Biale nicienie wielkosci 1-2mm, co to?

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Biale nicienie wielkosci 1-2mm, co to?

Postprzez superkb » Wt 12 mar, 2013 19:24

Witam pojawily mi się w akwa malenkie nicienie, wielkosci 2 mm gora,a srednicy to moze 0,2mm. Chodza po szybach i co najlepsze wplywaja bezwiednie w nurcie wody lapiac się czegos. Jest och dosyc sporo bo na szybach co kilka centymentrow się znajduja. Nie mialem takiego okazu jeszcze w akwarium, sa biale, nie atakuja siebie nawzajem , wydaja się być pasywne, poruszaja się delikatnie. Co to moze być? Nie mam na tyle dobrego aparatu by zrobic zdjecie tak sa male, ale jest ich sporo najsmieszniejsze sa te w nurcie bo z poaczatku wydawalo mi się że to jakies brudy prywaja w nurcie:) akwarium 6 tyg temu zalane na benibachi black soil i dodane benibachi bee max i to w nim upatruje że to z niego wyroslo:) jak myslicie? Bo zastanawiam się czy dac im mala endlerke by je wytlukla czy moze pozwolic im zyc:)

Wyslano z BlackBerry 9780 przy uzyciu Tapatalk
superkb
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): Wt 01 maja, 2012 21:43

Re: Biale nicienie wielkosci 1-2mm, co to?

Postprzez =Fresz= » Wt 12 mar, 2013 20:11

Sam sobie odpowiedz a wystarczyło poszukać w Google :evil:



Nicień
Obrazek

Oczlik samica, samiec
Obrazek
Obrazek


Wypławek
Obrazek

Małżoraczek
Obrazek

Rozwielitka
Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Biale nicienie wielkosci 1-2mm, co to?

Postprzez siwy1988_88 » Wt 12 mar, 2013 20:38

kurcze a tez sie podepnę do tematu jak mozna, na podłożu w jednym baniaku mam setki doslownie 1 mm kuleczki, ktore potrafią dość sprawnie sie przemieszczać i dosłownie podskakiwać na 1-2cm, może to śmieszne ale nie mogę w internecie nic znaleźć, w zbiorniku posiadam tez malzoraczki ;-)
siwy1988_88
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr 02 sty, 2013 18:23
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Biale nicienie wielkosci 1-2mm, co to?

Postprzez marrccin » Wt 12 mar, 2013 22:02

fresz, ale fajusnie zdjecia :)

siwy, moze oczliki

edit: inny malzoraczek:
Obrazek
z tego tematu viewtopic.php?f=28&t=4548

edit: ja sie takimi robalami ogolnie nie przejmuje, ale jakby ktos chcial dodac do rejestru, to czasem widze cos o dlugosci 0.5-1cm cienkie na wlos, moze dwa. budowa segmentowa. jeden koniec zagiety jak haczyk / szczeki. w toni nieporadnie probuje sie odpychac, nie pamietam czy sie czegos lapie... bo mnie to w sumie rybka ;)
brak gg, skype marrccin83
Obrazek
Avatar użytkownika
marrccin
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn 18 sty, 2010 03:57
Lokalizacja: Gdańsk/Bristol

Re: Biale nicienie wielkosci 1-2mm, co to?

Postprzez superkb » Wt 12 mar, 2013 22:18

fresz, jak wygladaja podstawowe stworzenia to ja wiem, tylko nie moge do zadnego przypisac, chcialbym bardziej byscie na podstawie zachowania sprobowali powiedziec co to jest. cecha charakterystyczna to to ze jak na szybie jednej mam ich okolo 60 tak w wodzie plywa spokojnie z 300 ich i wyglada to jakby celowo to robily:D czy tak zachowuja sie mlode wyplawki? tzn nie plywaja a bezwiednie zuca nimi woda, a i pomylilem sie , maja dlugosc gora 1,5 mm. nie da sie rozpoznac po ksztalcie bo tak male ze nic nie widac. nie wygladaja jakby mialy wieksze urosnac bo zadnego wiekszego nie zaobserwowalem a sa juz 6 dni.

i w zaden sposob nie zaobszerwowalem by zbieraly sie w miejscu sypania pokarmu dla krewetek
superkb
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): Wt 01 maja, 2012 21:43

Re: Biale nicienie wielkosci 1-2mm, co to?

Postprzez pierre » Wt 12 mar, 2013 22:45

Nowe akwarium na parapet skleiłem i przelałem ze słoików wodę z większością robali ze zdjęć fresza, nie ma tylko wypławków, są oczliki, małżoraczki i nicieni było multum, rozwielitka też się zdarzy chyba, no i rozdętki, taki misz masz. A co tam, wszystko chce żyć.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Biale nicienie wielkosci 1-2mm, co to?

Postprzez =Fresz= » Śr 13 mar, 2013 08:51

superkb to mogą być jedynie oczliki.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Biale nicienie wielkosci 1-2mm, co to?

Postprzez marrccin » Śr 13 mar, 2013 17:49

i przy 1.5mm jesli sie ma dobre oczy to da sie rozpoznac ksztalt :P dla mnie samice to myszki miki :)
brak gg, skype marrccin83
Obrazek
Avatar użytkownika
marrccin
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn 18 sty, 2010 03:57
Lokalizacja: Gdańsk/Bristol

Re: Biale nicienie wielkosci 1-2mm, co to?

Postprzez superkb » Śr 13 mar, 2013 21:24

Nie no oczliki to wiem jaki maja ksztalt i nie raz mialem. To ma wyraznie ksztalt nicienia czyli 1.5mm dlugosci najwieksze maja i przy tym jakies 0.2mm srednicy, no taka typowa dzowniczka. Tylko mikro i biala. Mam dobry wzrok a nie jestem w stanie dostrzec glowki jaki ma dokladniej ksztalt.. Sprobuje się zaraz mega dokladnie przyjrzec i dam znac

Wyslano z BlackBerry 9780 przy uzyciu Tapatalk
superkb
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): Wt 01 maja, 2012 21:43

Re: Biale nicienie wielkosci 1-2mm, co to?

Postprzez superkb » Pt 15 mar, 2013 20:00

Nie wiem dalej co to jest, z obserwacji jedyne co udalo mi się ustalic że maksymalna dlugosc to maja okolo 1 mm, w kazdym razie rasbora galaxy w ciagu jednego dnia zdziesiatkowala ich populacje, podejrzewam że w ciagu najblizszych dni wytnie w pien. Tak że problem raczej zazegnany

Wyslano z BlackBerry 9780 przy uzyciu Tapatalk
superkb
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): Wt 01 maja, 2012 21:43


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości