Wybór podloża

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Wybór podloża

Postprzez wielebny » Wt 20 wrz, 2011 20:57

Witam serdecznie z racjii , iż w baniaczku mam jasny piaske kwarcowy moje yellowki nie wybarwiają sie tak jak powinny , mam poł opakowania RBS oraz stary As2 + i troche swiezego as2+ które podłoze lepiej zastosować do yellowek? Oczywiscie As2+ wyplucze a parametry mojej wody nie maja znaczenia bo stosuje RO plus odpad z ro uzyskujac Ph 7.6 Gh 12 Kh 6.
Pozdrawiam
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Postprzez aquahobby1 » Wt 20 wrz, 2011 22:37

Obojętnie który, możesz nawet oba wymieszać. Stary AS2 wypłucz oczywiście. A kwarcowy usuń. Kiedyś zrobiłem ten błąd przysypując kwarc RBSem. Liczyłem, że jest lżejszy, i będzie fajnie sobie leżał na wierzchu. I co? cięższy piasek kwarcowy po miesiącu zaczął wydostawać się na wierzch, chociaż nie grzebałem w ogóle w podłożu. I żadnych ryb nie było. Do Yellowek lej kranówę, nie musisz przepuszczać przez RO, i potem łączyć z odpadem. Szkoda membrany, dłużej wytrzyma.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez wielebny » Wt 20 wrz, 2011 23:29

niestety musze , kranówa 8.5 Ph i duzo syfu w wodzie... nie chce ryzykowac, to na dno dam As2+ a na wierch RBS heh , tez miałem pomysł przesypania dzieki za przestroge:)
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Postprzez wielebny » Śr 21 wrz, 2011 14:26

Zmiana podloza w trakcie niezle woda sie zamuliła po wlaniu niestety i 56 yellowek czeka we wiadrze z podlaczonym napowietrzaczem do wieczora az sie woda wyklaruje :D
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości