Raki i krewetki?

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Raki i krewetki?

Postprzez Toma93 » Śr 29 kwi, 2015 08:41

CO myślicie aby trzymać w jednym akwarium raki i krewetki? Mianowicie chodzi mi o małego raczka Rak Patzcuaro i krewetki babaulti oraz blue pearl? Ten rak nie dorasta do dużych rozmiarów, ale wolę się spytać czy nie będzie czasem agresywny względem robaczków i czy nie będzie na nie polował? Akwarium 65l profil (60x30x40). Zastanawiam się też nad krewetką filtrującą zamiast raczka, na pewno byłoby to lepsze rozwiązanie, ale spytać się nie zaszkodzi. :)
Toma93
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt 31 mar, 2015 22:23
Lokalizacja: Pierwsza Stolica :)

Re: Raki i krewetki?

Postprzez Gin » Pn 04 maja, 2015 16:31

Jezeli zapewnisz kryjowki krewetka, to wielkich strat w liczebnosci ich nie bedziesz mial
raki od czasu do czasu beda polowaly na nie, duzo zalezy od temperamentu poszczegolnych osobnikow-mowie tu o CPO, bo inne typu CPT i CPP przynajmniej u mnie bardzo ale to bardzo rzadko poluja na krewetki
oczywiscie babaulti/blue perl to krewetki dosyc tanie wiec wielkiej szkody nie bedziesz mial jak kilka zlapia, przy drozszych bym sie juz zastanowil
u mnie zyja CPO z krewetkami red cherry i filtrujacymi i jakos sobie wszyscy radza :)
Gin
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 17 lut, 2014 21:25

Re: Raki i krewetki?

Postprzez kaboom » Wt 05 maja, 2015 10:27

Raczek będzie polował ale jak będzie dokarmiany to sporadycznie, jak wpuścisz wczesniej krewetki i dasz im czas na rozmnożenie się to populacja napewno zauważalnie się nie zmniejszy.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Raki i krewetki?

Postprzez lucypper » Wt 05 maja, 2015 10:58

ja u swoich raczków cpo mam odpady z sakur - populacja odpadu zwiększa się mimo że raków było ostatnio blisko 50 a akwarium tylko 40l :-> grunt to BAAAAAAAAAAARDZo dużo kryjówek zarówno dla raków jak i krewetek oraz odpowiednia ilość pokarmu ;-)
Avatar użytkownika
lucypper
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 120
Dołączył(a): N 30 cze, 2013 21:22
Lokalizacja: Zgierz

Re: Raki i krewetki?

Postprzez Toma93 » Wt 05 maja, 2015 14:51

Dzięki za odpowiedzi. Gin mógłbyś podać dokładnie jakie typy raków miałeś na myśli, ponieważ dopiero wchodzę w temat raków jak i nie znam aż tak się na poszczególnych gatunkach. Google niestety nie wyszukuje :/
Toma93
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt 31 mar, 2015 22:23
Lokalizacja: Pierwsza Stolica :)

Re: Raki i krewetki?

Postprzez Gin » Śr 06 maja, 2015 20:26

juz podaje:
CPO - Cambarellus Patzcuarense Orange
CPT - Cambarellus Texanus
CPP - Cambarellus Puer
nie sa to jakies oficjalne oznaczenia/skroty
Gin
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 17 lut, 2014 21:25


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości