PRZEGLĄD PODŁOŻY-SHIRAKURA RED BEE SAND

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Postprzez batman-ka » Wt 23 cze, 2009 21:32

Minęło trochę czasu więc czas opisać efekty podłoża RBS

Podłoże po wlaniu wody RO i 2,5l filtrowanej kranówki (27l)ustawiło się samo:
pH 6,2 (jest chyba niezależne od ilości zmieszanej wody)
gH 5 (wartość sama się podnosi do 5,w drugim akwarium nie udało mi się tego dokonać na podłożu ASII+ przy tak zmieszanej wodzie,nawet po dodaniu CA+)
kH 1-2 (nie jestem pewna bo od miesiąca pada i jest za ciemno :-D )

Crystale od razu się wybarwiły,od razu poszły jeść ,tak więc uważam podłoże za bardzo trafione,jeżeli ktoś chce wydać kasę na jakiś wynalazek polecam to podłoże,chyba nawet CA+ nie będzie potrzebne ,wychodzi na to ,że w składzie podłoża jest to "na stanie"

Część druga opisu dotyczyła mchów i poprawy ich wyglądu:

specjalnie posadziłam pozostałości po inwazjach glonów,marnego fontanusa i kilka mchów:
przy małym oświetleniu 9W (belka stojąca na nóżkach) mchy wystartowały od razu,są soczyście zielone i fontanus rośnie bardzo ładnie,zero glona,nawet bez podmiany żadnego wysypu nawet jednej nitki-nic.

Podsumowując:
podłoże-ekstra
CA+ - na starcie niepotrzebne (może potem)
white mineral- wyrzucona kasa
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pt 26 cze, 2009 15:26

Baniak nr2 na tym podłożu już odpalony,wsadziłam do niego microsorium z bansai ,które miało nitki w korzeniach,po 2 dniach nitek nie ma,na dnie jest trawniczek z lilaeopsis,też odratowane w kwasku,od razu się zazieleniło,dziwne ale bardzo mnie to cieszy,choć raz brak glona :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Cz 22 paź, 2009 13:08

http://www.shirakura-shop.de/en/analysis.htm
tu jest fajna analiza podłoża shirakury
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez =Fresz= » Cz 22 paź, 2009 16:03

Bardzo fajnie pokazane jest jak działa podłoże przy podmianach wodą z ro i kranovitem ;-) zawsze zbija do około 6,5 ph :-> ciekawe tylko co będzie później :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Cz 22 paź, 2009 23:03

Tabela z kranowitem powinna być bardziej precyzyjna,bo moja woda mieszana ma 7,5 i od początku do teraz pH jest 6,2,pytanie o zależność ilosći podłoża do wody(mam bardzo dużo podłoża) .Pocieszające jest to iż test jest przewidziany na 217dni więc w 218 podłoże się skończy ? :-D
Ja na razie nie narzekam,podłoże się nie rozwaliło jak ASII+ ,nawet na dnie widać,że jest całe,gdzie ASII+ po tym czasie był jak pył.Muszę poczytać kiedy zalożyłam akwa nr1 :-p bo może mój czas się kończy :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez aquahobby1 » So 24 paź, 2009 22:54

Podłoże nie pyli, więc po czasie aktywności, kiedy nie będzie zbijać parametrów wody można go użyć (po przepłukaniu) do krewetek z Sulawesi, lub RC, Yellow, czy Blue pearl. Na pewno będą ładnie na nim wyglądać.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Ślimaczkowa » Pn 07 gru, 2009 09:52

A jak to jest z tym dojrzewaniem zbiornika na RBS,czy rzeczywiście można uporać się szybciej?Ile czekliście z wpuszczaniem krewetek do nowego zbiornika?
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leszcz25 » Pn 07 gru, 2009 15:33

Ja wpuściłem od razu :oops:
Zapraszamna Dolnośląskie Forum Akwarystyczne- www.dfa.net.pl
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez Ślimaczkowa » Pn 07 gru, 2009 17:23

O,brzmi kusząco.Nie było problemów z krewetami,wszystkie dobrze zniosły wpuszczenie do świeżo zalnego zbiornika?
Crystale i bienki czeka tylko przeprowadzka,nie muszę ich nigdzie odbierać więc pokusa szybkiego wpuszczenia jest duża :roll: .Producent też pisze o szybkim wpuszczeniu krewetek(oczywiście nie jestem słonna wierzyć we wszystko co piszą o swoich produktach producenci,ale...)
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leszcz25 » Pn 07 gru, 2009 18:55

Ja po prostu nie miałem wyjścia. Brat mi kupił te krewetki na giełdzie, bo wiedział, że zakładam krewetkarium. Zalałem je w większości dojrzałą wodą i jakoś obyło się bez strat ;) Nie polecam robić tego celowo.
Zapraszamna Dolnośląskie Forum Akwarystyczne- www.dfa.net.pl
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez Ślimaczkowa » Pn 07 gru, 2009 19:02

A,chyba że tek :)
W takim razie ile polecacie czekać?3 tygodnie? :roll:
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Heterocera » Pn 07 gru, 2009 19:43

JA osobiście bym poczekał te 2-3 tygodnie żęby bakterie się osiadły na filtrze i w ogóle. Ale to moje zdanie, poprostu bałbymsię z tym ryzykować.
Heterocera
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Śr 15 kwi, 2009 18:51

Postprzez Ludek » Śr 06 paź, 2010 08:29

batman-ka i jak sprawuje się podłoże?
Jak wyglądają parametry wody?
Ciekawa jestem na jak długo starcza.
Właśnie stoję przed wyborem, co kupić. Ze względu na cenę i wygląd zastanawiam się nad żwirkiem kwarcowym, ale poczytałam i może jednak pokoszę się o coś droższego, ale pomagającego w utrzymaniu odpowiednich parametrów i dobrego dla roślinek (słabe oświetlenie ok.0,3w/l).
Pozdrawiam,
Ludek
Ludek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt 24 wrz, 2010 08:19

Postprzez Rapha » Śr 02 mar, 2011 08:51

A ja mam pytanko odnośnie tego co może się wydarzyć po tych 217 dniach działania podłoża??nagłe skoki parametrów??

chciałbym też aby ktoś napisał tutaj coś więcej o tym podłożu

w chwili obecnej hoduje CR i CB SS na żwirku kwarcowym Ph 6,2 Gh 6 Kh 2 i żadnych rezultatów jeżeli chodzi o potomstwo troszkę mnie to dziwi bo parametry są ok nie wiem czy brakuje im jakiś minerałów jak Ca czy innych.Woda do podmian to RO+trochę kranówy używam też co2

przy tym podłożu red bee sand parametry powinny się same utrzymywać bez co2 jak się nie mylę tak??zastanawiam się nad tym podłożem tylko nie wiem czy ono coś wniesie

może ktoś kto ma bądź miał te podłoże wypowiedzieć z góry dzięki
Rapha
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): Śr 09 kwi, 2008 10:09
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Poprzednia strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości