Crystale na neutralnym czy na aktywnym?

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Crystale na neutralnym czy na aktywnym?

Postprzez cykada28 » Pn 26 cze, 2017 22:04

Witam, mam dylemat i potrzebuje porady. Od prawie roku mam krewetki Crystal na neutralnym podłożu (piasku) i wodzie ro/demineralizowana, a obecnie tylko demineralizowanej. Po kilku miesiącach od ich zamieszkania u mnie samice zaczeły nosić jejka i zaczęły się rozmnażać, ale tylko 2 samice z 13 krewetek (nie wiem czy 2 te same), później może z 10. Młode rosły i rozwijały się dobrze, średnio miałam od 1 samicy 10-15 młodych, ale dorosłe jak i trochę młodych straciły częściowo lub prawie całkowicie biel, a niektórym na bieli pojawił się niebieski lub czerwony odcień. Mam już od tych dorosłych 5-6 pokoleń młodych i obecnie najstarsze młode samice (3-4 szt.) noszą jajka, a stare mają postuj. Moim zdaniem rozmnażały się nawet dobrze, tylko młode po nich to tylko Crystal Black i kilka Snow White, Crystal Red kilka było, ale jakoś nie przetrwały dorastania. Na początku parametry były ładne: ph-6.5, gh-6/7, kh-0/1 i ok. 260-300 US, a obecnie: ph-7, gh7/8 (najwyżej było 10), kh-1/2 i 320-350 US, więc parametry skaczą i wiecznie podmianami zbijam te parametry robiąc wodę na 200 US. Niedawno 11 Crystali przerzuciłam do nowego dojrzałego akwarium z podłożem benibachi i na wodzie demineralizowanej i narazie sobie żyją, parametry trzymają tam się ładnie: ph-6.5, gh-6/7, kh-0/1 i 280 US. I mój dylemat jest taki, czy zostawić te krewetki na podłożu neutralnym, czy wszystkie przerzucić na aktywne i jakie minerały im podawać by poprawić im biel lub by młode rodziły się już z ładna bielą? Proszę o poradę.
Avatar użytkownika
cykada28
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 17:30
Lokalizacja: Namysłów

Re: Crystale na neutralnym czy na aktywnym?

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 27 cze, 2017 17:59

można na neutralu ale to nie jest łatwe ,łatwiej i z lepszym efektem jest na podłożu aktywnym dobrej klasy ( jak kupisz byle co to będą z dużym % same problemy ) nie ma wtedy sytuacji że jajek samica nosi 10-15szt ale 40-50szt i przeżywalność może sięgnąć 100% jeśli biologia zaskoczy jak powinna, btw teoretycznie ro=demineralizowana ( choć to zależy co producent rozumie pod pojęciem demineralizowana woda kiedyś zdarzało się kupić pod ta nazwa śmierdząca kwasem ciecz dziś jest to woda RO z membran przemysłowych). ja dla wygody trzymałbym wszystkie w takich samych warunkach ale ty sobie sam zdecyduj co ci odpowiada. Biel "siedzi" w genach nie ma tu zbyt dużego pola do popisu poza selekcja ,pokarmy w niewielkim stopniu podbija bie.l
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Crystale na neutralnym czy na aktywnym?

Postprzez cykada28 » Wt 27 cze, 2017 19:07

Podłoże mam benibach, więc chyba jedno z najlepszych, wodę demineralizowaną używam już od roku, caly czas tą samą i nie miałam z nią żadnych niespodzianek (na filtr ro dopiero zbieram), dorosłe Cristale na początku miały ładna biel, po czasie zaczęła im ta biel marnieć, więc to raczej nie wina genów, młode rodzą się z ładna bielą tylko podczas dorastania ja tracą.
Avatar użytkownika
cykada28
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 17:30
Lokalizacja: Namysłów

Re: Crystale na neutralnym czy na aktywnym?

Postprzez pierwek » Pt 30 cze, 2017 13:35

Jeżeli masz nowe podłoże Benibachi to PH powinieneś mieć 5,5 a nie 6,5. Co do bieli to małe CRki zwykle mają ładną biel ale to czy ona taka zostanie zależy od tego co siedzi w genach.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Crystale na neutralnym czy na aktywnym?

Postprzez cykada28 » Pn 03 lip, 2017 21:45

Właśnie mierzyłam pH na podłożu aktywnym i ładnie mi spadło do 5,5/6 (testy zoolek ph 4,5-8), Crystale które tam wrzuciłam mają się dobrze i chyba biel im się poprawia, więc raczej przerzucę tam resztę krewetek z podłoża nieutralnego i biel krewetek będę obserwować.
Avatar użytkownika
cykada28
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 17:30
Lokalizacja: Namysłów


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron