Wymiana bazaltu na ASII

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Wymiana bazaltu na ASII

Postprzez Hubi » Cz 26 sie, 2010 16:38

Witam,
żałuję, że od razu przy zakładaniu krewetkarium nie dałem podłoża ASII, no ale jest jak jest.
Chcę wymienić bazalt na ASII bądź Red Bee Sand/shrimp Sand (sam nie wiem), ponieważ chciałbym kupić jakieś bardziej wymagające krewetki od redcherry, i dlatego chcę nabrać doświadczenia z tym podłożem, żeby później przez skoki parametrów itp. nie padały mi jakieś droższe krewetki.

Tak więc, mam kilka pytań:

1. Wodę odleję do baniaków i przy zmianie podłoża wleję ją z powrotem, ale jest jeden problem, mianowicie, co zrobić z krewetkami? Czy kilka godzin po zalaniu dojrzałą wodą podłoża ASII mogę wpuścić krewetki?

2. Jak już zaleję i powiedzmy, że krewetki mogą być wpuszczone to podmiany robić co 2 czy 4 dni po ok. 50% wody? Może w innej ilości i innej częstotliwości podmiany?

Jakieś rady co do tego podłoża, aby uniknąć ataku glonów?
Ostatnio edytowano Cz 26 sie, 2010 19:10 przez Hubi, łącznie edytowano 1 raz
Hubi
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008 09:59

Postprzez dziki » Cz 26 sie, 2010 19:21

hallo
Zacznijmy od tego że ASII nie jest podłożem "krewetkowym" tylko podłożem "roślinnym", jest nafaszerowane nieco dodatkami odżywczymi dla roślinek. Podłożem "krewetkowym" AQUA - ARTu jest jak nazwa wskazuje "krewetkowy_piasek" czyli ShrimpSand.

Mój sposób na szybkie restarty baniaków jest następujący.
Zwierzyna czeka sobie w wiadereczku 22 l z podłączonym filtrem z akwarium w którym były i napowitrzaczem, obecnie tak siedzi sobie 15 Atyi, 10 amano, 20 gertrudek i 10 otosów, do innych wiaderek zbieram jak najwięcej wody z baniaka który restartuje, docelowo żebym miał 50%-80%. Czyszczę szkiełko, wysypuje nowe podłoże, wrzucam rośliny z korzeniami lub sadze i obkładam kamieniami co by Atye nie wyrwały pierwszej nocy. Zalewam całość starej wody jaką posiadam, uruchamiam jakąś turbinkę z dużą gąbką co by poruszała wodą i zbierała unoszące się cifki. Następnie nazajutrz normalnie aklimatyzuję zwierzynę do nowego baniaka, przełączam stary filtr i teoretycznie jest gitara. Praktycznie w zeszłym roku ani pół zgonu nie miałem, jutro wpuszczę do nowego domku starych znajomych.

EDIT

A tak wyglądało zeszłoroczne przeczekiwanie na uprzątnięcie chlewiku po ASII

Obrazek
Ostatnio edytowano Cz 26 sie, 2010 19:31 przez dziki, łącznie edytowano 2 razy
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Hubi » Cz 26 sie, 2010 19:32

dzisiaj trochę poczytałem o parametrach i już sam nie wiem co zrobić :P
Myślę nad kupieniem podłoża: ASII, albo RBS lub Shrimp Sand.
Myślę również nad założeniem filtra RO, i również myślę nad zrobieniem eksperymentu z wodą destylowaną :) Muszę poszukać w mieście gdzie kupię najtaniej i zobaczyć ile mi parametry zbije :)
Obecnie w krewetkarium mam:
Ph - ok. 7,8
Gh - 14
Kh - 15
Udało by mi się za pomocą wody destylowanej lub filtra RO obniżyć te parametry do takich, abym mógł pomyśleć nad jakimiś krewetkami bardziej wymagającymi (np. Hummel)? Czytałem, że nie mają aż tak wysokich wymagań, TWO poniżej 14, PH 6,4-7,5. Więc za dużo do obniżenia bym nie miał :)
Ostatnio edytowano Cz 26 sie, 2010 20:10 przez Hubi, łącznie edytowano 1 raz
Hubi
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008 09:59


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron