Czy to jest Green Hulk?

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » N 08 sty, 2017 15:50

W stadzie tajwanów, które posiadam urodził się taki robal:

Obrazek

Wiem, ze osoba od, której kupowałem moje robale dawno temu trzymała w tym stadzie również green hulki.

Co o tym myślicie? Sorry za jakość zdjęcia. Ta krewetka jest ciemno zielona i odróżnia się od innych robaków, które są ewidentnie czarne.

Dzięki za pomoc
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez =Fresz= » N 08 sty, 2017 16:00

Jak poprawią się u Ciebie parametry to i ta krewetka odzyska czarny kolor :P po innych też widać że nie są w pełni wybarwione. Od kogo kupowałeś? Może od Sebastiana z Warszawy?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » N 08 sty, 2017 16:14

Parametry są jak najbardziej ok. Nie za bardzo wiem do czego się teraz przyczepiasz znowu. Krewetki były kupowane od Piotra z E-krewetki i u niego w zbiornikach też część robaków ma zieloną poświatę. Wiele razy z nim o tym rozmawiałem i mówił, że u niego ten kolor zanikał, pojawiał się znowu zarówno u niego jak i u osób, które brały od niego Pandy. U mnie 1/3 maluchów ma właśnie taki zielonkawy kolor, a ta jest ewidentnie zielona. Po osiągnięciu dojrzałości robią się czarne, ta zrobiła się zielona.

Tutaj znaleziony green hulk w sieci (tam też złe parametry?):
http://cdn3.volusion.com/ltmcd.bzpyf/v/ ... 1373337949" target="_blank
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez =Fresz= » N 08 sty, 2017 16:40

Jak tak podchodzisz do tematu i twierdzisz że się czepiam, a nie staram się pomóc bo Ty wiesz lepiej to myślę że nie ma sensu Ci odpowiadać na zadawane tu pytania heh w temacie o wylinkach tak samo prosiłem o więcej szczegółów a Ty traktowałeś to jak moje czepianie się kiedy szukaliśmy odpowiedzi na pękniętą w połowie krewetkę. Skoro Piotrek Berlak zauważył że kolor zanikał to tym bardziej nic innego jak wpływ parametrów na zachowanie czy samopoczucie krewetki. Jeszcze sporo się musisz nauczyć.

Spuentuję to tak :D spójrz w lustro tam jest równy Tobie przeciwnik.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » N 08 sty, 2017 16:54

Piszesz o parametrach. Ok. Ja szukam również w necie i widzę robaka podobnego do mojego. Czyli jakie wnioski? Nie ma czegoś takiego jak green hulk?? Piotrek kupił green hulki, trzymał w stadzie z Pandami. U mnie krewetki dorosłe robią się czarne, ta nosi aktualnie jajka i jest zielona. Stąd moje pytanie. No chyba, że Pandy rodzą się czarne jak sadza i ja coś przeoczyłem. U Piotra w zbiornikach też śmigają takie zielone osobniki obok czarnuchów. Dodałem też, że zdjęcie jest słabej jakości, na powierzchni pływa pistia a sam zbiornik jest zarośnięty stąd poświata zielona wszystkiego na zdjęciu.

BTW w wątku o wylinkach nie zadałem żadnego pytania. Wkleiłem poglądowe zdjęcia jedynego robaka, który u mnie ma pęknięty pancerz a dalej żyje. Ty zacząłeś potęgować problem i podejrzewam, że gdyby czytał to początkujący akwarysta już robiłby restarty, grzebał w zbiorniku albo lał chemię.

Jeżeli udzielasz już odpowiedzi to postaraj się, żeby była ona merytorycznie trafna. Co znaczy dla Ciebie poprawią się parametry? Co należy zrobić takiego z wodą, żeby zielona krewetka zamieniła się w czarną?
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez SUHY » N 08 sty, 2017 17:17

Temat HULK jest , hm , nieokreślony .Niby są ale jakoś nie zalewa nas sprzedaż takowych .
Co do wody , znam kogoś kto miał takowych kopę , chciałem kupić .Ale sie okazało że jak komuś sprzedał to w nowym domu dochodziły do czarnej barwy .
Co więcej zielone były gdy rosły na Akadamie , gdy zostało zmienione podłoże wróciły do czarnego .
Takich akcji z ostatnich kilku lat było nawet sporo .
Pewnie dlatego Fresz wspomina o wodzie .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » N 08 sty, 2017 17:32

Czytałem właśnie na jednym z anglojęzycznych forum, że koleś selekcjonował takie robaki. Potomstwo F1/F2 było obiecująco zielone, F3/F4 robiły kilka kroków wstecz. Niestety autor zrezygnował z selekcji na rzecz formy pinto.

Szukam, czytam na necie i się zwyczajnie zastanawiam. Skąd ten zielony kolor i od czego on zależy? Mam 5 czarnych samic, po których w tym zbiorniku mam obecnie młode. Dwie z nich są lekko zielone, potomstwo po nich ma właśnie wyraźniejszą poświatę zielonego. Wcześniej nie zaobserwowałem takiej zieleni u urodzonych u mnie robali.

Jedna teoria z innego anglojęzycznego forum głosi, że to cienki pancerz sprawia, że uwidacznia się kolor zielony, który znika wraz z jego utwardzaniem, grubieniem.

Z drugiej strony sklepy, których oferty przeglądałem sprzedają Green Hulki bardzo podobne do mojego. Oczywiście mocniejsze światło pogłębia jasną zieleń.

Piotr wspominał, że potomstwo po jego Hulkach już nie było takie zielone, kolor zanikał z pokoleniami. Przy okazji pogadam jeszcze z nim na ten temat.

Podsumowując, Green Hulk to chwyt marketingowy? Nie ma takiej odmiany i nie warto zawracać sobie nią głowy? Jeżeli to parametry to co takiego wpływa na to, że w tym samym zbiorniku pływają zarówno czarne robale jak i zielonkawe? Czy idąc tym tropem zielone to zwyczajny odpad?
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez zuczek222 » N 08 sty, 2017 17:38

CryMore brałem u Ciebie Pandy i faktycznie kilka miało zielonkawy odcień, po kilku dniach to zanikło i wszystkie teraz są czarne jak smoła ;-)
zuczek222
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 06 paź, 2013 10:56
Lokalizacja: N.D.M.

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » N 08 sty, 2017 17:41

Zielonkawy odcień to jedno, cała zielona dorosła krewetka to drugie ;-) Dlatego też nie kruszę kopii o małe krewetki, które się wybarwiają. Tutaj mam dorosłą zieloną przyszłą matkę.
Ostatnio edytowano N 08 sty, 2017 17:44 przez CryMore, łącznie edytowano 1 raz
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez zuczek222 » N 08 sty, 2017 17:43

Może to słabo wybarwiony KK :-D
Przerzuć na inne podłoże i zobacz czy zostanie w tym kolorze czy ściemnieje.
zuczek222
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 06 paź, 2013 10:56
Lokalizacja: N.D.M.

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » N 08 sty, 2017 17:47

Czyli idąc tym tropem można powiedzieć, że sprzedawane w internetach Green Hulk to słabo wybarwione Pandy?

Za jakiś miesiąc będę robił selekcję One Stripe i Extreme. Wrzucę do zbiornika na innym podłożu i zobaczymy.

Edit -> Jako, że taki ze mnie raptus złapałem, przełowiłem do innego zbiornika. Robak przy czarnuchach wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobaczymy za jakiś czas co się z nim stanie. Różnica w kolorze jest znacząca.
Ostatnio edytowano N 08 sty, 2017 18:09 przez CryMore, łącznie edytowano 1 raz
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez SUHY » N 08 sty, 2017 18:06

Działaj mi się nie udało , mimo że wszelkiej maści kopa .Nawet jak wyskoczył jakiś hulk to gdy podrósł ciemniał .Mimo to był "czarno" zielony .
Podchodząc do koloru , niecodziennego koloru który otrzymywałem zawsze weryfikuję czy takowe krewetki są w sprzedaży . Jeśli nie jest to sygnał że będzie ciężko .Bo przecież skośnookie już by linię miały w odpowiedniej cenie :D .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez =Fresz= » N 08 sty, 2017 18:37

CryMore napisał(a):Piszesz o parametrach. Ok. Ja szukam również w necie i widzę robaka podobnego do mojego. Czyli jakie wnioski? Nie ma czegoś takiego jak green hulk?? Piotrek kupił green hulki, trzymał w stadzie z Pandami. U mnie krewetki dorosłe robią się czarne, ta nosi aktualnie jajka i jest zielona. Stąd moje pytanie. No chyba, że Pandy rodzą się czarne jak sadza i ja coś przeoczyłem. U Piotra w zbiornikach też śmigają takie zielone osobniki obok czarnuchów. Dodałem też, że zdjęcie jest słabej jakości, na powierzchni pływa pistia a sam zbiornik jest zarośnięty stąd poświata zielona wszystkiego na zdjęciu.

BTW w wątku o wylinkach nie zadałem żadnego pytania. Wkleiłem poglądowe zdjęcia jedynego robaka, który u mnie ma pęknięty pancerz a dalej żyje. Ty zacząłeś potęgować problem i podejrzewam, że gdyby czytał to początkujący akwarysta już robiłby restarty, grzebał w zbiorniku albo lał chemię.

Jeżeli udzielasz już odpowiedzi to postaraj się, żeby była ona merytorycznie trafna. Co znaczy dla Ciebie poprawią się parametry? Co należy zrobić takiego z wodą, żeby zielona krewetka zamieniła się w czarną?


Odnośnie Hulków już ktoś inny Ci odpowiedział i potwierdził to co ja napisałem.

Teraz wracając do tematu wylinki niczego nie potęgowałem tylko jakbyś przeczytał temat od początku to byś wiedział czego on dotyczy :P bo nie rozumiem co chciałeś wnieść swoim postem? Że wszystko jest ok? w przypadku takiego problemu nigdzie nie pisałem o restartach i laniu chemii bo to ostatnia rzecz o której bym pomyślał heh kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Jak będzie Sebastian na forum to poproszę go o udzielenie się w tym temacie bo tak jak Ty miał "hulki".


Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » N 08 sty, 2017 18:50

Ja nie twierdzę, że mam Hulki. W zasadzie wolałbym nie mieć, bo zbiorników juz brakuje na moje pomysły. Widzę jednak zieloną krewetkę i pytam czy to Hulk.

Co do tematu wylinki chciałem pokazać, że po nieudanej wylince kreweta żyje i nosi jajca.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez sQun49 » N 08 sty, 2017 20:39

Kwestia zaniku/zmiany koloru czarnego u pandy i hulk'owaceniu to z moich obserwacji niska przewodność/jałowa woda. Przerabiałem ten temat u siebie kiedy sztywno trzymałem parametry na nowym baniaku (do 300us). W momencie kiedy wzbogacimy wodę krewety nabierają koloru. Zależności od podłoża nie zauważyłem - na akadamie i beni było podobnie
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Następna strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości