Aqua Substrate II+

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Aqua Substrate II+

Postprzez kubaoss » Pt 02 mar, 2012 20:09

Witam. Po sporej przerwie założyłem krewetkarium, a mianowicie Shrimp set 20. Robię coś a'la iwagumi, ale nie o tym. Kupiłem podłoże Aqua Substrate II+ ,ponieważ nie było innego wyboru :/. Chciałem wybrać jakieś podłoże aktywne, by zbiło parametry. Kupiłem test na ph i moja kranówa ma coś pomiędzy 7-7,5. Nie kupowałem na razie na kh i gh, bo nie uśmiecha mi się wydać 85zł na same testy :/. Powiedzcie mi czy mając podłoże aktywne Aqua Substrate II+ muszę kupić koniecznie te testy na kh i gh? Akwarium już stoi i zrobię zdjęcia do wstawienia na galerię zbiorników ;) Będę wielce zobowiązany za każdą odpowiedź :)
Przerwa 2 lata i znów powrót do krewetek ;)
kubaoss
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt 28 lut, 2012 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez michal.l » Pt 02 mar, 2012 20:51

A jakie tam krewetki masz zamiar trzymać ? testów nikt Cię nie zmusi kupować ;-) jest to spore ułatwienie gdyby coś nie grało , zawsze możesz podejść do pobliskiego zoologa i zapytać czy ci nie zrobią
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez spining133 » Pt 02 mar, 2012 20:55

Na gh , kh i no3 . kup uzupełnienia jbl i zamkniesz się w 40 zł z przesyłką .
spining133
 

Postprzez kubaoss » Pt 02 mar, 2012 21:11

Zobaczę na co parametry pozwolą, RC/Sakury lub Crystal Red gradacji A. Jakby co ten test na ph, który mam jest Sery. O jakich uzupełnieniach mówisz?
Przerwa 2 lata i znów powrót do krewetek ;)
kubaoss
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt 28 lut, 2012 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kubaoss » So 03 mar, 2012 20:17

Wiem, że były wałkowane parametry dla RC, ale moje podłoże zbiło ph gdzieś do 6,5. Wiem, że teoretycznie RC trzyma się w wyższym ph. Ale to tylko teoria, czy ktoś trzyma i rozmnaża redki w takim właśnie ph. Bo za tydzień jadę po krewetki i muszę wiedzieć :->
Przerwa 2 lata i znów powrót do krewetek ;)
kubaoss
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt 28 lut, 2012 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez SUHY » So 03 mar, 2012 21:08

mam 4 redki u cr i rosną i mają siodełka , jeszcze jakaś babulti sie zapodziała i mimo maleństwa przerosła cr'ki . Wszystkie przeniosły się przypadkiem jako 2 milimetrowe maluchy . Ph 6,5 Gh 5 Kh 1
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron