Czy to jest Green Hulk?

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez Sebastian » N 08 sty, 2017 21:05

Witam
Zostałem wywołany do tablicy, opowiem więc jakie miałem green halki, z resztą można je zobaczyć w moich postach. Sprawa wyglądała podobnie do Ciebie, ucieszyłem się, że mam nietypowe krewetki, dostałem kilka odpowiedzi, w takie jak Ty, czyli kiepskie parametry wody albo koniec podłoża, zbagatelizowałem to, a po tygodniu znalazłem pierwszą dużą krewetki martwą, później kolejną, później praktycznie co dwa dni, Fresz zaproponował, zrób testy a jak nie masz to przerzuć do innego zbiornika i zrób restart, zrobiłem testy ale wszystko wyglądało Oki a krewetki dalej padały, dziwne było to że w zbiorniku były maluchy a padały tylko dorosłe krewetki, w końcu zrobiłem restart a na czas dojrzewania około tygodnia przeniosłem do drugiego zbiornika, padły jeszcze 3 a reszta zaczęła się robić czarna po przełożeniu do nowego akwarium wszystkie żyją, mam małe powoli odbudowuje stado. Wnioski jakie wyciągnąłem to że przy podmianach trzeba dawać bakterie i dodatkowe minerały, bo same sole nie wystarczają. Jeszcze możesz zmierzyć no3, bo jak nie dajesz bakterie to rośliny tego nie przerobiają albo masz jałową wodę jak nie dajesz minerałów, ale tego nie zmierzysz, boją miałem odpowiednie US, ph,Gh,kh no2. To na tyle pozdrawiam, obserwuj krewetki greenhulki robią się opału a inne krewetki je atakują wyruwając odnórza
jest:
37 l. blue red bolt, white
37 l. taiwan panda one strips
45 l. sulawesi
37 l. hybrydy
37 l. hybrydy
10 l. blue tiger orange eye
150l. sakury, redki
było:
120 l. Sulawesi, Caridina sp. "Cardinal" + Malili Red
Sebastian
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 169
Dołączył(a): N 17 lis, 2013 21:37

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » N 08 sty, 2017 21:41

Sebastian kupiłeś Hulki? Sprzedawca informował Cię, że wcześniej w stadzie trzymał takie robaki? Nie mogę odnaleźć niestety Twoich postów, a chętnie bym je poczytał.

Daję bakterie, OSMP, Mosura Mineral Ultra Plus, Azoo Mineral Plus, więc efekt jałowej wody odpada. Minerały robale dostają też w pokarmach.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez sQun49 » Pn 09 sty, 2017 05:16

CryMore napisał(a):
Daję bakterie, OSMP, Mosura Mineral Ultra Plus, Azoo Mineral Plus, więc efekt jałowej wody odpada. Minerały robale dostają też w pokarmach.

A jak często podmieniasz wodę, jaką ilość, jaka przewodność w baniaku i dolewanej wody, jaki wielki zbiornik i ile w nim pływa krewet, ile czasu ma baniak?
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » Pn 09 sty, 2017 08:01

Baniak wystartował w połowie lipca 2016. Podłoże Benibachi, podmiany co tydzień 5l, akwarium ma 30l, przewodność w baniaku ok 280uS, podmiany 220uS, coś ponad setka mieszkańców może nawet więcej.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez batman-ka » Pn 09 sty, 2017 09:24

CryMore napisał(a):Baniak wystartował w połowie lipca 2016. Podłoże Benibachi, podmiany co tydzień 5l, akwarium ma 30l, przewodność w baniaku ok 280uS, podmiany 220uS, coś ponad setka mieszkańców może nawet więcej.


Patrząc na moje "zdychające" taiwany to jak podbiłam do 380us to kolory mają bajeczne i przestały zdychać ,przynajmniej na razie.Wg mnie 280 to o wiele za mało.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » Pn 09 sty, 2017 09:31

W E-krewetki dywan Pand latał na 240uS, Garnella też trzyma je na zbliżonej przewodności. Trzymam się zaleceń osoby od, której brałem robaki. Na początku było kilka zgonów i ucieczek, teraz nic nie zdycha.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez batman-ka » Pn 09 sty, 2017 09:37

CryMore napisał(a):W E-krewetki dywan Pand latał na 240uS, Garnella też trzyma je na zbliżonej przewodności. Trzymam się zaleceń osoby od, której brałem robaki. Na początku było kilka zgonów i ucieczek, teraz nic nie zdycha.


Ale moje pandy nie uciekają i nie rodzą się zielone :)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez =Fresz= » Pn 09 sty, 2017 09:41

Zobaczymy co Piotrek napisze w tym temacie ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » Pn 09 sty, 2017 09:52

Piotr jest w ogóle na forum?? Z tego co się orientuję nie udziela się nigdzie. No chyba, że napisałeś do niego grzecznościowe PM "w moim imieniu" to się podziel tutaj na forum.

Batmanka - czytaj ze zrozumieniem. Uciekały na początku historii zbiornika, teraz jest wszystko ok. Robaki rodzą się niebieskie, zieleń u niektórych jest widoczna u innych wcale.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez sQun49 » Pn 09 sty, 2017 09:57

Cry rób jak uważasz za słuszne - rozumiem Twoje podejście do tego co się pisze w necie, pamiętam o Twoich doświadczeniach z kocurami - to chyba bolączka gości o imieniu Rafał :mrgreen:

Ja też się upierałem twardo przy swoim, nie słuchając kolegi który "uczył" mnie krewetek i takie jak Twój "hulk" w moich baniakach też gościły. Próbujemy podpowiedzieć na bazie WŁASNYCH doświadczeń, firmując to swoim imieniem, a co zrobisz to Twój wybór :) Na pewno nikt (oprócz Fresza) za rok Ci tego nie przpomni jak już będziesz miał WSZYSTKIE wybarwione taiwany
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez batman-ka » Pn 09 sty, 2017 10:08

CryMore napisał(a):Piotr jest w ogóle na forum?? Z tego co się orientuję nie udziela się nigdzie. No chyba, że napisałeś do niego grzecznościowe PM "w moim imieniu" to się podziel tutaj na forum.

Batmanka - czytaj ze zrozumieniem. Uciekały na początku historii zbiornika, teraz jest wszystko ok. Robaki rodzą się niebieskie, zieleń u niektórych jest widoczna u innych wcale.


Cry- czytaj ze zrozumieniem.Jak będą się rodziły czarne to wtedy weź drinka ,usiądź na fotelu i je podziwiaj :p
W mojej historii nie widziałam u siebie uciekających krewetek ,poza dzikimi amano :p Zmień nastawienie- jest dobrze,ale może być zajebiście -albo podążaj własną drogą :)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez CryMore » Pn 09 sty, 2017 10:57

Szefowa - zadałem proste pytanie czy to jest hulk? Jeśli nie to, dlaczego sprzedawcy maja takie robaki w ofercie? To hulki są czy ich nie ma? Jeśli tak to "lepsi" mogą je mieć, a u mnie są złe parametry i wszystko najgorzej? Zuczek22 pisał wyżej, że część robaków ode mnie miala zielona poświatę cześć jej nie miala. Gdyby sprawa dotyczyła całej populacji rozważał bym parametry i tylko je.

Jeszcze raz napisze, żeby sprawa była jasna. Robaki żyją, nic nie zdycha i nie ucieka ze zbiorników, mnożą się jak głupie, 'malutkie krewetki rodzą się niebieskie. Nie widzę wiec powodu aby zwalać wszystko na to, że jestem początkującym kreweciarzem i "muszę się jeszcze wiele nauczyć". Uczę sie cały czas, ale najlepiej wychodzi mi to z merytorycznych wypowiedzi doświadczonych osób.


Nadal są w tym wątku pytania, na które nie padły odpowiedzi, bo nie można traktować odpowiedzi w stylu "to Ty źle robisz" jako wiążącą.

Sebastian napisał niestety trochę chaotycznie pozostawiając więcej nieodpowiedzialnego niż rozwianych wątpliwości.

Podsumowując - klaruje mi sie to kogo słuchać a kogo ignorować. Jak w życiu.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez batman-ka » Pn 09 sty, 2017 11:09

CryMore napisał(a):Szefowa - zadałem proste pytanie czy to jest hulk? Jeśli nie to, dlaczego sprzedawcy maja takie robaki w ofercie? To hulki są czy ich nie ma? Jeśli tak to "lepsi" mogą je mieć, a u mnie są złe parametry i wszystko najgorzej? Zuczek22 pisał wyżej, że część robaków ode mnie miala zielona poświatę cześć jej nie miala. Gdyby sprawa dotyczyła całej populacji rozważał bym parametry i tylko je.

Jeszcze raz napisze, żeby sprawa była jasna. Robaki żyją, nic nie zdycha i nie ucieka ze zbiorników, mnożą się jak głupie, 'malutkie krewetki rodzą się niebieskie. Nie widzę wiec powodu aby zwalać wszystko na to, że jestem początkującym kreweciarzem i "muszę się jeszcze wiele nauczyć". Uczę sie cały czas, ale najlepiej wychodzi mi to z merytorycznych wypowiedzi doświadczonych osób.


Nadal są w tym wątku pytania, na które nie padły odpowiedzi, bo nie można traktować odpowiedzi w stylu "to Ty źle robisz" jako wiążącą.

Sebastian napisał niestety trochę chaotycznie pozostawiając więcej nieodpowiedzialnego niż rozwianych wątpliwości.

Podsumowując - klaruje mi sie to kogo słuchać a kogo ignorować. Jak w życiu.


Odpowiadając krótko: jest albo nie jest- to się okaże w praniu. Nikt nie twierdzi,że się nie znasz,temat jest po to,żeby każdy wyciągał własne wnioski i podążał własną drogą,nikt Ci nie każde podążać za stadem :p
Jeżeli chodzi o Fresza ,takie tematy załatwiajcie poza tematem dyskusji ,ja nie mam wpływu na to co kto komu opowie w "kolejce do lekarza" :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez Sebastian » Pn 09 sty, 2017 11:10

nie kupowałem hulków, sprzedawca nie informował mnie o tym czy były w jego stadzie... Jak dajesz do podmian dobre bakterie i dodatkowe minerały oprócz soli, masz parametry w normie to ja bym się nie martwił po prostu masz w stadzie słabiej wybarwione krewetki, opisałem Ci wcześniej jak było nie widzę tam nic chaotycznego, najpierw tak jak u Ciebie była euforia a później płacz i prośba o pomoc, która otrzymałem na tym forum od ludzi za co im bardzo dziękuje, z reszta nie po raz pierwszy...
jest:
37 l. blue red bolt, white
37 l. taiwan panda one strips
45 l. sulawesi
37 l. hybrydy
37 l. hybrydy
10 l. blue tiger orange eye
150l. sakury, redki
było:
120 l. Sulawesi, Caridina sp. "Cardinal" + Malili Red
Sebastian
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 169
Dołączył(a): N 17 lis, 2013 21:37

Re: Czy to jest Green Hulk?

Postprzez batman-ka » Pn 09 sty, 2017 17:55

Usunęłam wiadomość bo nie życzę sobie prywatnych korespondencji linkowanych w postach,to chyba zrozumiałe,załatwcie to poza tematem.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości