Dosypka aktywnego na żwir. Czy to ma sens?

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Dosypka aktywnego na żwir. Czy to ma sens?

Postprzez pelasia4444 » So 04 sty, 2014 13:39

Mam pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi :-) Mam dość dobre parametry wody z kranu ph: ok-7, gh-8-10, kh-3-4. Zastanawiam się czy miało by sens podsypać trochę aktywnego podłoża na żwir, aby nieco obniżyć parametry i spróbować z crystalami (oczywiście niższych gradacji). Czy raczej próbować na tych parametrach co mam bez podsypki?
pelasia4444
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): N 20 paź, 2013 20:16

Re: Dosypka aktywnego na żwir. Czy to ma sens?

Postprzez Tasior » So 04 sty, 2014 14:22

Wiesz, zawsze możesz spróbować, zaryzykować. Tylko dobrze wówczas w akwarium nie będzie krewetek. Wtedy dosyp i sprawdź jak się zachowują parametry powiedzmy przez tydzień czy będą stabilne.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Dosypka aktywnego na żwir. Czy to ma sens?

Postprzez spining133 » So 04 sty, 2014 14:54

Żebym ja miał taką wodę . Ja bym nie kombinował tylko porządna aklimatyzacja , młodziutkie osobniki i jazda . Tak na poważnie to osmoza i sole , ale z kilka baniaków bym popróbował , z kranówką jest problem taki , że nie ma stałej jakości .
spining133
 

Re: Dosypka aktywnego na żwir. Czy to ma sens?

Postprzez SUHY » So 04 sty, 2014 15:19

Mam taką samą wode w kranie jak pelasia4444 , stabilne parametry od lat ,miasto ma studnie glębinową i woda jest lux .Mimo to nie udało mi się utrzymać CR/CB mimo aktywnego i zabawy z kropelkowymi podmianami wody .Potem pruby z wodą teściowej :P , parametry idealne pod CR/CB , własna studnia ,leśna okolica ,aktywne , i też sie nie udawało .(plytka studnia ,pewnie przesiąkało coś z powierzchni) .RO jest tanie i pewne ,taniej wychodzi niż 5KM wycieczki po darmową wodę .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Dosypka aktywnego na żwir. Czy to ma sens?

Postprzez Tasior » So 04 sty, 2014 17:32

kuurde ja przeczytałem że masz takie parametry w innym akwa... ehhh mój błąd... Wiesz ja mam w kranie gh 6 i kh 2 a mimo wszystko bałbym się próbować... Wodociągi dwa razy do roku lubią do wody coś dodawać w celu "uzdatnienia" jej. I o tyle o ile dla nas jest to dobre to dla krewetek może już niekoniecznie. Kiedyś tak poleciała mi cała obsada akwarium jak jechałem na wodzie kranowej. Straty wówczas są większe niż koszt filtra RO który waha się w granicach 100zł
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Dosypka aktywnego na żwir. Czy to ma sens?

Postprzez pelasia4444 » So 04 sty, 2014 19:37

Faktycznie o tym nie pomyślałam...W zeszłym roku w okresie zimowym woda tak jechała chlorem, że zakładaliśmy filtr prysznicowy. Niby mieszkam w górach ale woda idzie z wodociągu i znajdzie się czasem jakiś "spec-alchemik" co chce przedobrzyć.
pelasia4444
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): N 20 paź, 2013 20:16

Re: Dosypka aktywnego na żwir. Czy to ma sens?

Postprzez chwialek » So 04 sty, 2014 20:41

Dosypka ma sens. Ale utrzymanie CR/CB na kranówce już nie ma.

Tak jak piszą poprzednicy i co próbuję już od jakiegoś czasu nagłośnić, ktoś puścił bajkę o hodowaniu CR/CB niższych/wyższych klas w wodzie z kranu. To bajka bez pokrycia i póki co nikt do niej się oficjalnie nie przyznał, chociaż podobno nadal można kupić "cudowne" crystale trzymane i rozmnażane w wodzie kranowej. Crystal + kranowit = prędzej czy później zgony i kolejne zakupy krewetek.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości