Ada amazonia new problem z mętna woda

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez gesusd » Cz 14 mar, 2013 23:59

witam. zalalem 5 tyg temu kostke na podlozu ada amazonia new. Myslalem ze po tyg zmetnienie zniknie ale niestety tak sie nie stalo. Robilem duze podmiany ale nic nie pomoglo woda jaka byla taka jest
Parametry to:
ph: 6
gh 4-5
no3-0

krewetki wpuscilem i maja sie dobrze poki co. I nie wiem co jest nie tak z tym podlozem ?
Macie jakies pomysły ? moze taka woda ma byc ( w co watpie)
wrzucam zdjecie dla porowniania 2 takich samych baniakow jeden na benibachi drugi na adzie:
Obrazek

dla pewnosci z lewej benibachi z prawej ada :-P
gesusd
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 70
Dołączył(a): Wt 08 lis, 2011 22:35

Re: Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez Lukkey » Pt 15 mar, 2013 00:20

Może to nie podłoże tylko coś innego powoduje zmętnienie wody? (nie znam się na tym tak tylko strzelam :-D)
Lukkey
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): Pn 18 lut, 2013 15:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez brob » Pt 15 mar, 2013 00:38

Przyczyną może być pylenie podłoża. Kiedyś miałem ADA Amazona II i po pewnym czasie zaczęła pylić. Na początku była lekka mgiełka, później nie widziałem już tylnej szyby w akwarium. NIe musi tak być w twoim przypadku, ale może być prawdopodobne. Ze względów estetycznych nie jest to zapewne pożądane, natomiast w takich warunkach, przy odpowiedniej filtracji biologicznej, uzyskuje się rewelacyjne sukcesy hodowlane.
brob
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 22 gru, 2011 14:03

Re: Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez siwy1988_88 » Pt 15 mar, 2013 07:43

To może być zakwit pierwotniaka, czyli jakieś zachwianie równowagi biologicznej we wodzie, spróbuj zaciemnić zbiornik na 2-3 doby, juz po pierwszej dobie woda powinna się zrobić bardziej klarowna
siwy1988_88
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr 02 sty, 2013 18:23
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez Azmadan » Pt 15 mar, 2013 08:40

a ja zaproponuje :-P
owiń wkład filtra włókniną... jeżeli to pylenie... to włóknina wyłapie...
Azmadan
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): Śr 12 gru, 2012 14:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez Wicia » Pt 15 mar, 2013 08:44

Mnie też na zakwit to wygląda. Zaciemnienie to dobry patent, ale na usunięcie zakwitu a nie jego przyczyny. W jakiś sposób go wywołałeś. Powodów może być kilka.

witam. zalalem 5 tyg temu kostke na podlozu ada amazonia new. Myslalem ze po tyg zmetnienie zniknie ale niestety tak sie nie stalo.


Z tego wniosek że stan ten utrzymuje się od początku, może jakiś błąd przy samym zalewaniu. Wlewałeś wodę bezpośrednio czy np. na talerzyk, rękę, folię itp.? Ponoć grzebanie w podłożu to jedna z przyczyn. Piszę "ponoć" bo sam nigdy nie miałem zakwitu, a na aa new mam już 4 aranżację. Poza tym zbyt mocne światło i wyższe poziomy no3 przy niskich pozostałych macro. Podajesz w ogóle jakieś nawozy? Podłoże jest fajne ale potrzebuje odpowiedniego startu, pamiętam że w początkowej fazie chłonie po4, potrzebna jest też odpowiednia masa roślinna już na starcie. Dla krewetek jest ok, ale nie okłamując się jest dedykowane głównie do zbiorników roślinnych HT, i jako takie trzeba je traktować zaczynając

Edit: http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=14705 - może się przyda. Przewertuj holenderskie, na pewno sporo info znajdziesz. (mam nadzieję że podawanie odnośników do innych for jest dopuszczalne na tym forum, i że nie naruszyłem regulaminu. Świeżak jestem tu u Was, więc się jeszcze nie ostukałem)
IMHO to nie pylenie, nie na amazoni. Pył opadł by po kilku godzinach.
Wicia
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 04 mar, 2013 21:49

Re: Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez Tasior » So 16 mar, 2013 17:19

To nie wina podłoża, tylko masz pierwotniaka na 100%. Czyli nie masz jeszcze równowagi biologicznej w akwarium. Jest świeże i źle wystartowałeś według mnie. Ale masz szczęście, bo krewetkom zakwit nie grozi ;)
Zaciemnienie akwarium nic nie da. Dodaj więcej roślin, rogatka. Za mało masz roślin i za mała przemiana w akwarium. A jest to podłoże roślinne jakby nie było.
Moja rada:
- dodaj roślin w szczególności rogatka;
- krewetki od dzisiaj nie jedzą - dieta
- zrób podmianę około 40% wody i po 2-3 dniach znowu.
- jeżeli masz możliwość dodaj bakterii przy podmianie np Azoo BIOPRO
Zakwit powinien po takiej terapii do dwóch tygodni zniknąć.
Z Zakwitem jest tak, że może się utrzymywać tydzień, może i kilka miesięcy ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez siwy1988_88 » So 16 mar, 2013 17:48

Kurcze Tasior a u mnie zawsze pomagało zaciemnienie na dwa trzy dni, dość skutecznie bez ponownego zakwitu, miałem to w kilku swoich baniakach i tak jak kolega, zazwyczaj na Świerzych baniakach
siwy1988_88
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr 02 sty, 2013 18:23
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez Tasior » So 16 mar, 2013 17:56

siwy1988_88 napisał(a):Kurcze Tasior a u mnie zawsze pomagało zaciemnienie na dwa trzy dni, dość skutecznie bez ponownego zakwitu, miałem to w kilku swoich baniakach i tak jak kolega, zazwyczaj na Świerzych baniakach


Okey przepraszam, źle napisałem.
Oczywiście zaciemnienie akwarium w jakimś stopniu może pomóc... Pytanie jak zniosą to rośliny... A nie wróżę dobrze im kondycji. Lepiej aby dołożyć roślin żeby akwarium "pracowało" aniżeli je zaciemniać.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez siwy1988_88 » So 16 mar, 2013 18:36

No teraz rozumiem, ja nie miałem z tym problemu bo posiadam tylko mchy, ltorym to nie zaszkodzilo
siwy1988_88
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr 02 sty, 2013 18:23
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez Rafal.Kowalski » Wt 19 mar, 2013 10:30

gesusd Beni to podłoże jałowe pod krewety, a ADA nawet wersja New jest podłożem roślinnym, zwiera więc nawozy. Nie wiem czy po starcie zrobiłeś kilka poważnych podmian, aby je wypłukać? Jeśli nie to może to być powodem Twojego problemu. Są 2 rodzaje zakwitów (zmętnienia) - od pierwotniaków jest białawy, od jednokomórkowych zielenic zielonkawy. Pierwotniaki to zwierzaki, zielenice to rośliny niższe, glony. Zaciemnienie pomoże raczej na te drugie (często jest stosowane także dla glonów plechowych jak nitki np.). Rozwój masowy pierwotniaków spowodowany jest nadmiarem rozkładających się substancji odżywczych, a często niezamkniętym obiegiem azotu, czyli niedojrzałym zbiornikiem. Próbuj filtrować to przez gęste medium i jak mówili poprzednicy, dołóż więcej roślin pochłaniających nadmiary. Podmiany w tej sytuacji przedłużą tylko okres dojrzewania akwarium i nasilą zjawisko.
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Re: Ada amazonia new problem z mętna woda

Postprzez =Fresz= » Wt 19 mar, 2013 10:48

Na takie cuś bez strat w krewetkach pomógł mi Azoo bio pro tak zwany trup w proszku (używam go teraz co tydzień do podmian i jest super stabilnie) lub jego brat w płynie Azoo easy bio. Efekt poprawy po podaniu murowany.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron