Podłoże w akwarium ogólnym - sprzyjające crystal red.

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Podłoże w akwarium ogólnym - sprzyjające crystal red.

Postprzez Newbie » Cz 15 gru, 2011 23:19

Witam,
Czy ciemne podłoże żwir frakcji 2-3mm o łagodnych krawędziach barwiony żywicą żwir bazaltowy będzie ok dla krewetek? Czy one wymagają by krawędzie były łagodne czy sobie poradzą na standardowym żwirku bez obróbki?
Newbie
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 15 gru, 2011 23:11

Postprzez seraf » Pt 16 gru, 2011 00:38

na wolności one żyją w jeziorze z kamolami, żwirem i mułem, chyba nie trzeba się aż tak nad nimi rozczulać ;)
Avatar użytkownika
seraf
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pn 27 cze, 2011 02:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Crystal » Pt 16 gru, 2011 05:43

Myślę, że tak jak napisał Seraf nie koniecznie musisz się nad tymi krewetkami rozczulać. Myślę, że nie chodzi o poradzenie sobie krewetek na takim a innym podłożu. Bardziej powinieneś się skupić na jego oddzialywaniu względem wody. Podłoża, które mogą powodować podniesienie np. ph pwoienieneś od razu skreślić. Wydaje mi się, że rownież frkacja podłoża ma znaczenie. Jeżeli bazalt jest zbyt duży to łatwiej o gromadzenie się zanieczyszczeń pomiędzy kamyczkami. Samo w sobie podłoże ma dla krewetek mniejsze znaczenie niż np. parametry wody. W wielu hodowalnych akwariach krewetki "radzą" sobie na różnych podlożach jak i czasem bez podłoża.
Myślę, że wybierając podłoże musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na jego oddziaływanie na wodę, estetyką akwarium a jeśli masz rośliny to raczej ich oczekiwaniami względem podłoża. Oczywiście optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie podoża najbardziej zbliżonego do podłoża z naturalnego biotopu krewetek ale przecież samo podłoże nie było chyba elementem determinującym miejsce występowania krewetek w naturze a ponadto obecnie hodowane krewetki to całe pokolenia wyhodowane już w akwariach z różnymi podłożami najcześciej skrajnie odiegającymi od tych naturalnych. Specjalistyczne podłoża służą do szybkiego osiągnięcia optymalnych parametrów wody zatem nawet ten fakt mówi nam o głównej porządanej ceze podłóż. Inna sprawa, że ten sam efekt możemy uzyskac i bez specjalnych podłoży.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości