ShrimpSand

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

ShrimpSand

Postprzez melag » Cz 08 kwi, 2010 21:57

Na stronie http://www.aqua-art.pl/ mamy oficjalną informację co do daty premiery nowego podłoża dla krewetek - 12 kwiecień :-D
Podłoże występuje w dwóch odmianach kolorystycznych - brązowej i czarnej.
Szczegóły dotyczące podłoża - http://www.aqua-art.pl/pl/katalog-produ ... /1834/19/1

Cena producenta - 62,35zł za worek 4kg
Ostatnio edytowano Cz 08 kwi, 2010 21:58 przez melag, łącznie edytowano 1 raz
melag
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 07 mar, 2010 14:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dziki » Pt 09 kwi, 2010 07:19

hallo
Kod: Zaznacz cały
Instrukcja

    * przygotuj akwarium, a także filtr podżwirowy jeśli go posiadasz,
    * nasyp do akwarium ShrimpSand tak by na dnie utworzyła się minimum 4-6-cio centymetrowa warstwa,
    * napełnij akwarium wodą do ok. 80% pojemności. Po chwili, wypuść uprzednio wlaną wodę, wykonaj czynność delikatnie, używając wężyka lub odmulacza itp.,
    * ponownie nalej do akwarium wodę, bardzo ostrożnie, uważając, aby nie kierować strumienia wody bezpośrednio na podłoże,
    * po ok. 6-10 godzinach, woda powinna uzyskać oczekiwane parametry.
    * wpuść krewetki powoli do akwarium, przyzwyczajając tym samym stopniowo do parametrów wody

pokonała mnie ta instrukcja, w szczególności ostatni punkt o powolnym wpuszczaniu krewetek do akwarium ^^

Aczkolwiek uwaga o nie wpuszczaniu zbyt dużej ilości krewetek też jest intrygująca
Kod: Zaznacz cały
Uwaga
Najlepsze efekty używania podłoża uzyskasz używając, jednocześnie filtra podżwirowego. używaj około 8 kg ShrimpSand na każde 50 litrów wody w akwarium, nie płucz ShrimpSand przed użyciem, ani nie kieruj strumienia wody bezpośrednio na ShrimpSand, w trakcie napełniania akwarium wodą, aby nie zniszczyć struktury granulek. należy zwrócić uwagę na to aby, nie wpuszczać do akwarium zbyt wiele krewetek, oraz na to aby ich nie przekarmiać.
Szkoda że nie podali orientacyjnej ilości krewetek w mililitrach na 1 litr podłoża. :)
Ostatnio edytowano Pt 09 kwi, 2010 07:32 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Mystik » So 10 kwi, 2010 12:41

dziki napisał(a):hallo
pokonała mnie ta instrukcja, w szczególności ostatni punkt o powolnym wpuszczaniu krewetek do akwarium

Aczkolwiek uwaga o nie wpuszczaniu zbyt dużej ilości krewetek też jest intrygująca
Szkoda że nie podali orientacyjnej ilości krewetek w mililitrach na 1 litr podłoża. :)

Zupełnie Ciebie nie rozumiem. Może masz zły dzień, albo może ja coś się nie wyspałem.
Pomijając firmę i przesuwanie terminu (nadal tylko potencjalnego) pojawienia się jego w sklepach, uważam, że przytoczona przez Ciebie instrukcja jest dokładna i precyzyjna w ważnych jej punktach.
Mówimy o nowym podłożu, które nie wiadomo jak się zachowuje. Dlatego szczegółowa instrukcja w jaki sposób je zastosować jest bardzo ważna. Tym bardziej, że do tanich nie należy (żeby nie powiedzieć: należy do tych droższych).
A ogólne uwagi dotyczące ilości krewetek oraz sposobu ich wpuszczania, jako takie są do przyjęcia.
Skoro podłoże jest przygotowane do filtracji podżwirowej, to faktycznie nie należy przesadzić z ilością krewetek i ich karmieniem.
A uwaga dotycząca powolnego wpuszczania krewetek też jest zasadna. Bo jeżeli podłoże działa, to dość mocno zbija pH, a ponieważ krewetki, które wpuszczamy dorastają w róznych warunkach, to ich powolna aklimatyzacja ma jak najbardziej sens.

pozdrawiam
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Mystik
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 08 sty, 2010 20:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dziki » So 10 kwi, 2010 16:18

W instrukcji nie widzę słowa "aklimatyzacja", jest natomiast zwrot "wpuść powoli", być może dla Ciebie są to zwroty jednoznaczne nie mniej jednak w języku polskim oznaczają zupełnie różne czynności. Również pojęcie zbyt wiele jest czystą dupokryjką ze strony producenta i niczym więcej, gdyż nawet nie podał szacunkowej wartości tego zbyt wiele jak również czy to zbyt wiele to ma się mieć do ilości podłoża czy wody netto w akwarium, każdy ma inne "zbyt wiele" oraz różnymi kategoriami to będzie ocenił.

W każdym razie cokolwiek się stanie z krewetkami i będziesz rościł jakieś pretensje to producent stwierdzi że nie przestrzegałeś instrukcji użytkowania podłoża gdyż zrobi dokładnie to co Ty zrobiłeś, będzie sobie dowolnie interpretował własnego "mauala" gdyż jest tak napisany aby dawał pełną swobodę interpretacji i nic godnego nie wnosił dla początkującego użytkownika.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez malyxmax » So 10 kwi, 2010 19:39

moim zdaniem to będzie lipa zareklamowane jest a wyjdzie tak jak z innymi podłożami aqua artu obym się mylił ale już dużo ludzi mówi że to tylko prowokacja ale zawsze jest jakieś ale choć większość ludzi mówi że lepiej kupić inne jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi ale ja i tak uwierzę moim znajomym niż opiniom przedstawicieli tej firmy którzy muszą promować swój towar żeby go sprzedać poprawcie mnie jeśli się mylę , mnie i tak nie przekonacie do tego podłoża pozdrawiam
Ostatnio edytowano N 11 kwi, 2010 08:42 przez malyxmax, łącznie edytowano 1 raz
malyxmax
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr 03 lut, 2010 11:13

Postprzez melag » Pn 12 kwi, 2010 21:43

Hmm, jeśli ktoś ma mały baniaczek, np.20L - to myślę, że warto spróbować. Natomiast przy większym litrażu, zamiast kupować dwa wory do 50L, to kupiłbym RBS, zwłaszcza, że cena RBS jest w tej chwili stosunkowo atrakcyjna (135zł na Allegro).
melag
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 07 mar, 2010 14:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez KiT » Wt 13 kwi, 2010 09:19

i RBS działa, można dosypywać, można karmić, filtracja podżwirowa też sobie z nim radzi.

Więc ile tańsze musiałoby być to bym zaryzykował 30 krewetek CR pływających w zbiorniku 70l?
100zł? Może bym się skusił.... jaka jest szansa, że będzie kosztować 35zł? Zerowa prawda?

I podobna będzie popularność.
Serdecznie Pozdrawiam,
Robert
KiT
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 22 sty, 2009 20:31

Postprzez dziki » Wt 13 kwi, 2010 10:11

hmm ...
patrząc kategoriami "... ile tańsze musiałoby być to bym zaryzykował 30 krewetek CR..." stwierdzam że musieli by mi dopłacić równowartość 30 CRek żebym chciał zaryzykować :)
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez tutusik » Wt 13 kwi, 2010 11:37

przesadzili z ceną ;]. Kupiłbym za 80zł/8kg a nie 110-120zł...
tutusik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 95
Dołączył(a): Pt 10 paź, 2008 14:31

Postprzez Mystik » Wt 13 kwi, 2010 12:42

tutusik napisał(a):przesadzili z ceną ;]. Kupiłbym za 80zł/8kg a nie 110-120zł...

Ano przesadzili, niestety.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Mystik
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 08 sty, 2010 20:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Bard » Wt 13 kwi, 2010 13:24

a od kiedy AquaArt ma konkurencyjne ceny... zawsze mieli marże wrzuconą 200% i ceny z kosmosu :roll:
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez dziki » Śr 14 kwi, 2010 05:53

Hallo
Bez przesady ...
Jakiej ceny spodziewaliście się po polskim wyrobie? Przy polskich kosztach jakie należy ponieść na wytworzenie czegokolwiek jesteśmy skazani na zdecydowanie wyższe ceny od podobnych rzeczy wytwarzanych w krajach azji czy bardziej "rozwiniętych technologicznie" niż polska. Sugerowana cena mnie nie zaskoczyła, zastanawia mnie skuteczność działania oraz czy ja na tej skuteczności skorzystam czy będzie tak samo moim wrogiem jak podłoże ada amazonia II.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez KiT » Śr 14 kwi, 2010 07:31

No właśnie o to chodzi, żeby wejść na rynek który wyceni skuteczność działania nie oferuje się ceny pozycjonującej produkt w okolicy najdroższych sprawdzonych rozwiązań.

Taką cenę się ustala jak już się jest na rynku jako sprawdzone dobre rozwiązanie.
Serdecznie Pozdrawiam,
Robert
KiT
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 22 sty, 2009 20:31

Postprzez tutusik » Śr 14 kwi, 2010 07:49

12 kwietnia oficjalna premiera ShrimpSand.

Premiera chyba była w Azji bo w PL nie ma ani jednej oferty :D
tutusik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 95
Dołączył(a): Pt 10 paź, 2008 14:31

Postprzez dziki » Śr 14 kwi, 2010 08:20

KiT nie chcę Cię martwić ale oni właśnie z taką ceną wyszli waaakekekekeke :)
Ostatnio edytowano Śr 14 kwi, 2010 08:21 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Następna strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości