NeoCaridiny

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

NeoCaridiny

Postprzez D.Krajdi » Pn 17 lip, 2017 23:52

Simanko

Jestem nowicjuszem ale już trochę przegądałem to forum i inne też jakieś no i coś jakieś książki też mi wpadały w ręce. Temat już na pewno poruszany, ale chciałbym zapytać jakie najlepsze jest podłoże dla krewetek Neocaridina. Chciałbym, aby ładnie tam rosły teź mchy i zastanawiam się czy jak zrobię taki mini manewr, że np, na piasku czy też mega drobym żwirku rzecznym postawić baniak i do tego na przykład tak około 1/5 czy też nawet 1/6 dna nie wsypać substratu Tropica Aquarium Soil. Czy może macie też jakieś swoje inne doswiadczenia w tym temacie? Pozdrawiam serdecznie. Proszę o wyrozumiałość ale uczę się dopiero.
D.Krajdi
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 17 lip, 2017 23:44

Re: NeoCaridiny

Postprzez Tasior » Wt 18 lip, 2017 06:18

Nie mieszaj aktywnego podłoża z neutralem. Możesz dać piasek/żwirek/itp, każde które jest neutralne. Na takim podłożu wszystkie popularne mchy oraz microsoria powinny dać radę przy w miarę dobrym oświetleniu oraz cotygodniowych podmianach wody.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: NeoCaridiny

Postprzez D.Krajdi » Wt 18 lip, 2017 15:16

Wszystko oki doki na koste 30x30x40 ale wody bedzie jakies 30 litrow netto nie wiecej i do dna okolo 27cm mam lampke diy ledy 6500k x 5W plus ida mi diody spectrum dla roslin tez 1w. Lacznie bedzie 6W przy takim oswietleniu mysle ze powinno byc ok. Oczywiscie podmiany okolo 10-15% tak mam w planie. Woda RO z kranowka do parametrow na Neo lub RO i do tego KH+/GH+ ewentualnie jakies mineraly i moze bakterie Stability? Filtr tez DiY. Gabka plus ceramika. No i do tego mchy czy cos jeszcze moge dodac zeby krerwty miale na prawde dobrze?
D.Krajdi
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 17 lip, 2017 23:44


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości