swoich krewet, baniaków etc...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 17:52

Inc0gnit0 napisał(a):
sQun49 napisał(a):Inco to pytanie retoryczne? Czy może chcesz aby odpowiedzieć na Twoje pytanie teoretyczne odnośnie "oszukującego Pana Benibachi"? :mrgreen:

nie kręć jak polityk tylko odpowiedz jak prawdziwy chłop :P


Inco kiedyś 2 lata walczyłem z trenerem który ciągle mówił "no, chłopy, do roboty..." "co tam chłopy...?" etc... :mrgreen: CHŁOPY to rękami pole na wsi orają :-P

A przechodząc do meritum to odpowiedź jest prosta - teoretyczna sytuacja przywołana przez Ciebie nie może mieć miejsca, coś jak Taiwan rodzący pinto, skunka, tangerina dla mnie nie istnieje, traktuję to jako dogmat - jeśli wystąpi to się o tym dowiesz - a Ty powiadom mnie czy Pan Benibachi przewala bo jego krewet jeszcze nie mam :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez SUHY » N 27 lis, 2016 18:16

sQun49 napisał(a):Ostatnio byłem u Ciebie przy okazji powrotu z jakiegoś sympozjum, coś koło maja tego roku, miałeś na ukończeniu 2 poziom swojego regału z tego co pamiętam...
Rozumiem że PRL kupiłeś/dostałeś, nie "wyhodowałeś" bo to byłby ewenement na skalę światową :)


:shock: Poskładałem z klocków lego Buachachaaaa .


sQun49 napisał(a): Kiedyś też miałem PRL od zacnego "hodofffcy" i powiem szczerze że szkoda było na nie osobnego zbiornika - wylądowały w "zrzutowie" - taka była koks linia :)

Tyle już czytałem że wywalasz krewetki na zsyłkę że się zastanawiam gdzie znalazłeś miejsce na te swoje koksy :-P .



sQun49 napisał(a): Taiwan rodzący pinto, skunka, tangerina dla mnie nie istnieje, traktuję to jako dogmat

Coś chyba już był ten temat .Skunk to nie taiwan ? :mrgreen:

W temacie genetyki i uzyskiwania kolorów , ogólnie jak to działa masz swoje wyrobione zdanie . I wciąż tego nie pojmujesz :-/
Ostatnio edytowano N 27 lis, 2016 18:22 przez SUHY, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Inc0gnit0 » N 27 lis, 2016 18:21

sQun49 napisał(a):A przechodząc do meritum to odpowiedź jest prosta - teoretyczna sytuacja przywołana przez Ciebie nie może mieć miejsca,....
tak samo twierdziły "mondre" głowy w tvn24 przed wyborami w Polsce w 2015 i przed ostatnimi wyborami prezydenckimi w USA a pewien kalsyk mówia : " nigdy nie mów nigdy" szczerze mam to gdzies czy ci sie z prl urodzi snow czy nie wiec nie oczekuje takiej info ofc mam tez gdzies czy pan Benibachi robi wałki czy nie i nie bede tego dociekać wiec sorry ale nie poinformuje cie o tym raczej zwłaszcza że nie przymierzam sie nawet do prl klasy twoich robaków nie to żeby były szpetne bo sa całkiem całkiem ale nie mam miejsca na zbiorniki dla prl które mnie jako takie średnio rajcuja nawet gdyby były bezposrednio ze stajni benibachi . Oczywiscie znowu jak polityk wykręcasz się od udzielenia prostej odpowiedzi na proste pytanie: Czy twoje PRL beda według ciebie PRL jesli urodzi sie z nich snow ?
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez =Fresz= » N 27 lis, 2016 18:49

sQun49 napisał(a):
Inc0gnit0 napisał(a):
sQun49 napisał(a):Inco to pytanie retoryczne? Czy może chcesz aby odpowiedzieć na Twoje pytanie teoretyczne odnośnie "oszukującego Pana Benibachi"? :mrgreen:

nie kręć jak polityk tylko odpowiedz jak prawdziwy chłop :P


Inco kiedyś 2 lata walczyłem z trenerem który ciągle mówił "no, chłopy, do roboty..." "co tam chłopy...?" etc... :mrgreen: CHŁOPY to rękami pole na wsi orają :-P

A przechodząc do meritum to odpowiedź jest prosta - teoretyczna sytuacja przywołana przez Ciebie nie może mieć miejsca, coś jak Taiwan rodzący pinto, skunka, tangerina dla mnie nie istnieje, traktuję to jako dogmat - jeśli wystąpi to się o tym dowiesz - a Ty powiadom mnie czy Pan Benibachi przewala bo jego krewet jeszcze nie mam :mrgreen:

Taiwan który urodził się w miocie po samicy która jest hybrydą nie jest taiwanem? ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Mosur » N 27 lis, 2016 19:26

A wracając do tematu PRL to znając podstawy genetyki to nawet z dwóch czarnych krewetek może wyjść PRL, ponieważ gen czerwony jest genem recesywnym to łącząc ze sobą dwie krewetki czarne będące heterozygotą to 1 na 4 krewetki będzie homozygotą recesywną czyli naszą PRL. ;-)
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Inc0gnit0 » N 27 lis, 2016 19:34

nie znam sie na genetyce ale coś mi sie o uszy obiło że CR wyszły z CB w zamierzchłych czasach w których to młody sQun motywowany przez swojego trenera gadkami typu:" no chłopie weź się przyłóż i naciągnij chociaż do połowy cięciwę " uczył się polować na dychy z łuku :P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez cthulhu » N 27 lis, 2016 19:55

Panowie a White Line nie jest tworzona czasem z PRL/PBL? Jesli tak to ja nie mialbym nic przeciw by mi kiedys wyskoczyl Snow o takiej bieli.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 20:19

=Fresz= napisał(a):Taiwan który urodził się w miocie po samicy która jest hybrydą nie jest taiwanem? ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.


Nie wiem o co pytasz ale rozwinę wątek... Freszu hybrydą czego? Pinto czy taiwana bo dla mnie to 2 różne hybrydy - 1-sze po krzyżówce z taiwanem puszczają pinto, 2-gie po krzyżówce z taiwanem nie wypuści nic innego jak taiwana, hybrydę czy crystala...

Inco ja też słyszałem te opowieści i widziałem na filmach dzikie CB - czerwonych, tak jak pisałem na początku wątku, nie wyłowiłem ze strumyka bo na filmie ich nie było widać :p Inco jeśli nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi to napiszę "jak chłopu na granicy" - jeśli z moich PRL wyskoczą snow, czarne bądź taiwany to dla mnie jest po linii.... Nie ważne czy od Pana X czy Y, przyjmuję to jako pewnik że inne wyjść nie mogą i tego się trzymam - zaufałem ludziom, którzy ze swoimi krewetami jeżdżą po świecie. Czy prawidłowo to się okażę ale tak jak wspomniałem ja cały czas mówię o realiach nie teorii.... I to dotyczy wszystkiego co jest w mojej hodowli - taiwany po pinto to odpady, taiwany po tangerinach w poszukiwaniu skunka również.... Za krótko je mam aby stwierdzić że będą sypać 100% rodziców... Po 3 czy 4 pokoleniach nie wezmę na siebie pewności/odpowiedzialności....
Reasumując, Inco polityką niech się zajmą politycy my się bawmy robakami i mówmy jak jest w naszych baniakach, bez spekulacji, domysłów i sugestii - to możesz znaleźć na tvn24 :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez SUHY » N 27 lis, 2016 20:20

cthulhu napisał(a):Panowie a White Line nie jest tworzona czasem z PRL/PBL? Jesli tak to ja nie mialbym nic przeciw by mi kiedys wyskoczyl Snow o takiej bieli.
Dokładnie tak jest .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Inc0gnit0 » N 27 lis, 2016 20:28

o taka odpowiedz mi chodziło jak chłopu przy miedzy :P czyli wnioskując z twojej odpowiedzi jeśli ktoś ( niewazne kto nawet żeby był to sam Benibachi czy inny tuz krewetkowy słynacy z własnej autorskiej lini PRL) wyprowadził z PRL PWL nie miał/nie ma czystej lini PRL?
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 20:34

Grzesiek jak już cytujesz to staraj się zrozumieć całe zdanie, patrz na interpunkcję etc "sra półgłówek, gra półsłówek"... :mrgreen:
Dla wyjaśnienia - dogmatem jest dla mnie to, że z PRL nie może wyjść nic innego jak PRL

sQun49 napisał(a):
Taiwan rodzący pinto, skunka, tangerina dla mnie nie istnieje, traktuję to jako dogmat

a

sQun49 napisał(a):
A przechodząc do meritum to odpowiedź jest prosta - teoretyczna sytuacja przywołana przez Ciebie nie może mieć miejsca, coś jak Taiwan rodzący pinto, skunka, tangerina dla mnie nie istnieje, traktuję to jako dogmat - jeśli wystąpi to się o tym dowiesz - a Ty powiadom mnie czy Pan Benibachi przewala bo jego krewet jeszcze nie mam

Pogrubione to zdanie główne, po przecinku wtrącenie... niby taka błahostka a jednak....
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez sQun49 » N 27 lis, 2016 20:38

Inco w mojej ocenie jest to niemożliwe...

Pewnie zaraz będziemy roztrząsać co jest złote a co białe :mrgreen:

http://fun.silaneshrimp.com/
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez Inc0gnit0 » N 27 lis, 2016 20:45

tylko teoretyzujemy wiec w takiej teoretycznej sytuacji ma czyste prl czy nie?
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Kiedy PBL, PRL ???

Postprzez SUHY » N 27 lis, 2016 20:51

Ty to zbieraj te Snow co ci się nie urodzą bo drogocenne to .
Obrazek


CYT:
Jest 2 rodzaje "czysta linia krewetki". 1-te typ jest krewetki, które nie są zmieszane z wszelkimi różnych typów, nie wywołuje żadnych złote pszczoły lub kolory, które różnią się od rodziców. 2. typu jest krewetki, który nie miesza się z dowolnych innych typów potomstwo wyprodukowane są dokładnie takie same jak rodzicom. Jednak po wielu latach hodowli i dyskusji, stwierdza się u wszystkich hodowców na całym świecie tego typu 2 jest trudna do zweryfikowania, a zatem nie jest prawdą, czysta linia.
Ostatnio edytowano N 27 lis, 2016 21:00 przez SUHY, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron