Benibachi z RO, jak mineralizować

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Benibachi z RO, jak mineralizować

Postprzez gabinski » Pn 26 mar, 2018 18:17

Chciałbym postawić akwarium 350 litrów właśnie na benibachi, dostałem sporo woreczków w spadku, za darmo, w wersji NORMAL.
Tylko pytanie jak należy dbać o to podłoże żeby trzymało parametry jak najdłużej?. Krewetek niestety nie będzie, raczej ryby i sporo roślin.

Produkuje wode RO, czy warto zalewac to podłoże 100% RO czy może 50/50 z kranem? Jakim mineralizatorem uzdatniac wodę? Czytałem opisówkę jak należy przygotować podłoże razem z bee max i MIRONECTON POWDER, ale to chyba pod krewetki i bee max i powdera nie chciałbym dokupować
gabinski
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 26 mar, 2018 17:46

Re: Benibachi z RO, jak mineralizować

Postprzez popek2002 » Pn 26 mar, 2018 19:15

Mineralizować możesz chyba wszystkim, od krewetkowych do roślinnych, ale wiedz, że OKROPNIE zbija fosforany jak już zaskoczy po miesiącu. Nie da się go pokonać SRSLY!!! więc dużo roślin nie da rady. Miałem roślinny baniak na Fulvicu i po prostu byłem zadziwiony, dając czasami 3x większą dawkę nawozu, a Po4 = 0
To był koszmar dla mnie, same glony, rośliny biedne nawet po pół roku :shock: :shock: :shock:
Ale dla krewetek jest to bardzo pożądana cecha. Mało które podłoże aż TAK zbija ten odczyn. Byłem w szoku, poddałem się i musiałem zmienić na krewetkarium :-P
Jak posadzisz mniej wymagające rośliny, które nie potrzebują zbytnio fosforu to ok, chyba, że normal jest inny i nie będzie aż tak na to wpływał.
Na pewno nie kranowitem. Zabijesz podłoże w pierwszy miesiąc i same kłopoty.
Możesz dawać twoje inne ulubione bakterie i minerały czy witaminy. Co do bee maxa nie jestem szczerze przekonany...
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Benibachi z RO, jak mineralizować

Postprzez gabinski » Wt 27 mar, 2018 07:50

Dziękuje za odpowiedź.
Co do zbijania fosforu to wszystkie podłoża aktywne tak robią, te dedykowane typowo dla roślin też.
Miałem 2 lata temu zbiornik na benibachi i tam cudownie mi wszystko rosło, co nie rosło w prawdziwym holendrze, wbijałem w benabachi i rosło, stąd ten mój aktualny pomysł.
Znajomy tez ma dużo roślin na benibachi i pięknie to wygląda, ale on od ROKU!! nic nie nawozi, nigdy nie nawoził a rosliny rosną i to naprawdę poważne gatunki, to podłoże cos w sobie musi mieć, nie wiem dlaczego Tobie nie wyszło, może ta ver fulvic, jakaś skopana
gabinski
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 26 mar, 2018 17:46

Re: Benibachi z RO, jak mineralizować

Postprzez popek2002 » Wt 27 mar, 2018 11:22

Wszystko było super ale właśnie nie dałem rady utrzymać właściwej proporcji mikro i makro więc wszystko się posypało po jakimś czasie :-/
Trzymam kciuki za twoje akwarium ;-)
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości