nowe świderki ?

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

nowe świderki ?

Postprzez lwica79 » N 16 mar, 2014 14:43

Pierwszy raz widzę takie świderki w swoim akwarium , i zastanawiam się- czy to może być połączenie świderka czarnego i zwykłego? Kiedyś trzymałam je razem (zresztą w jednym akwa nadal razem są) , ale widoczne na zdjęciu osobniki pojawiły się w akwarium gdzie od kilku pokoleń są już tylko same czarne świderki. Pierwsza sztuka mnie zaciekawiła i pomyślałam, że to czysty przypadek, ale.. niedawno zauważyłam też młodszego (i tylko te dwa póki co) > niestety mniejszy gdzieś się zapodział skutecznie ostatnio.

Czy spotkaliście się już z takimi świderkami?

Obrazek
Ostatnio edytowano N 27 kwi, 2014 00:10 przez lwica79, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: nowe świderki ?

Postprzez Inc0gnit0 » N 16 mar, 2014 22:33

ewolucja chłopie/kobieto* ewolucja:P a myslisz ze jak powstały odmiany krewetek które masz w akwarium? sa dzikie? nie sa potomkami dzikich ale z zmutowanym genem który w akwarium nie był poddany selekcji naturalnej lecz człowieka i tak jak twoje slimaki to zwykła mutacja :) btw z rózowych zatoczków miałem kiedys czarnego :P a obecnie cos takiego mi sie urodziło Obrazek

edit: * niepotrzebne skreslic przepraszam jesli obraziłem
Ostatnio edytowano Pn 17 mar, 2014 08:53 przez Inc0gnit0, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: nowe świderki ?

Postprzez Edge » Pn 23 mar, 2015 00:54

Ja od pół roku nie kupowałem niczego nowego do akwarium, i takie cudeńka same się pojawiły u mnie:

Obrazek

Najpierw zauważyłem jedną małą, myślałem że skorupa po prostu z podłoża. Następnego dnia skorupa w innym miejscu... ciekawe. Miesiąc później mam ponad 50, bardzo fajne. Nie zjadają rośliny, tylko kopią sobie tunele w podłożu.
Avatar użytkownika
Edge
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: nowe świderki ?

Postprzez Paula » Wt 31 mar, 2015 12:34

Świderki są najlepsze, tylko grzecznie przekopują itp.

lwica79 fajna ta Twoja odmiana, możliwe ze czarne z jasnymi sie sparowaly, ja tez mam wszystkie razem ale u mnie niestety jakoś nie chcą :( i sa albo czarne albo jasne w te brązowe wzorki ;p
Avatar użytkownika
Paula
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): Śr 22 paź, 2014 21:55
Lokalizacja: Glogau

Re: nowe świderki ?

Postprzez lwica79 » Wt 31 mar, 2015 16:36

u mnie już też więcej się tych pasiastych nie pojawiło, mimo iż największego ze zdjęcia mam do dziś , ma już mocno odwapnioną muszelkę, nie wiem czy jeszcze rodzi maluchy, ale żadnych nowych pasiastych w akwarium nie zauważam. Pojawiły się za to nowe.. jak piszesz- jaśniejsze od zwykłych beżowych i z mniejszą ilością wzorków

na zdjęciu są właśnie one do porównania z czarnymi i klasycznymi beżowymi :

Obrazek
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości