Aqua Jura 2014

Moderator: =Fresz=

Aqua Jura 2014

Postprzez MarSz » Pt 17 sty, 2014 10:58

Witam,

chciałem poinformować o imprezie Aqua Jura 2014.

Więcej szczegółów podamy wkrótce - na razie trwają rozmowy z kolejnymi uczestnikami.

Zapraszamy do udziału przedstawicieli for akwarystycznych, stowarzyszeń i organizacji, które chciałyby się wystawić i zaprezentować.

Na obecną chwilę więcej szczegółów pod linkiem:
Aqua Jura 2014

Zapraszamy do współpracy.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez MarSz » Śr 22 sty, 2014 16:16

Teraz nieco więcej szczegółów:

Obrazek

Serdecznie zapraszamy Fora Akwarystyczne, Stowarzyszenia oraz firmy zajmujące się tematyką akwarystyczną do uczestnictwa :idea:

Organizatorzy forom i stowarzyszeniom zapewniają :
-jedno akwarium do litrażu ok 250L oraz drugie 63L.
-dwa noclegi dla 2 osób (w zależności od ilości zgłoszeń, ilość noclegów może się powiększyć)

Aby uatrakcyjnić wystawę, prosimy fora i stowarzyszenia o propozycję aranży i obsady akwariów prezentowanych. Chcemy uniknąć powtarzalności zbiorników a jednocześnie chcemy zwiedzającym pokazać jak największą różnorodność kompozycji, biotopów, ryb itp.

Swoje zgłoszenia prosimy przesyłać na afczwa@o2.pl wraz z zapotrzebowaniem na zbiorniki (ilość, litraż i proponowany aranż, obsadę)) oraz liczbę noclegów.

Na zgłoszenia czekamy do 28.02.2014

I pytanie - czy forum krewetki.org chciałoby się wystawić?
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez MarSz » Pn 03 lut, 2014 17:37

Pytaie bardziej do administracji, ale niekoniecznie więc piszę tutaj zamiast na pw.

Czy forum lub ktoś z forum zechciałby się wystawić na wystawie, zaprezentować krewetki, rośliny, akwarium (lub akwaria) a może przeprowadzić jakąś prezentację, prelekcję?

Osoby chętne proszę o kontakt najpierw do mnie na pw - powoli przymierzamy się do zebrania ustalenia jakiegoś harmonogramu więc mimo podanego pierwotnie odległego terminu osobiście staram się trochę przyspieszyć pewne etapy bo z doświadczenia wiem, że potem jak się zostawi wszystko na ostatnią chwilę, to niekoniecznie wszystko się udaje.

A może znacie kogoś z innego forum (do którego my niekoniecznie daliśmy radę dotrzeć) kto byłby zainteresowany? Prosze o przesłanie informacji dalej lub o konktakt.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez MarSz » Wt 18 mar, 2014 14:12

Już coraz bliżej do wystawy - jest i oficjalny plakat.

Więcej szczegółów wkrótce.

Obrazek
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez MarSz » Cz 27 mar, 2014 09:33

Wstępny oficjalny harmonogram.

Wstępny - bo minimalnie może się zmienić.
Oficjalny - więc wolałbym by się już nie zmienił :)


Harmonogram
I Wystawy i Targów Akwarystycznych
Aqua Jura 2014



Scena główna
Dzień I - 5 kwietnia

10:00 - 10:10
Oficjalne otwarcie wystawy

10:15 - 11:10
"Jak założyć moją pierwszą Tanganyike" - Kamil Mucha (BzZzYkU - Aqua Forum Częstochowa)
Prelekcja połączona z pokazem zakładania akwarium z biotopem Tanganiki

11:15 - 11:50
"Arowany srebrne" - Krzysztof Tomaszewski (OYA)

12:00 - 12:45
"Gupik na europejskich salonach" - Jacek Ambrożkiewicz (Klub Poecilia Reticulata)

13:00 - 14:00
"Betta splendens - prawdy i mity" - Błażej Berner (3runer - Labiryntowce.pl)

14:10 - 15:25
"Rodzaj Xenotilapia - perły z jeziora Tanganika" - Jakub Celej i Maciej Serafin (leju i maciek897 Klub Miłośników Tanganiki)

15:30 - 16:00
"Rośliny w żelu - nowoczesna akwarystyka" - Mariusz Pożoga (Hodowla roślin in-vitro Laboratorium313)

16:10 - 16:55
"Szkodliwe i nieszkodliwe organizmy w akwariach. Czy się bać czy też nie bać?" - Adam Nabzdyk (adamN - discusforum.adamn.pl)

Dzień II - 6 kwietnia

10:00 - 10:45
"Wild Betta - czyli dzikie bojowniki w naszych akwariach" - Błażej Berner (3runer - Labiryntowce.pl)

11:00 - 11:30
"Zakładanie zbiornika morskiego-podstawy" - Paweł Kaczmarczyk (Akwa-Świat)

11:45 - 12:30
"Gupik, Mieczyk, Molinezja, Platka - czy to aby na pewno wszystkie żyworódki?" - Jacek Ambrożkiewicz (Klub Poecilia Reticulata)

12:45 - 13:30
Prezentacja filmu pt. "Dyskowce" - Andrzej Nowicki (Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów)

14:00 - 15:00
"Hardscape - kluczem do sukcesu w dobrej aranżacji"
Konkurs dla młodzieży szkolnej.

15:00 - 15:30
Prace jury i ogłoszenie wyników konkursów:
- "Hardscape - kluczem do sukcesu w dobrej aranżacji"
- "Grand Prix publiczności na najlepsze akwarium Aqua Jura 2014"
- "Najlepsze akwarium for i stowarzyszeń"

15:30 - 15:45
Wręczenie nagród i dyplomów

15:45 - 16:00
Oficjalne zakończenie.


Inne atrakcje poza sceną główną


Pokaz wykorzystania roślin in-vitro do aranżacji akwarium
Niedziela - 13:00 - 14:00
Mariusz Pożoga - właściciel Hodowli roślin in-vitro "Laboratorium313" przeprowadzi warsztaty z praktycznego zastosowania roślin in-vitro w akwarystyce. Podczas warsztatów zostanie pokazany sposób przygotowania roślin "z żelu" do sadzenia w akwarium, sposoby sadzenia i informacje odnośnie adaptacji roślin do warunków submersyjnych.
Właściciel hodowli odpowie na wszystkie pytania i postara się udzielić wyczerpujących informacji osobom zainteresowanym - zapraszamy.
Miejsce: Stoisko Laboratorium313


Konsultacje lekarza weterynarii
W sobotę (5.06) w godzinach 11:00 - 16:00 pani Marta Pawlak - lekarz weterynarii - specjalista chorób ryb na stoisku Aqua Jura będzie pełnić dyżur, podczas którego chętnie odpowie na wszelkie pytania odnośnie chorób ryb, ich zdrowia i metod leczenia.
Zapraszamy szczególnie wszystkich tych, którzy ostatnio mieli lub mają problemy ze zdrowiem swoich podopieczych - jest to niepowtarzalna okazja by uzyskać fachową poradę i pomoc.

Kącik dla dzieci - przewidziane są różne atrakcje dla najmłodszych odwiedzających - szczegóły na tablicach przy kąciku dla dzieci (obok sceny)

Podczas trwania wystawy hostessy będą rozdawać bony upominkowe do zrealizowania w sklepie Kakadu, który jest jednym z patronów medialnych wystawy.

Podczas trwania wystawy będzie przeprowadzana zbiórka charytatywna na cele Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie przez Wolontariuszy Hospicjum. Zapraszamy wszystkich, którym los dzieci z Hospicjum nie jest obojętny do wsparcia, gdyż każda - nawet najmniejsza pomoc jest bardzo potrzebna.



Konkursy

Dzień II 12:00 - 14:00
Konkurs plastyczny dla najmłodszych
Miejsce: Kącik dla dzieci



"Grand Prix publiczności na najlepsze akwarium Aqua Jura 2014"
Miejsce: Głosy można oddawać na stoisku AquaJura do niedzieli do godziny 14.
Ogłoszenie wyników - niedziela 15:00 - 15:30 na scenie głównej
Dodatkowo - spośród osób oddających swój głos w konkursie zostaną wylosowane atrakcyjne nagrody.

Konkurs "Najlepsze akwarium for i stowarzyszeń"
Jury podczas trwania wystawy będzie oceniać akwaria konkursowe.
Ogłoszenie wyników - niedziela 15:00 - 15:30 na scenie głównej
Ostatnio edytowano Wt 01 kwi, 2014 07:13 przez MarSz, łącznie edytowano 1 raz
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez MarSz » Cz 27 mar, 2014 21:10

Po tym, jak zapytano mnie na jednym z for zdałem sobie sprawę, że nie podałem bardzo istotnej informacji - na wystawę wstęp wolny.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez MarSz » Wt 01 kwi, 2014 07:15

Dla osób zainteresowanych - informuje, że na prośbę autorów prezentacji nastąpiła niewielka zmiana (ale istotna).

Film pt. Dyskowce Andrzeja Nowickiego został przeniesiony na z soboty na niedzielę, a prezentacja "Szkodliwe i nieszkodliwe organizmy w akwariach. Czy się bać czy też nie bać?" - Adam Nabzdyk (adamN - discusforum.adamn.pl), która w oryginalnym planie była przewidziana na niedzielę - została przeniesiona na sobotę.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez MarSz » So 05 kwi, 2014 04:58

Informacje z ostatniej chwili.



Oto wypracowany w bólach przez dwa ostatnie dni plan wystawy:



http://afczwa.com/download/file.php?id=4655&t=1



Oraz Legenda:

1 - Wejście główne

2 - Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

3 - Tablica informacyjna

4 - Wystawa terrarystyczna

5 - Przejście do WC

6 - Akwarystyczny24 - Specjalistyczny sklep akwarystyczny

7 - Dennerle

8 - Akwa-Świat - Salon akwarystyki morskiej

9 - Tropical

10 - Magazyn Akwarium

11 - Aqua Jura - stoisko organizatora

12 - Aqua Jura - akwaria testowe linii produktów AZOO/AQUAMAX

13 - Aqua Jura - lekarz weterynarii

14 - Aqua Jura - Tanganika - demonstracja zakładania akwarium biotopowego

15 - Aquarium Fish

16 - Laboratorium313 - Hodowla roślin in-vitro

17 - Zoolek

18 - Podwodne Ogrody - Profesjonalna akwarystyka roślinna

19 - OYA

20 - Aquadis

21 - Discus Forum AdamN

22 - GSA + Hodowla Super Discus + Polska Grupa Hodowców Dyskowców Discusclub.pl

23 - Adamiak - Zoo - hodowla ryb akwariowych

24 - F. A. A. R. - Forum Akwarystyczne Aqua Rebels

25 - Labiryntowce.pl - Forum miłośników Błędnikowców i akwariów biotopowych.

26 -KMT - Klub Miłośników Tanganiki

27 - Kącik z atrakcjami dla najmłodszych

28 - Nefere.pl - sklep z zabawkami

29 - Piekarnia Jędryka - stoisko z poczęstunkiem

30 - Scena główna


A jeszcze jedna informacja - na stoisku Aqua Jura będą rozdawane kupony rabatowe na zakupy w Sklepie Kakadu - zapraszamy.

Proszę pytać.

Również przypominamy o 24% !!! czyli aż 1/4 ceny na asortyment ze stoiska sklepu akwarystyczny24.

Ponadto sklep Akwarystyczny24 zrobił nam wielką przysługę i dostarczył materiały na konkurs na hardscape (ciekawe korzenie i kamienie). Materiały te będą do nabycia po zakończonym konkursie albo jeszcze podczas wystawy albo poprzez licytację charytatywną na forum. Dochód zostanie przeznaczony na cele Hospicjum.
Dziękujemy ekipie z akwarystycznego.

I jeszcze jedna informacja - firma Aquael przewiduje sprzedaż kostek ShrimpSet 30, które nam udostępnili na cele konkursu na hardscape. Kostki będą sprzedawane jako "używane" bo zostały odpakowane i wykorzystane na konkurs - można więc liczyć na korzystną cenę.
Prawo pierwszeństwa będą mieli uczestnicy konkursu - jednak na pewno sporo zestawów będzie do ogólnej sprzedaży.
Szczegóły na miejscu.


Zachęcamy również do pytania o rabaty u innych wystawców.

Kolejna informacja - którą mogą być zainteresowani rodzice najmłodszych gości wystawy jak i same dzieci.
Na stoisku Nefere.pl (który jest sponsorem konkursu dla dzieci) będą prezentowane niektóre zabawki z ich asortymentu. Zabawki będzie można obejrzeć i zakupić. Tutaj również wielkie podziękowania dla Nefere.pl, który zadeklarował przekazać część pieniędzy na cele Hospicjum.
I co najważniejsze - te "nietypowe" i bardzo ciekawe klocki, które będą wykorzystane jako materiał plastyczny dla dzieci w konkurscie Nefere - Dziecięce inspiracje - również będą do nabycia. Natomiast po zakończeniu konkursu - będą również dostępne dla dzieci do zabawy na terenie stoiska.

Natomiast my osobiście chcemy wszystkich zaprosić już od 10
- kiedy to nasz użytkownik - Kamil (BzZzYkU) będzie przeprowadzał prelekcję wraz z demonstracją zakładania akwarium z biotopu Tanganiki. Akwarium to będzie do obejrzenia później na prawo od sceny - ale myślę, że warto zobaczyć sam proces układania aranżacji.

Wczesna godzina nie powinna być problemem - zainteresowanych zachęcamy do zostania na wystawie przez dłuższy czas bo będzie się działo.

Pomyśleliśmy również o poczęstunku. Piekarnia Jędryka podarowała pyszny smalec, chleb i ogórki kiszone - myślę, że więcej nie trzeba mówić. Do tego jakaś kawka lub herbata też powinna się znaleźć :)

Serdecznie zapraszamy!!!.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez SpiDeReK » So 05 kwi, 2014 19:21

Byłem dziś .. Bardzo dobry PR / marketing etc. Ale chyba trochę organizatorów wystawy przerosła liczba chętnych ;( strasznie ciasno , mała powierzchnia masakra ! Ja oglądając plakat i czytając zapowiedzi spodziewałem sie zupełnie czegoś innego / większego ;(
SpiDeReK
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): So 01 mar, 2014 17:28

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez MarSz » So 05 kwi, 2014 22:08

Zgadzam się z Tobą w 100% - było ciasno.

Jedni uznali to za wadę - ale inni uznali, że ogólnie jest dzięki temu dobry klimat i porównywali do innych imprez gdzie na olbrzymiej powierzchni brakowało "ducha akwarystyki".
Nie mi oceniać.

Natomiast to fakt - nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji:
- po pierwsze ze strony wystawców - i tak nie wszyscy się zmieścili przez co nawet mieli pretensje
- po drugie ze strony odwiedzających - nikt nie liczył na imprezę tej kategorii.

W pierwotnych założeniach miała to być kameralna impreza - nawet nieco mniejsza niż cykliczny Śląski Weekend Akwarystyczny.

Teraz widzimy, że lokalny rynek i zapotrzebowanie na taki wydarzenia jest i następnym razem musi być to impreza większej kategorii - ale chyba lepiej wystartować z mniejszej imprezy - zakończonej sukcesem (mimo iż ciasnawo) i dojść do wniosku, że trzeba będzie szukać większej sali następnym razem niż zrobić wielką imprezę i patrzeć jak wiatr hula pomiędzy stoiskami między którymi trzeba się nawoływać by się usłyszeć.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez Kaledon » So 05 kwi, 2014 22:23

Też muszę przyznać, że trochę ciasno było. Dużym minusem były też prelekcje- przy szumie na sali nie dało się tego normalnie posłuchać- warto chyba pomyśleć o osobnej salce lub miejscu trochę z boczku imprezy. Za to atmosfera jak dla mnie rewelacja. Za rok jak zrobicie wystawę i nie będę w pracy też na pewno przyjdę. :-)
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez MarSz » So 05 kwi, 2014 23:04

Ano właśnie - Kaledon mieliśmy się spotkać i poznać ale sytuacja się skomplikowała - po rozpoczęciu rano i przywitaniu gości uciekłem na kilka godzin na pogrzeb i wróciłem dopiero o 16.

Minęło mnie wiele rzeczy ale są sprawy ważne i ważniejsze.

Za to jutro planuje być cały dzień.

Prelekcje faktycznie - nie było najlepszych warunków ale w sumie nic lepszego nie dało się uzyskać.

A osobna sala to było ryzyko że mało osób przyjdzie.
Często jak ktoś nie ma czegoś przed nosem to nie wie że coś takiego ma miejsce.

Podobnie było z mini wystawą terrarystyczną - miała początkowo być w osobnym pomieszczeniu a ostatecznie wyszła przy wejściu.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez Kaledon » So 05 kwi, 2014 23:09

Za to kupiłem czasopisma, chemie, porozmawiałem ze znajomymi i obejrzałem co tam przygotowaliście. Jak na pierwszą taką imprezę na prawdę nie ma się za bardzo do czego przyczepić. A frekwencji pewnie pomógł ten bieg ;-) Ale to dobrze, że więcej osób miało możliwość zobaczenia i ocenienia czy warto mieć szkło w domu.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez mania56 » N 06 kwi, 2014 20:05

Jak na pierwszą edycję tej wystawy wyszła wg mnie dobrze. Fakt, że było ciasno i nie było słychać wykładów, ale kto by się spodziewał, że będzie aż tylu odwiedzających. Na następnej edycji - jeżeli będzie, będę na pewno.
Zakupy zrobione, spotkanie ze znajomymi i wystawa zaliczone.
Było pozytywnie ;-)
Życzę dalszych udanych w organizacji imprez :-)
mania56
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): So 12 paź, 2013 16:34

Re: Aqua Jura 2014

Postprzez MarSz » Wt 08 kwi, 2014 09:04

Wystawa, wystawa i po wystawie.

Było ciasno, były tłumy, było dobrze - większość zadowolona lub nawet zachwycona.
Nieliczni niezadowoleni - ale to zawsze tacy się znajdą co wolą narzekać niż zrobić ;)

Fotorelacja wkrótce - będzie można zobaczyć co się działo - zwłaszcza dla tych co nie byli i nie widzieli.
A Ci co byli i widzieli będą mogli sobie przypomnieć.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Następna strona

Powrót do KONKURSY I IMPREZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości