HELENKI-ku przestrodze.

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

HELENKI-ku przestrodze.

Postprzez 1kubus » So 01 sie, 2015 09:09

Witajcie współpasjonaci. Temat wałkowany, ale w dalszym ciągu zdania są podzielone. Helenka jest za wolna żeby upolować krewetkę, po prostu nie da rady jej upolować-BZDURA. Opowiem swoją historię, oceńcie sami. Kupiłem 2 ślimaki, żeby usunąć inne-niechciane. I jakoś całkowicie zapomniałem o tym fakcie, gdzieś tam widziałem jak po szybie śmigały. Nie zauważyłem, żeby nic się działo (złego z krewetkami), więc także należałem do grona ludzi, sceptyków. Zaczął się sezon urlopowy, pojechaliśmy na 10 dni nad morze (akwa zostały pod opieką sąsiadki-która miała tylko wrzucić żarcie 1na 3 dni). Zaciągnąłem zasłony, przygotowałem mieszkanie i akwaria na wyjazd. Wróciwszy kilka dni temu, zapaliwszy światło przeżyłem dramat. :cry: Akwarium z hybrydami, a było może 80 sztuk w nim-PUSTE. Natomiast z 2 helenek zrobiło się, bez mała z 40 sztuk :shock:
Uczcie się na błędach innych. NIGDY nie wpuszczajcie helenek do akwa z krewetkami (jeśli zależy Wam na robalach).
Dla jednych to oczywiste, dla innych nie. Uważajcie na to co robicie. Ja straciłem całe akwarium.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: HELENKI-ku przestrodze.

Postprzez 1kubus » So 01 sie, 2015 09:40

A takie małe pytanie: może znajdzie się jakiś filantrop chętny do pomocy w odbudowie stada (może ktoś ma odpady selekcyjne). Chętnie zaoferuję kostki sudo, mchy na korzeniu japoński, rośliny, liście orzecha, płatki z liści orzecha w zamian.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: HELENKI-ku przestrodze.

Postprzez Dakota » So 01 sie, 2015 09:53

Dwie dorosłe Helenki i kilkadziesiąt maluchów zjadło 80 zdrowych, żywych krewetek? Czy jesteś pewny, że w akwa nie było innej przykrej niespodzianki, która doprowadziłaby do śmierci krewetek, a Helenki tylko skorzystały z darmowej stołówki? Ciężko mi uwierzyć, by garść ślimaków samodzielnie wyczyściła akwarium do zera. Tak czy inaczej - nie zazdroszczę...
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: HELENKI-ku przestrodze.

Postprzez 1kubus » So 01 sie, 2015 10:00

2 dorosłe były kiedyś-jak wróciłem dorosłych (w każdym razie duużych) było ponad 20. Generalnie od czasu do czasu widziałem jak heleny zakopywały się, czy łaziły po szybie, no jak pisałem nie zwracałem na to większej uwagi. Nie było problemu-do czasu wyjazdu.
Aha-parametry po przyjezdzie bez zmian, nic nowego nie dodawałem przed wyjazdem.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: HELENKI-ku przestrodze.

Postprzez =Fresz= » So 01 sie, 2015 11:27

Dla mnie jest to bardzo dziwne. Sąsiadka w tym nie maczała paluszków na 100% ?:P nie wiem nie była zazdrosna?:P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: HELENKI-ku przestrodze.

Postprzez 1kubus » So 01 sie, 2015 12:24

=Fresz= napisał(a):Dla mnie jest to bardzo dziwne. Sąsiadka w tym nie maczała paluszków na 100% ?:P nie wiem nie była zazdrosna?:P


Ona kompletny laik, tylko wrzucała pokarm. Sytuacja wyglądała tak: nie ma krewetek, a pojawiła się plaga helenek (większość ogromna-dorosła super odżywiona). Nie uwierzysz jak ja się zdziwiłem kiedy zapaliłem światło w akwa.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: HELENKI-ku przestrodze.

Postprzez =Fresz= » So 01 sie, 2015 14:49

Nima cudów:P w 10 dni ta plaga egipska nie miała prawa się pojawić heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: HELENKI-ku przestrodze.

Postprzez matu » So 01 sie, 2015 15:14

Likwiduje crystale SS-SSSS, mogę się wymienic za kostki. Ilość powyżej 20 sztuk.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HELENKI-ku przestrodze.

Postprzez przemekgda86 » So 01 sie, 2015 19:02

Dziwne rzeczy opowiadasz kolego :-P
Ja od dawna mam Helenki w baniakach z krewetkami, nie ma szans żeby Helena dopadła w jakikolwiek sposób krewetkę, chyba że ta jest chora i już się nie broni. Wydaje mi się że najpewniej coś wybuchło w Twoim baniaku i krewecie masowo padały, Heleny tylko posprzątały jak już wcześniej zasugerowano, w swoich zbiornikach też zaobserwowałem nie raz jak Heleny pożerają jakieś martwe sztuki krewetek, a jeśli mają dużo pokarmu, potrafią szybko się namnażać, ale to zaobserwowałem w baniaku ogólnym gdzie miałem plagę zatoczaków i innych niechcianych gości.
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HELENKI-ku przestrodze.

Postprzez matdachu » Pn 03 sie, 2015 20:34

kompletna bzdura. ja ci powiem co się stało. Sąsiadka malowała pazury albo moczyła ręce w jakiejś chemii i to było powodem. Może temperatura ci wzrosła w akwa ponad normę. u mnie zaczynają padać od 28stopni.
Rozmnażanie helenek trochę trwa mam ich z 50 70szt i coś o tym wiem. Samo jajo rozwija się koło miesiąca a następnie ślimak musi jeszcze urosnąć co też mu zajmuje kilka miesięcy zanim będzie dorosły. Tak więc helenki może i zjadły twoje krewety ale tylko te zdechłe lub słabe. Ślimaki należą tak jak i krewetki do służb sprzątających i taka jest ich funkcja. Krewetka też zje krewetkę która padła.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości