Pro Soil

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Pro Soil

Postprzez Jowisz » Cz 22 mar, 2012 19:40

Dzisiaj zakupiłem Shrimp set 30. Podłoże planowałem użyc to co miałem w starym akwarium, czyli Aquatic Nature Pro soil. Było ono 5 miesięcy w jednym zbiorniku, nastepnie na prawie 2 miesiące przełożyłem je do innego. Teraz wyjąłem je i wysuszyłem. Czy ma ono jeszcze jakieś specjalne właściwości, czy jest już jałowe?
Od razu zapytam, czy proponujecie dac na spód jakiś substrat? Zalezy mi żeby zrobić to jak najmniejszym kosztem, bo planowałem jeszcze postawić taki sam zbiornik 20L.
Oświetlenie będzie standardowe 11W, chciałbym tam mieć Limnofilia sessiliflora, może rotalę, na pewno mchy i coś na trawnik, może Lilaeopsis Brasiliensis.
Jaką warstwę podłoża zrobić, żeby rośliny się ładnie rozwijały?
Czy ewentualnie do tego podłoża wlewać jeszcze jakieś nawozy? (chociaż gdzies czytałem, że nawozy szkodzą krewetkom - czy to prawda?)

I jeszcze jedno pytanko związane z podłożem.. częśc miałem w akwarium, a druga częśc po wyjęciu z pierwszego zbiornika leżała w torbie. Historia była taka:
mały kotek został zamknięty na kilka godzin w pomieszczeniu w którym stało wysuszone podłoże. Nie mogąc powstrzymać potrzeb fizjologicznych oddał mocz do torby. Rano odkryłem, że niektóre granulki są nasiąknięte... część z nich zabrałem, ale reszta niestety się wymieszała. Czy takie podłoże nada się do akwarium, czy do wyrzucenia?

Liczę na pomoc, pozdrawiam :)
Jowisz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 22 mar, 2012 19:29

Postprzez Assez » So 24 mar, 2012 16:07

Nigdy nie miałem aktywnego podłoża, ale chyba po wysuszeniu straciło swoje właściwości.
Te 11W może być za mało jak na rotalę, zależy na jaki gatunek.
Warstwa tak z 5cm ?.
Nie to, że szkodzą, ale nie są wskazane duże ilości nawozów, przy bardziej delikatnych gatunkach krewetek nie powinno podawać się nawozów.
Ja bym takiego podłoża nie dawał, krewetki to żywe istoty, a mocz zawiera jednak substancje, które są zbędne w organizmie żywym.
Pozdrawiam
Assez Powraca Na Forum !
Assez
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 174
Dołączył(a): Pn 02 maja, 2011 23:31
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Smithi » So 24 mar, 2012 19:28

Planujesz wogole jakies krewetki? czy ma to byc typowy roslinniak.
Bo nic nie wspomiales o faunie.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez Kravcu » N 25 mar, 2012 13:59

Pro Soil jest aktywny tylko przez jakieś 3 miesiące.
Nie wiem jak długo oddaje związki do wody, ale zbija ph do max 3 miesięcy.
Kravcu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Śr 02 lis, 2011 19:08

Postprzez spining133 » N 25 mar, 2012 21:54

Dziwne jest to co piszesz bo moje działa już sześć miesięcy bez zarzutu .
spining133
 

Postprzez Jowisz » Pn 26 mar, 2012 06:43

Już sobie poradziłem. Można zamknąć.
Jowisz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 22 mar, 2012 19:29

Postprzez Kravcu » Wt 27 mar, 2012 17:21

spining133 napisał(a):Dziwne jest to co piszesz bo moje działa już sześć miesięcy bez zarzutu .


Z trzema miechami może przesadziłem ,ale akwa założone koło listopada a już nie zbija parametrów.
Kravcu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Śr 02 lis, 2011 19:08

Postprzez drink20 » Wt 27 mar, 2012 19:24

wszystko zależy jaką wodę lejesz a nie ze po 3-4 miechach nie zbija.... im podłoże musi mniej zbijać tym dłużej będzie działać jak powinno.
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Postprzez Mateusz.A » Wt 27 mar, 2012 20:10

To prawda, im bliżej masz parametry wody wlewanej do parametrów, które ma podłoże poprawić, tym dłużej będzie Ci działało podłże.
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pellepil » Wt 27 mar, 2012 20:39

skoro jest tak jak mówicie to shrimp sand powinien pociągnąć dość długo jak leje ro i mam ciągle ph 5,5 od 3 miesięcy, a pisze na worku że ustawi ph na 6,5
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości