koszmar z podłożem.

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

koszmar z podłożem.

Postprzez olszak » Wt 17 kwi, 2012 11:49

witam jestem nowy

chciałbym się dowiedzieć jakie podłożę będzie najlepsze , ponieważ naczytałem się już bardzo bardzo dużo o podłożach i zdania są podzielone;/. chciałem zastosować shrimp soil 2x 1,5l na baniak 30l. podkreślę z będę miał mchy jak i bardzo duzo roslin łodygowych,także chcę zeby wszystko było git z krewetami i roślinkami.co polecacie?? shrimp soil ,może być?
Ostatnio edytowano Wt 17 kwi, 2012 13:43 przez olszak, łącznie edytowano 1 raz
olszak
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 90
Dołączył(a): N 15 kwi, 2012 16:30

Postprzez =Fresz= » Wt 17 kwi, 2012 14:35

Rośliny łodygowe bez nawozów nie wiem czy będą ładnie rosły ale to też zależy jakie masz oświetlenie. Piszę bez nawozów bo według mnie krewetki nie przepadają za nawożeniem i często protestują "wykładając się". Jeżeli piszesz o shrimp soil czyli aktywnym podłożu to domniemam że planujesz mieć crystale a ja ze swojego doświadczenia podpowiem Ci że tym bardziej przy tych krewetkach to śmierć w płynie ale podobno niektórzy dają, ja NIE. Krewetkarium ładne można zrobić z samych mchów i o to przykład, zero nawozów i podłoże neutralne:

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez olszak » Wt 17 kwi, 2012 16:09

jako oswietlenie planuję belkę oświetleniową własnej roboty 2x 8w 6500k .wystarczy? tak crystale będa jednymi z głównych krewetek a mianowicie będą;
crystale
red cheery
babulti
znalazłem fajnego gościa , który za 8 zł sprzeda mi bardzo duzy bag pak ładnych roslin, wtym 60% łodygowych. chwilowo nie mam od nikogo wiecej brać roślin;/. czyli shrim soil może być? fakt posadze trochę rosoinek łodygowych, zobacze jak będą rosły . co2 nie planuje . nie wiem jak coś to może bedę nawoził -zobaczymy co na to crystale. :) podkrślę ,ze to moje 1 krewetkarium w zyciu i , ze nie ma mi kto pomóc, także muszę uczyć sie na błędach.;/

a przy okazji zapytam co bedzie lepsze do baniaczka 30 l fzn 1 czy fzn 2??
Ostatnio edytowano Wt 17 kwi, 2012 16:11 przez olszak, łącznie edytowano 1 raz
olszak
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 90
Dołączył(a): N 15 kwi, 2012 16:30

Postprzez olszak » Śr 18 kwi, 2012 08:05

podłoże neutralne ,czyli?? bo ja nie czaje;/
olszak
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 90
Dołączył(a): N 15 kwi, 2012 16:30

Postprzez =Fresz= » Śr 18 kwi, 2012 08:11

Neutralne czyli takie które nie zmienia parametrów wody.

Piszesz że chcesz głównie crystale ale i redki i babaulti a jeżeli doczytasz to potrzebują one innych warunków...
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez olszak » Śr 18 kwi, 2012 09:05

spoko, jestem nowy więc jeszcze muszę sie sporo nauczyć. z babulti zrezygnuję. mogą być razem crystale i redki?? wiec jakie podłoże będzie najlepsze dla mnie?? doradz cos ... te shrimp soil nie psuje?
Ostatnio edytowano Śr 18 kwi, 2012 09:06 przez olszak, łącznie edytowano 1 raz
olszak
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 90
Dołączył(a): N 15 kwi, 2012 16:30

Postprzez =Fresz= » Śr 18 kwi, 2012 09:11

Parametry wody dla crystali ph 6,5 gh 6 kh 0-2 a dla redek ph 7,5 gh 14 kh 5. Wszyscy teraz ładują redki do wody dla crystali i będzie tak że przystosują się do tych warunków. Ja zawsze nie miałem z nimi problemów na wodzie kranowej a teraz już nie chcą się tak mnożyć jak kiedyś heh ale to już inny temat ;-) Shrimp soil dla crystali będzie OK. Pamiętaj żeby nie śpieszyć się z zasiedlaniem bo akwarium musi się ustabilizować.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez olszak » Śr 18 kwi, 2012 09:24

wiem wiem 2-3 tygodnie..... a shrimp soil będzie też w miarę dobre dla roślinek łodygowych ( jak wcześniej wspomniałem) ?

i drugie pytanko; czy mogę mieć te rc z crystalami czy raczej nie?
olszak
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 90
Dołączył(a): N 15 kwi, 2012 16:30

Postprzez =Fresz= » Śr 18 kwi, 2012 09:36

Olszak nie potrafisz wyciągać wniosków z tego co kto tutaj pisze bo jasno dałem do zrozumienia że można trzymać z takim skutkiem że krewetka jak i kolejny miot przystosuje się do panujących warunków. Redki są bardzo tolerancyjne na parametry ale najlepiej czują się w tych które podałem wyżej.

O roślinach pisałem na samym początku czytałeś?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez olszak » Śr 18 kwi, 2012 09:45

o roślinakch czytałem ze 3 razy:P
wiem jestem nieprzytomny, może dlatego że sie zle czuje ...temperatura 39oC dokucza;/.
co od roślinek to zobaczymy jak nie to się przerzucimy na same mchy -cóż.
a co do krewetek tak tylko pytałem:p. dzięki za odpowiedzi i kłopot ze mną:P ja po prostu wole sie 2 razy zapytać niż popełnić błąd za który drogo zapłącę :/.
thx.
olszak
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 90
Dołączył(a): N 15 kwi, 2012 16:30


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości