Podłoża dla krewetek.

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Podłoża dla krewetek.

Postprzez ziulko » N 01 sty, 2012 22:21

Witam znalazłem ciekawe zestawienie podłoży dla krewetek na stronie: Podłoża dla krewetek jest kilka ciekawych opcji. Jestem ciekaw kiedy niektóre trafią do sprzedaży w Polsce. Na stronie Granella jest info że w przyszłym roku będzie u nich dostępne podłoże BWS, potestujemy i zobaczymy jak to się będzie sprawdzało.
Avatar użytkownika
ziulko
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 102
Dołączył(a): Cz 12 sie, 2010 10:41
Lokalizacja: Chełm

Postprzez krzych0062 » N 01 sty, 2012 22:35

ziulko napisał(a):w przyszłym roku będzie u nich dostępne podłoże BWS

Z tego co ja wiem to Waldek już dość długo "rozmawia" z BWSem i nie tylko nt.podłoża. Bo BWS to nie tylko "krewetki"...porównajcie inne ich produkty np. z ADĄ...są produkowane nawet w tych samych fabrykach(np. nożyczki w Pakistanie) ;-)
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz

Postprzez =Fresz= » Śr 04 sty, 2012 10:44

ziulko napisał(a):Witam znalazłem ciekawe zestawienie podłoży dla krewetek na stronie: Podłoża dla krewetek jest kilka ciekawych opcji.


Jakiś dziwny opis:
Dennerle Nano Shrimp gravel
PH Range: 6.8 - 7.0
KH:
GH:
Substrate lifespan: 12 Months
Grain Size: 0.7 - 1.2mm
Colour: Grey

To podłoże jest neutralne i nie zmienia parametrów wody a tu piszą że ph 6,8-7.0 i trwałość 12miesięcy :?: :shock: łoco chodzi hehe zgadza się jedynie granulacja. Mam to podłoże i przy podmianach wodą Ro z minerałami mam ph 6,2.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Rafal.Kowalski » Cz 05 sty, 2012 09:03

=Fresz= napisał(a): [...]podłoże jest neutralne i nie zmienia parametrów wody a tu piszą że ph 6,8-7.0


=Fresz= napisał(a): Mam to podłoże i przy podmianach wodą Ro z minerałami mam ph 6,2.


Rzeczywiście, skoro to podłoża neutralne to po co pisać o konkretnych parametrach wody na nim? :shock: Ty freszu masz akurat pH 6,2 bo taką lejesz wodę, ktoś inny wleje jakąś kranówkę o wysokim pH i będzie miał parametry wyższe. Skoro to podłoże nie zmienia parametrów (pH, KH i GH) to dla mnie niezrozumiałe jest pisanie o konkretnym ich poziomie :shock: :-/
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Postprzez =Fresz= » Cz 05 sty, 2012 09:10

Rafał Kowalski napisał(a):Rzeczywiście, skoro to podłoża neutralne to po co pisać o konkretnych parametrach wody na nim? Ty freszu masz akurat pH 6,2 bo taką lejesz wodę, ktoś inny wleje jakąś kranówkę o wysokim pH i będzie miał parametry wyższe. Skoro to podłoże nie zmienia parametrów (pH, KH i GH) to dla mnie niezrozumiałe jest pisanie o konkretnym ich poziomie



Dokładnie więc z palca może wyssane są też inne wartości przy innych podłożach...
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron