Mój rak ma połamane wszystkie nogi !!! :(

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Re: Mój rak ma połamane wszystkie nogi !!! :(

Postprzez Inc0gnit0 » So 15 lis, 2014 10:17

AdiszPL napisał(a):
W krewetkarium (25x25x30) mam ok 0,6W/l do 1w/l + nawożenie Co2Plus (preparat) + PlantaMin( preparat) Czy małemu Heńkowi to wystarczy ? Chciałbym zrobić z niego dywan dla red rillix10 i 8 sztuk Taiwan Bee(Black).

Krewetkarium to nie tylko światło :Po wiele ważniejszą jest kwestia odpowiedniej filtracji , podłoża i odpowiedniej wody (RO wzbogacona i mineralizowana w odpowiedni sposób).Potrafisz stworzyć warunki odpowiednie dla taiwanów? bo jeśli nie to czeka cie kosztowna i spektakularna porażka a zanosi się na to bo lejesz nawozy :P co samo z siebie mówi ze nie masz pojęcia na co się porywasz, polecam lekturę odpowiednich wątków na forum zwłaszcza tych o zakładaniu i prowadzeniu baniaków z taiwanami.

P.S zbiornik i obsada mówi ze masz niewiele doswiadczenia z akwarystyką , jak bedziesz zakładac nastepne akwarium najpierw popytaj bo lepiej sie uczyc na cudzych błedach.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Mój rak ma połamane wszystkie nogi !!! :(

Postprzez AdiszPL » So 15 lis, 2014 19:22

Inc0gnit0 napisał(a):
AdiszPL napisał(a):
W krewetkarium (25x25x30) mam ok 0,6W/l do 1w/l + nawożenie Co2Plus (preparat) + PlantaMin( preparat) Czy małemu Heńkowi to wystarczy ? Chciałbym zrobić z niego dywan dla red rillix10 i 8 sztuk Taiwan Bee(Black).

Krewetkarium to nie tylko światło :Po wiele ważniejszą jest kwestia odpowiedniej filtracji , podłoża i odpowiedniej wody (RO wzbogacona i mineralizowana w odpowiedni sposób).Potrafisz stworzyć warunki odpowiednie dla taiwanów? bo jeśli nie to czeka cie kosztowna i spektakularna porażka a zanosi się na to bo lejesz nawozy :P co samo z siebie mówi ze nie masz pojęcia na co się porywasz, polecam lekturę odpowiednich wątków na forum zwłaszcza tych o zakładaniu i prowadzeniu baniaków z taiwanami.

P.S zbiornik i obsada mówi ze masz niewiele doswiadczenia z akwarystyką , jak bedziesz zakładac nastepne akwarium najpierw popytaj bo lepiej sie uczyc na cudzych błedach.


Przepraszam bardzo, ale źle mnie pan zrozumiał. to ma wyglądać tak :) Krewetkarium stoi tydzień i pytam się o heńka. Podłoże http://sklep.roslinyakwariowe.pl/krewet ... 13173.html" target="_blank
mam filtr do wody RO :) Filtracja zwykła. Claro 300. Pytam się czy moge tam posadzić heńka. Chcę żeby akwarium dojrzało przez 2msc. Dlatego sie pytam o heńka. Przez 2 msc (od poczatku wsadzenia heńka) bd lał preparaty a po wrzuceniu krewetek przestane i zaczne dolewać wody gazowanej . szklanka na tydzień. Bo niby czym innym jest woda gazowana jak nie H2O + CO2 ?? Myślisz że heńkowi to wystarczy ? Z taiwan bee mogę zrezygnować ale red rilli bd. na 100%.
72l - Akwarium z Yellow Cobra

25l - Planowane Krewetkarium

10l- Kundelki Krewetek :)
Avatar użytkownika
AdiszPL
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 12 paź, 2014 19:09

Re: Mój rak ma połamane wszystkie nogi !!! :(

Postprzez matu » So 15 lis, 2014 19:44

Oj kolego, musisz jeszcze dużo poczytać, szczególnie o tym CO2 z wody gazowanej.
Naprowadzę cię: w powietrzu też jest CO2... ale takie same ilości jakie otrzymasz z tej szklanki wody niestety....
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój rak ma połamane wszystkie nogi !!! :(

Postprzez Inc0gnit0 » So 15 lis, 2014 20:26

red rili to odmiana barwna neocardinia davidi polecam ten temat wnikliwie przeczytac i zastosować w praktyce wiedze tam zawartą viewtopic.php?f=18&t=6856
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Mój rak ma połamane wszystkie nogi !!! :(

Postprzez locdog » Śr 03 gru, 2014 00:00

AdiszPL napisał(a):Moje akwarium jest biotopowe


A każda ryba z innej bajki :D
Wyborne :)
Czekam na fotki baniaka :)
Avatar użytkownika
locdog
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 36
Dołączył(a): Cz 10 lip, 2014 17:57
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości