Podłoże neutralne

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Tasior » Pn 22 sty, 2018 20:35

A jakie masz pH w wodzie która lejesz do podmian na tym teście?
Według mnie pH 7,6 jest dobre.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez cthulhu » Pn 22 sty, 2018 21:02

No wlasnie w tym sek ze czyszta ro leje. Odczyn obojetny.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez cthulhu » Pn 22 sty, 2018 22:12

cthulhu napisał(a):No wlasnie w tym sek ze czyszta ro leje. Odczyn obojetny.


Tak myślałem, jednak się myliłem, Przed chwilą robiłem podmiankę RO ma 6,0 (zrobiłem na dwóch rożnych testach, które oba są przedatowane...chyba pora zaopatrzyć się w nowe :roll: )
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez stan_shrimps » Pn 22 sty, 2018 22:17

jak już pisałem kilkanaście razy...w RO jest kupa CO2 który zbija PH. Nie mierzy się tej wody. Po odgazowaniu powinna wrócić do PH około 7.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Tasior » Wt 23 sty, 2018 07:42

stan_shrimps napisał(a):jak już pisałem kilkanaście razy...w RO jest kupa CO2 który zbija PH. Nie mierzy się tej wody. Po odgazowaniu powinna wrócić do PH około 7.

Lecz nie zawsze zdąży wrócić ;)
A sole nie powinny też podnosić ph? Czy tylko gh i kh?

cthulhu spróbuj odlać RO i zostawić ją nie zamkniętą w niczym, tzn tak aby miała kontakt z powietrzem. Wówczas Ph po 24h powinno być około 7.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez cthulhu » Wt 23 sty, 2018 07:50

Tasior napisał(a):
stan_shrimps napisał(a):jak już pisałem kilkanaście razy...w RO jest kupa CO2 który zbija PH. Nie mierzy się tej wody. Po odgazowaniu powinna wrócić do PH około 7.

Lecz nie zawsze zdąży wrócić ;)
A sole nie powinny też podnosić ph? Czy tylko gh i kh?

cthulhu spróbuj odlać RO i zostawić ją nie zamkniętą w niczym, tzn tak aby miała kontakt z powietrzem. Wówczas Ph po 24h powinno być około 7.


Wiem. Pytanko czy to podłoże tak podnosi PH powyżej 7 ? Na początku myślałem, że to lawa ale przeniosłem ją do osobnego akwarium 10l razem z wodą. Co dziwne po dobie w tym 10L PH spadało do 7,a w akwarium bazowym (35L) mimo iż podmieniłem ok. 50% wody na czyste RO i dałem mnóstwo liści oraz szyszek olchy po dobie znowu mam PH 7,6. Coś mi wybija PH a nie mam pojęcia co. Poza podłożem w akwarium kokosy i korzenie.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Tasior » Wt 23 sty, 2018 08:46

A w czym Ci to ph 7,6 przeszkadza? Bo dla neo mi się wydaje, że one jest okej.
Postaram się dziś sprawdzić u mnie bo wczoraj zapomniałem, ale jakoś nie wierzę w wiarygodność mojego testu... On mi na każdym aktywie pokazywał 4,5, nawet na starym aktywie, gdzie już powinno być powyżej 6
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez cthulhu » Wt 23 sty, 2018 09:37

Tasior napisał(a):A w czym Ci to ph 7,6 przeszkadza? Bo dla neo mi się wydaje, że one jest okej.
Postaram się dziś sprawdzić u mnie bo wczoraj zapomniałem, ale jakoś nie wierzę w wiarygodność mojego testu... On mi na każdym aktywie pokazywał 4,5, nawet na starym aktywie, gdzie już powinno być powyżej 6

Ano przeszkadza bo ja tam Red Tigery trzymam od tygodnia ;-)
Miałem mieć je z neutrala pod parametry 600us, odczyn lekko zasadowy, więc tak zbiornik był przygotowany i dojrzewał 9 tygodni. Tymczasem jak zrobiłem testy wody, w której przyszły to okazało się że przewodność jest 280us (pomijając fakt, że pewnie i tak już ona skoczyła w transporcie), a PH <6 :evil:

Red Tigery może nie są zbyt wymagające jednak te znaczące różnice ewidentnie im nie pasują. Po pierwszej nocy połowa robali wyskoczyła z akwarium. Mimo iż, zredukowałem przewodność do 340 i zrobiłem chwilowe Black Water zakwaszając wodę, PH znowu skoczyło do 7,6....a robale dalej wariują przy powierzchni chcąc się wydostać (położyłem teraz szybę na wierzch bym ich nie musiał na podłodze znajdywać).
Stąd moje pytanie - czy te podłoże podnosi PH ;-)
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez Tasior » Wt 23 sty, 2018 10:09

kumam, nie wiedziałem, że je tam masz, myślałem, że jakieś neo...
Kurde skoro mają takie parametry to trzebabyło im na aktywie zrobić.
Teraz jak Ci się ph utrzymuje od dłuższego czasu na 7,6 to ono raczej będzie dążyć do takiego cały czas.
Ja bym wdupił torf do akwa. On obniża Ph
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez =Fresz= » Wt 23 sty, 2018 10:46

Dobrze jest dać jako bufor torf granulowany JBL Tormec i kilka garści aktywnego np beni normal które mocno zakwasza.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Podłoże neutralne

Postprzez cthulhu » Wt 23 sty, 2018 12:17

=Fresz= napisał(a):Dobrze jest dać jako bufor torf granulowany JBL Tormec i kilka garści aktywnego np beni normal które mocno zakwasza.

FLUVAL PEAT GRANULES -torf. Takie coś mogę mieć od ręki. Można to zastosować bezpośrednio na podłoże? (bo czytam, że to są wkłady,a nie stosowałem tego wcześniej)
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Podłoże neutralne

Postprzez =Fresz= » Wt 23 sty, 2018 13:05

Najlepiej w woreczku bo trzeba go co jakiś czas wymieniać. Czy ten jest dobry to nie wiem bo nie miałem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Podłoże neutralne

Postprzez hillpl » Wt 23 sty, 2018 23:18

Wrzucenie torfu nic Ci nie da na dłuższą metę( zawsze możesz kupić np w Castoramie torf bez dodatków 20l wrzucić do jakiegoś woreczka uzyskasz ten sam efekt) sprawdzona metoda - tym bardziej za zabarwisz cała wodę. Jeśli chcesz zbić szybko pH wody proponuje wlać kwas solny( oczywiście odpowiednio stężony) w niewielkiej dawce. Jeśli nie masz dostępu do kwasu proponuje użyć SEACHEM ALKALINE BUFFER lub Seachem Discus Buffer sprawdza się idealnie na neutralnym podłożu sam jesteś w stanie określić sobie parametry wody. Stosowałem przy paletkach, stosuje też odpowiednik Saachema do pyszczaków.
hillpl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 02 sie, 2017 14:06
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Podłoże neutralne

Postprzez daman0629 » Śr 24 sty, 2018 20:23

Zbijanie ph w dodatku gwałtowne to proszenie się o kłopoty w dodatku kwasem. Należało by dopytać innych jakie mają ph na wodzie ro, solach gh i podłożu neutralnym.Może ten wynik ph ponad 7 to nic nadzwyczajnego.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Podłoże neutralne

Postprzez SUHY » Śr 24 sty, 2018 20:43

Gh i PH to drugorzędna sprawa . Dlatego nie mierzę tego od wielu lat .I nie ważne jakie to krewetki .
Nawet nikt nie wie ze tigery z importu idą w wodzie uboższej niż CR i importer przestawia je na "nasze" wydumane parametry .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości