Różne podłoża.

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Różne podłoża.

Postprzez D.K. » Pt 24 lut, 2017 11:14

Mam nadzieję że nie dostanie mi się za bardzo za to pytanie. :D Czy ktoś z was mieszał różne podłoża w 1 akwarium? Gdzieś coś ktoś napisał że beni i BWS to odpad po produkcji (chyba) Amazonii i zacząłem się zastanawiać a co gdyby tak w 1 zbiorniku mieć nie jedno a 2 podłoża? :D Oczywiście to tylko takie gdybania i nie mam zamiaru (póki co :D ) testować takich rzeczy. ;) Ogladalem też rezenzje nowego Beni i zastanawiam się czy gdyby przysyłać go normalem czy by nie pylił aż tak i szybciej można by wystartować zbiornik ciesząc się własciwosciami mineral. ;) Co Wy na to? :D
D.K.
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 19:50

Re: Różne podłoża.

Postprzez Hotei » Pt 24 lut, 2017 20:00

Pytanie nie jest głupie, wielu dosypuje nowe na stare.
Mieszałem Adę z Environment i był to udany duet.
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Różne podłoża.

Postprzez leszek75 » Pt 24 lut, 2017 22:35

Fakt Ada mocno nasycone Envi piach ale dobrze trzyma parametry Bingo
leszek75
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 87
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 19:35

Re: Różne podłoża.

Postprzez CryMore » Pt 24 lut, 2017 23:03

Znam osobę, która w części swoich zbiorników ma dwie osobne rynny filtracyjne w każdej inne podłoże. Ma efekty hodowlane.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Różne podłoża.

Postprzez delta01w » N 05 mar, 2017 20:34

To w takim razie jeżeli do 5 litrów Bernibachi Black Soil Powder Fluvic dodam 1 litr HELPa to nic się nie stanie? Czy może ktoś robił takie próby i eksperymenty?
delta01w
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 15 lut, 2016 23:34

Re: Różne podłoża.

Postprzez Hotei » N 05 mar, 2017 21:51

Mieszałem i powiem tak ... z helpem bardzo ostrożnie ;-)
Co ciekawe, miałem też postawionych na nim kilka baniek i tylko odmulanie pomogło. Kapryśne to podłoże na starcie jak diabli :idea:

Po kilku miesiącach zaskoczyło świetnie ... ale ile można czekać ???
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Różne podłoża.

Postprzez delta01w » N 05 mar, 2017 23:52

Ja też mam na HELP dwa baniaki i też mam podobne doświadczenia.
Początki były ciężkie - samice nie jajczyły, małych było mało, małe pandy i BB nie przeżywały, zdarzały się zejścia dorosłych.
W tej chwili baniak 40 L ma 375 dni - nie chcę zapeszać, ale jest super, TB rosną i nie giną, samice cały czas noszą jajka, ruch w akwa jak w mrowisku, pH trzyma w granicach 6,2 - 6,4. Taki stan rzeczy rozpoczął się od początku grudnia 2016.
Drugie akwa 20 L ma 186 dni. Tam to dopiero była porażka. Dwa razy pad obsady - ok. 10 szt. Później długo nic i dopiero teraz coś drgnęło. Mam tam CRki i na początku lutego pokazało się pierwszych 15 małych i już mają ok 1 cm. Widzę, że druga samica nosi jajka.
Trochę długo to trwało - tak jak mówisz - i dlatego teraz nowe akwa 40 L chcę postawić na Beni, ale zostało mi ok 1 - 1,5 L HELP i szkoda to wyrzucić.
delta01w
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 15 lut, 2016 23:34


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości