Start na podłożu ADA Amazonia.

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Start na podłożu ADA Amazonia.

Postprzez ziulko » Pt 03 sty, 2014 20:36

Witam jako że planuję postawić kolejny zbiornik dla moich krewetek chciałbym dowiedzieć się czegoś od posiadaczy krewetek na podłożu ADA. Jak wyglądał start na tym podłożu?? Czy zalewaliście akwarium czystym RO czy może RO z minerałami?? Jak długo dojrzewał wam zbiornik z tym podłożem i jak długo trzyma parametry wody??
Avatar użytkownika
ziulko
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 102
Dołączył(a): Cz 12 sie, 2010 10:41
Lokalizacja: Chełm

Re: Start na podłożu ADA Amazonia.

Postprzez Tasior » Pt 03 sty, 2014 21:14

Z tego co widzę to Ty u mnie na forum też jesteś, tam masz start opisany jak powinien wyglądać na tym podłożu. Na Ada Amazonia New startuje się identycznie. Ale co do opinii na temat Ada New są one podzielone...
Ja akwarium na ADA I ciągnę już 3 rok :) I dalej daje radę. Bez restartów bez niczego.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Start na podłożu ADA Amazonia.

Postprzez MarSz » Śr 08 sty, 2014 06:55

Ja ostatnio restartowałem zbiorniki po neocaridinach (na bazalcie) i teraz mają być pod CR/Taiwany.

Teraz jest ADA NEW.

Zalewałem od razu RO zmineralizowanym do porządanych parametrów.
Tylko ja robiłem szybki restart - czyli tak by nie osuszyć hamburgów.
Po 2 tygodniach wpuściłem pierwsze krewetki. Teraz po miesiącu (czyli kolejne 2 tygodnie) już sporo samic nosi jajka a w porodówkach już są pierwsze młode (samice, które przeniosłem już z jajkami do porodówek po 2 tygodniach od ich restartu).

Czyli da się zrobić restart szybko jak się ma dobrą biologię (w moim wypadku działające ok 1,5 roku hamburgi).

Podłoże tylko delikatnie wyjałowiłem (kilka niewielkich podmian - tak na prawdę to trudno w tym wypadku mówić o wyjaławianiu - przy ADA I czy II bym się na to nie odważył ale NEW jest "łagodniejsza" jeśli chodzi o nawozy).

Niebawem zrestartuję w ten sam sposób zbiorniki na Benibachi.

Natomiast na dolnej półce regału mam zbiorniki z Taiwanami i hybrydami na ADZIE - miałem je restartować ale mnożą się jak króliki więc się wstrzymam - podobno "lepsze jest wrogiem dobrego" więc po co zmieniać jak jest ok. A te zbiorniki już 1.5 roku działają i myślę, że jeszcze pociągną długo.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości