Ada Amazonia New - opinie

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Ada Amazonia New - opinie

Postprzez crusta » Pn 29 sie, 2011 00:27

Odpalam niebawem dwa zbiorniczki 45x40x35 i staje jeszcze przez dylematem nad wyborem podłoża, skłaniam się do wyboru Ada Amazoni New, no ale proszę was o opinie nt tego podłoża, w zbiorniku będą przebywać krewetki Cristal Red gradacji nie niższej niż SS, być może do drugiego za jakiś czas Taiwany ale póki co prosze o podzielenie się opinią no i jednocześnie o wypowiedzenie się w kwesti zastosowania filtracji podżwirowej przy tym podłożu
Avatar użytkownika
crusta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Wt 13 kwi, 2010 16:49
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Ronin79 » Pn 29 sie, 2011 13:24

Producent nie zaleca podżwirówek do swoich podłoży. Możesz wypróbować na jednym akwarium, chociaż osobiście dałbym gąbkę na napowietrzaczu lub turbinkę. Co do trzymania na nim krewetek to jak na razie opinie są pozytywne. Osobiście używam Amazonii I i jestem bardzo zadowolony, a NEW leży w workach i czeka na nowe baniaki lub jakiś restart.
Ronin79
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 85
Dołączył(a): N 18 maja, 2008 21:52
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez crusta » Pn 29 sie, 2011 20:07

Dzięki Ronin79, za wypowiedz, co do tej informacji nt podzwirówek widziałem te informacje aczkolwiek znajomy używa tego podłoża i filtracji podżwirowej i jest ponoc ok, także nie wiem, czy może zastosowanie podżwirówek przy tym podłożu rózni się jeśli mamy posadzone rośliny a nie mamy ich? U mnie będą w zbiorniku mchy i wątrobowce, także nie rośliny zapuszczające korzenie.

Proszę was o pomoc w tej kwesti
Caridina
Avatar użytkownika
crusta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Wt 13 kwi, 2010 16:49
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Ronin79 » Wt 30 sie, 2011 10:15

Wydaje mi się, że chodzi o możliwość zwiększonego pylenia przy takiej filtracji na początku., a przede wszystkim podłoża te są mocno wzbogacane nawozami i mają sile właściwości absorbujące. Zwiększony przepływ wody przez nie powoduje dużo mocniejsze zbijanie parametrów i wydzielanie nawozów do słupa wody. Widziałem wielokrotnie połączenia Amazonii z podżwirówkami, ale za każdym razem było to podłoże "z odzysku", które przepracowało już sporo w innych akeariach z normalną filtracją i zostało mocno wyeksploatowane.

Oczywiście nie odradzam Ci takiego rozwiązania i sam jestem ciekaw jak by to funkcjonowało.
Ostatnio edytowano Wt 30 sie, 2011 10:15 przez Ronin79, łącznie edytowano 1 raz
Ronin79
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 85
Dołączył(a): N 18 maja, 2008 21:52
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez crusta » Śr 31 sie, 2011 08:12

Czekam na jakies rady od was jeszcze, podłoże leży już w domu, sprawa filtracji jest otwarta, mam i filtry podżwirowe i kaskadowe do dyspozycji
Caridina
Avatar użytkownika
crusta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Wt 13 kwi, 2010 16:49
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez ziulko » Śr 28 gru, 2011 06:37

Ronin79 czy możesz opisać jak u Ciebie wygląda start na Amazonii?? Tzn chodzi mi o ilość podmienianej wody, częstotliwość z jaką podmieniasz na starcie itp.
Avatar użytkownika
ziulko
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 102
Dołączył(a): Cz 12 sie, 2010 10:41
Lokalizacja: Chełm

Postprzez Tola » Śr 28 gru, 2011 13:12

Witam. Podczepię sie pod temat ponieważ od sierpnia mam baniak na nowej amazoni ;) Osobiście chwalę sobie to podloże bo zielsko rośnie ładnie ale przestrzegam co do nawozów:) Po zalaniu ada bardzo chłonie wszystko a potem oddaje. Ja niestety nie wyczułam tego momentu i mam obecnie zakwit od przedawkowania micro ;) Druga uwaga - po zalaniu ada długo długo zmiekcza bardzo wodę dlatego odradzam RO do podmian przynajmniej na początku. Trzecia uwaga - krewecie maja sie świetnie i śmiem twierdzić że podloże im z pewnością nie szkodzi o ile kontrolujemy parametry wody;)

P.S. Po zalaniu woda jak kakao - prosze się nie zdziwić, to normalne ;)
Ostatnio edytowano Śr 28 gru, 2011 13:13 przez Tola, łącznie edytowano 1 raz
Tola
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2011 08:44
Lokalizacja: CK

Postprzez Ronin79 » Śr 28 gru, 2011 13:13

Zalewam wodą z innych zbiorników, wrzucam dużą ilość roślin, dodaję baktrie i zostawiam w spokoju. Robiąc nastepne podmiany w akwariach wodę daję do tego świeżego baniaka. Po 2-3 tygodniach zaczynam robić podmianki tak samo jak w innych akwariach.
Ronin79
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 85
Dołączył(a): N 18 maja, 2008 21:52
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez crusta » Cz 29 gru, 2011 01:20

Parametry z dziś

Z podłożem z podżwirówka
ph 6.0 wg testu JBL nawet możę być i ciut niżej
kh 0-1 zoolek
gh 6

bez podżwirówki
ph 6.2
kh 0-1 zoolek
gh 5
Caridina
Avatar użytkownika
crusta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Wt 13 kwi, 2010 16:49
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez ziulko » Cz 29 gru, 2011 09:19

A wodę o jakich parametrach lejesz??
Avatar użytkownika
ziulko
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 102
Dołączył(a): Cz 12 sie, 2010 10:41
Lokalizacja: Chełm


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości