Podłoże neutralne

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Tasior » Śr 08 lis, 2017 07:13

Czemu mniej ufać ludziom? ;)
Jak mogłaś zauważyć też nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi na moje pytanie....
Jak widać ciężko jest z podłożami neutralnymi. Poza tym to dennerle nie jest takie złe. Mam je i wyglądem jest ładniejsze niż inne - choć fakt - cena troszkę za duża jak na neutral...
Ale myślę, że będziesz zadowolona po jakimś czasie ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez stan_shrimps » Cz 09 lis, 2017 15:20

Mam w akwarium do zdjęć piasek barwiony brazowy. Dość przyjemny kolor :) nie był zbyt drogi. W Rudnej Małej koło Rzeszowa jest firma sandeco produkująca te piaski. Jaki kolor chcesz a i granulacje też różne :)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Bartek początkujacy » N 07 sty, 2018 13:59

Mam pytanie czy zwykła ziemia i kamyki sprawdzi się jako podłoże jestem początkujący i wole się dopytać niż zrobić jakąś błąd ?
Bartek początkujacy
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 07 sty, 2018 12:38

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Aga » N 07 sty, 2018 14:29

Bartek początkujacy napisał(a):Mam pytanie czy zwykła ziemia i kamyki sprawdzi się jako podłoże jestem początkujący i wole się dopytać niż zrobić jakąś błąd ?

Jezeli chodzi o neocaridiny to sprawdza się piasek kwarcowy -taki jak w piaskownicy. Co do ziemi poczytaj o akwariach low tech.
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Bartek początkujacy » N 07 sty, 2018 15:20

Dzięki właśnie widziałem u kogoś że ma zwykłom ziemię i zastanawiałem się czy to dobry pomysł
Bartek początkujacy
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 07 sty, 2018 12:38

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Bartek początkujacy » N 07 sty, 2018 22:12

Aga napisał(a):
Bartek początkujacy napisał(a):Mam pytanie czy zwykła ziemia i kamyki sprawdzi się jako podłoże jestem początkujący i wole się dopytać niż zrobić jakąś błąd ?

Jezeli chodzi o neocaridiny to sprawdza się piasek kwarcowy -taki jak w piaskownicy. Co do ziemi poczytaj o akwariach low tech.



A te necardiny to wytrzymałe krewetki czy slabsze bo na początek chciałbym jakieś mało wymagające krewetki
Bartek początkujacy
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 07 sty, 2018 12:38

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Tasior » Pn 08 sty, 2018 06:05

No to najlepiej będzie jak zaczniesz od Red Cherry ;-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Bartek początkujacy » Pn 08 sty, 2018 16:17

Tasior napisał(a):No to najlepiej będzie jak zaczniesz od Red Cherry ;-)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka


Okej
Bartek początkujacy
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 07 sty, 2018 12:38

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Bartek początkujacy » Pn 08 sty, 2018 18:36

A taka ziemia ze sklepu co jest nawuz w niej ubije rybki czy nie ?
Bartek początkujacy
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): N 07 sty, 2018 12:38

Re: Podłoże neutralne

Postprzez lwica79 » Pn 08 sty, 2018 23:20

jak się dopiero zaczyna z krewetkami i nic nie wie o ich zachowaniu i potrzebach to stawianie akwa na ziemi moim zdaniem jest dużym błędem. Ziemia będzie oddawać do wody składniki mineralne a te w nadmiarze krewetkom zaszkodzą.

Ewentualnie jak chcesz akwarium roślinne na ziemi ogrodowej to załóż takie .. przeczekaj kilka miesięcy (ze trzy przynajmniej ), i dopiero sprawdzić możesz czy krewetki tam będą miały rację bytu. Jeśli zależy Ci głównie na krewetkach (Neocaridinach) to podłoże neutralne ( czarny piach kwarcowy najlepiej)
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Podłoże neutralne

Postprzez cthulhu » So 20 sty, 2018 14:25

Tasior napisał(a):Czemu mniej ufać ludziom? ;)
Jak mogłaś zauważyć też nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi na moje pytanie....
Jak widać ciężko jest z podłożami neutralnymi. Poza tym to dennerle nie jest takie złe. Mam je i wyglądem jest ładniejsze niż inne - choć fakt - cena troszkę za duża jak na neutral...
Ale myślę, że będziesz zadowolona po jakimś czasie ;)


O to już wiem do kogo konkretnie skierować pytanie :-P
Tasior jakie masz PH na tym podłożu? Czy zauważyłeś żeby podnosiło PH ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez eXrat » So 20 sty, 2018 14:38

Bartek początkujacy napisał(a):A taka ziemia ze sklepu co jest nawóz w niej ubije rybki czy nie ?

Tak na przyszłość ;-)
A co do ziemi ogrodowej z nawozem to glony gwarantowane, ale taki lowtech na ziemi bez nawozu to już inna sprawa,jednak trzeba mieć z tym trochę doświadczenia.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Tasior » Pn 22 sty, 2018 07:26

cthulhu napisał(a):
Tasior napisał(a):Czemu mniej ufać ludziom? ;)
Jak mogłaś zauważyć też nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi na moje pytanie....
Jak widać ciężko jest z podłożami neutralnymi. Poza tym to dennerle nie jest takie złe. Mam je i wyglądem jest ładniejsze niż inne - choć fakt - cena troszkę za duża jak na neutral...
Ale myślę, że będziesz zadowolona po jakimś czasie ;)


O to już wiem do kogo konkretnie skierować pytanie :-P
Tasior jakie masz PH na tym podłożu? Czy zauważyłeś żeby podnosiło PH ?


A to z parametrami to źle trafiłeś :mrgreen:
Nie mam pojęcia, nie mierzę...
Ale mam na nim moje yellow, podłoże ma już ponad rok i dalej hula.
Jak mi przypomnisz wieczorem jak będę w domu to mogę sprawdzić jakie mam tam ph, bo chyba gdzieś mam jeszcze jakiś test, tylko nie wiem czy jest ważny jeszcze i nie wiem na ile wiarygodny będzie pomiar.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez kaboom » Pn 22 sty, 2018 13:50

Lwica, trochę niedokładnie opisałaś czego potrzebujesz, pamiętaj że większośc userów tutaj to faceci więc trzeba konkretnie a nie na zasadzie domyślcie się. Podłoże granulowane to wg mnie jakiekolwiek w kształcie zbliżonym do kuli/elipsy, natomiast Ty potrzebujesz podłoża ze spiekanej glinki, coś takiego ma Rataj, nazywa się to Profi Soil, niby jest neutralne, ciemno brązowe, na początku oddaje sporo do wody (twardości mocno w górę), teoretycznie potem jest OK ale nie testowałem dłużej, jest dość małe uziarnienie około 1-2 mm, być może w dużych opakowaniach mają większą granulację. Jest też wersja "ruda" lub "sraczkowata" w zależności kto określa kolor :mrgreen:
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Podłoże neutralne

Postprzez cthulhu » Pn 22 sty, 2018 14:53

Tasior napisał(a):
cthulhu napisał(a):
Tasior napisał(a):Czemu mniej ufać ludziom? ;)
Jak mogłaś zauważyć też nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi na moje pytanie....
Jak widać ciężko jest z podłożami neutralnymi. Poza tym to dennerle nie jest takie złe. Mam je i wyglądem jest ładniejsze niż inne - choć fakt - cena troszkę za duża jak na neutral...
Ale myślę, że będziesz zadowolona po jakimś czasie ;)


O to już wiem do kogo konkretnie skierować pytanie :-P
Tasior jakie masz PH na tym podłożu? Czy zauważyłeś żeby podnosiło PH ?


A to z parametrami to źle trafiłeś :mrgreen:
Nie mam pojęcia, nie mierzę...
Ale mam na nim moje yellow, podłoże ma już ponad rok i dalej hula.
Jak mi przypomnisz wieczorem jak będę w domu to mogę sprawdzić jakie mam tam ph, bo chyba gdzieś mam jeszcze jakiś test, tylko nie wiem czy jest ważny jeszcze i nie wiem na ile wiarygodny będzie pomiar.


Kurcze no ja własnie też mam przedatowane. Kolor próbki ciemny błękit odpowiadający PH7,6.Chce z Tobą porównać czy jest jakieś przekłamanie czy faktycznie te podłoże coś zawyża.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron