złoty króliczek i ...

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

złoty króliczek i ...

Postprzez lwica79 » Pn 11 maja, 2009 22:33

Witam :) . Kupiłam niedawno poprzez allegro trzy Tylomelanie. Miały być Golden rabbit Snail, ale wyglada mi na to, że tylko jeden jest Golden Rabbit. Czy moglibyście mi pomódz w identyfikacji drugiego?

Ten na fotce poniżej jest na 100% Golden Rabbit Snail.
Obrazek

Natomiast ten jest...? No właśnie..  Ma ciemniejsze ciałko, więcej koloru czarnego niż żółtego, więcej centek niż pasków, czarne a nie żółte różki, muszelka sporo krótsza i odrobinę szersza niż u pierwszego.
Obrazek

Trzeci jest prawdopodobnie taki jak ten drugi- "nie króliczek". Jednak wnioskuję to tylko po muszelce, w której nawet nie wiem czy ślimak jest, bo go nie widziałam. Albo chory, albo martwy

Przepraszam za słabą jaość fotek...jakby nie dało się po nich i opisie zidentyfikować, to spróbuję zrobić coś lepszego.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez batman-ka » Pn 11 maja, 2009 23:20

Mam takie same :-D ,jeżeli kupiłaś tam gdzie ja to faktycznie trudno będzie powiedzieć co wyrośnie,tak to są mini sulawesi i nie urosną jak te wielkie i wg mnie to parka ale nie jestem specjalistką,drugi jest młodziutki ,a trzeci jak nie wyszedł to może już nie wyjdzie,jak go wcale nie widać to czas go wyjąć i powąchać czy śmierdoli :-D
Ja dostałam wariację kolorystyczną od żółtego do czarnego murzynka ,więc podejrzewam ,że po prostu po drodze się zaczęły krzyżować,mam nawet jednego co jest żółty i ma czarne rogi,jeden jest cielisty a inny żółty w ciapy ciemne :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lwica79 » Pn 11 maja, 2009 23:33

Kurcze..muszę w takim razie dokupić kilka sztuk takich ja ten na pierwszej fotce, bo taka właśnie kolorystyka najbardziej mi leży.
Kupowałam swoje ślimaczki od użytkownika Pau..._kP - nie wiem czy pełną nazwę można podać, ale jeśli też u Niego kupowałaś, to nazwę skojarzysz.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez batman-ka » Wt 12 maja, 2009 00:04

Nie ma zakazu na forum podawania nazw i linków,tak u niego kupowałam swoje,ale każdy jest inny :-D,2 urodziły się w akwarium ,jeden cały czarny jak murzynek a drugi żółty.Nie wiem czy uda Ci się zachować żółty kolor,bo są wyjątkowo podatne na zmiany ubarwienia,co jest też plusem ,bo są niepowtarzalne ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości