Bezpieczna wysyłka krewetek!!!

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Bezpieczna wysyłka krewetek!!!

Postprzez =Fresz= » Cz 25 wrz, 2008 22:30

Za proźbą osób które nie wiedziały jak wysłać ;-) w zime nie probowałem ale przy temp około 5stopni na dworzu kolejnego dnia żyły wszystkie :mrgreen:

'' krewetki pakujesz do butelki po mineralce najlepiej 0,3l, napelniasz wodą do 3/4 butelki akurat w miejscu zagiecia butelki tam gdzie mozesz ja wygodnie chwycic a to dlatego zeby w butelce bylo jeszcze powietrze;) do butelki wkladasz tez cos (nie roslina) zeby mogly sie krewetki zlapac podczas wstrzasow, ja wkladam zawsze jakiegos korzonka lub siateczke murarska uprzednio wygotowaną;) pozniej butelke zawijasz w gazety i najlepiej jakas gabke lub watoline no i pozniej do kartonika wylozonego gazetami:) kartonik zamykasz i tasma owijasz na okolo zeby buteleczka nie wypadla heh idziesz na poczte prosisz priorytetem no i wypisujesz druczek potwierdzajacy wysylke to tyle;) powodzenia;) ''

Made by fresz33. All Rights Reserved. Nie kopiowac bez zgody autora :P :P :P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Bard » Pt 26 wrz, 2008 13:20

a ja słyszałem o sposobie jeszcze innym :D czyli w termosie BROŃ BOŻE ze szklanym wkładem ^^ pakowali krewety z mchem do termosu i dojeżdżały piękne i zdrowe :)
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kabubba » Pt 26 wrz, 2008 14:19

Ale termos chyba trzeba potem odesłać, więc mało ekonomiczne? :D
Avatar użytkownika
kabubba
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt 16 wrz, 2008 18:56
Lokalizacja: Legnica

Postprzez Bard » Pt 26 wrz, 2008 16:01

termos w cenie jest ^^ a kosztuje on 9 pln w tesco :D
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kabubba » Pt 26 wrz, 2008 19:05

No chyba że. Cwane z tym termosem w takim razie ;)
Avatar użytkownika
kabubba
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt 16 wrz, 2008 18:56
Lokalizacja: Legnica

Postprzez =Fresz= » Pt 26 wrz, 2008 20:05

No tak ale przy zakupie np redek,babaulti,wp to interes sądze jest nieoplacalny bo koszt wysyłki plus termos przewyzsza stanowczo sam zakup krewetek heh no chyba że komuś nie zależy tak na pieniążkach to proszę bardzo :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Ryba.90 » Pt 26 wrz, 2008 20:06

A ja zapytam, skąd wziąć KArtony takie..hmm..w sam raz ?:P Po sklepach poszukąc itd?

BTW fresz ładnie trafiłeś z tematem "SKORUPIAKI Z NASZEJ PAKI" xD
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba.90
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 324
Dołączył(a): N 04 lis, 2007 15:50
Lokalizacja: Nysa

Postprzez =Fresz= » Pt 26 wrz, 2008 21:02

O to zapytaj Adka który kombinuje jak koń pod góre zawsze i karton skleja z byle czego heh ja kartony zawsze odkladam gdy do mnie cos zamowionego przychodzi a inny pomysł to kartony po butach :-P tylko że wtedy trzeba mieć dużó tych butów hehe najlepszy sposób to tak jak wspomniałeś sklepy ;-) wieczorny spacer w poszukiwaniu dobrze robi :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez namski » N 28 wrz, 2008 14:19

Ryba.90 napisał(a):A ja zapytam, skąd wziąć KArtony takie..hmm..w sam raz ?

najlepsze sa kartony po winie
mozne je dostac za darmo
Avatar użytkownika
namski
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 02 lip, 2008 18:04

Postprzez namski » N 28 wrz, 2008 14:20

oczywiscie w supermarketach :-P
Avatar użytkownika
namski
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr 02 lip, 2008 18:04

Postprzez ades » N 05 paź, 2008 10:39

Karton można samemu skleić. Biorę kawał dużego kartonu np. z dużego pudła i wycinam szablon. Sklejam taśmą i po wszystkim. Ja tak robię.Aby ładnie się zaginał na krawędziach, lekko nacinam. Do wysyłania krewetek tego sposobu nie używałem, ale inne przesyłki już poszły.
Avatar użytkownika
ades
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz 10 lip, 2008 18:56
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Postprzez Ronin79 » Cz 09 paź, 2008 22:53

A ja z powodzeniem wysyłam w inny sposób.

Krewetki pakuję do woreczka takiego jak do przenoszenia rybek (z zaokrąglonym dnem). Dopełniam oczywiście powietrzem a do trzymania wrzucam kawałeczki siatki lub gąbki. Następnie w miarę potrzeb owijam izolacją (pianka, folia bąbelkowa) i pakuję do puszki lub bardzo tardego kartonu po napojach dla dorosłych. Idealnie sprawdza się pucha po "Jasiu Wędrowniczku" i jego konkurencji.
Sposób sprawdzony już wielokrotnie i działa.
Ronin79
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 85
Dołączył(a): N 18 maja, 2008 21:52
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez batman-ka » Pt 17 paź, 2008 11:56

A ja wysyłam autobusem,daje 10zł kierowcy i krewetki mają miejscówkę na fotelu :-),wtedy pakowanie do worka napewno im nie zaszkodzi,a worki wkładam w styropian,który miał mi służyć do ocieplenia sufitu ale nie wyszło :-))),a po kartony chodzę do spożywczego,bardzo się cieszą bo nie muszą biegać do kubła,a wybrać mogę sama
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tamcia » So 18 paź, 2008 10:53

batman-ka napisał(a):A ja wysyłam autobusem,daje 10zł kierowcy i krewetki mają miejscówkę na fotelu

Tylko nie zawsze jest możliwość wysłania krewet autobusem :-P
Ja z powodzeniem od niedawna stosuję sposób wysyłki prezentowany przez fresza,tylko owijam czymś co akurat mam pod ręką-ostatnio była to folia aluminiowa(pomysł Adka ;-) )
fresz33 napisał(a):a inny pomysł to kartony po butach tylko że wtedy trzeba mieć dużó tych butów

Albo po prostu znajomości w obuwniczym :)Ja mam tyle szczęścia,że mam taki sklep 5minut od siebie i Pani nie ma nic przeciwko,żeby raz tygodniowo odstąpić kilka sztuk :)W przypadku,gdy potrzebuję większego kartona(z reguły przy wysyłce sporej ilości roślin akurat)to idę do spożywczych :mrgreen:
Ostatnio edytowano So 18 paź, 2008 10:54 przez Tamcia, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tamcia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pt 11 kwi, 2008 07:51
Lokalizacja: Czarna Woda


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości