Pomoc w wyborze podłoża

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Postprzez SUHY » Śr 04 sty, 2012 17:57

Dziś zalałem nowe szkło ,pierwsze co mogę powiedzieć o RBS , woda kryształ mimo ze lałem rurą prosto z kranu a jak napełniałem w poprzednim akwa. z
Aqua Substrate II+ POWDER to miałem brązowe bagno prze dobę i lałem rureczką od napowietrzacza (mimo filtra 700L/h).
Jedno mi sie nie podoba , jakieś kamyki w tym w obfitej ilości są i spróchniałe patyki :-/ .
Nie wiem jak będzie w trakcie użytkowania , sie zobaczy .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez krzych0062 » Śr 04 sty, 2012 18:26

drink20 napisał(a):Rafał Kowalski, zauważ ze ANS jest dosyć nowym podłożem i u nikogo jeszcze 6-7 miechów nie byl...

I tu się mylisz...bo jeśli mówisz o Aquatic Nature Pro Soil to jest na polskim rynku dostępne od ładnych kilku lat, z tym że wcześniejsza nazwa to Ferti Soil... Jeśli natomiast mówisz o Shrimp Soilu to pierwszy worek kupiłem w kwietniu ubiegłego roku, a więc dziewięć miesięcy temu ;-)
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz

Postprzez Rafal.Kowalski » Cz 05 sty, 2012 08:47

SUHY napisał(a):Jedno mi sie nie podoba , jakieś kamyki w tym w obfitej ilości są i spróchniałe patyki


To kolejna wada RBSu, o której nie wspomniałem, przy zalewaniu wywala rozmaity syf jak wspomniane patyki :-/
Odnośnie podłoży Aquatic Nature, rzeczywiście rację ma Krzych0062 Pro Soil, czyli pod rośliny, dostępne jest już dość długo, natomiast Shrimp - trochę krócej, ale panuje opinia, że obydwa są bardzo zbliżone, niektórzy twierdzą wręcz, że jednakowo jałowe i pewnie "roślinny" Pro Soil równie dobrze mógłby "pójść pod krewety" bo nawozów ma stosunkowo mało i w przypadku akwa roślinnego wymaga szybkiego wejścia w nawożenie. Moje porównanie RBSu do podłoża AN dotyczyło więc Pro Soila (bo jego używam), a nie Shrimpa, ale jak mniemam, jest równie trafne.
Ostatnio edytowano Cz 05 sty, 2012 08:49 przez Rafal.Kowalski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Postprzez spining133 » Cz 05 sty, 2012 10:08

Mam pro soil od czterech miesięcy z krewetkami cr ss i drugi zbiornik z sakurami na osmozie rewelacja , zero zgonów . Sakury kocą jak oszalałe , trochę gorzej z cr . Argumentem koronnym jest cena . Wydzielanie nawozów znikome , ponieważ bez nawożenia ostała się tylko rotala , musi mieć dość dużo azotu bo rogatek rośnie jak porąbany . Zbiornik z sakurami ma dwa miechy posadziłem zestaw z inwitro , wszystko rośnie bardzo wolno , najlepiej gwiazdy , heniu się trzyma lecz często wylatuje z podłoża , najgorzej glosia , trawki bez zarzutu . Nie nawożę , dodaję tylko trochę k2so4.
Ostatnio edytowano Cz 05 sty, 2012 10:13 przez spining133, łącznie edytowano 1 raz
spining133
 

Postprzez Tofik 25 » Śr 18 sty, 2012 14:55

Wreszcie mam trochę czasu ,by ponownie zacząć przygodę z krewetkami (wolę wszystko przemyśleć niż później żałować).
Jak wspomniałem na początku tematu stoję przed wyborem podłoża. Wczoraj zmierzyłem parametry (twardość) i wyszło tak: gh 11-12, kh 8
I zastanawiam się czy crystale dałyby radę w takich twardościach? Czy lepiej kupić podłoże ,które je zbije?
Crystalki kupiłbym od kogoś kto hoduje je w trochę twardszej wodzie (np. krewetkawawa je rozmnaża w podobnych twardościach). Co o tym sądzicie?

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam
Tofik 25
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 19:10
Lokalizacja: Mielec

Postprzez ShrimpStar » Śr 18 sty, 2012 15:02

Przy takich parametrach crystale nie dadzą rady....
ShrimpStar
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 73
Dołączył(a): Cz 29 gru, 2011 10:38
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości