Benibachi 8 miesięczna

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Benibachi 8 miesięczna

Postprzez Rafal1990 » Pt 02 maja, 2014 14:53

Witam,
mam w zbiorniku z crystalami 8 miesięczne Beni, jak na razie trzyma parametry i jest wszystko ok. Trzymać ją aż "wybuchnie" czy przezornie wcześniej wymienić?
54l - Crystal red ss-ssss
37l- Sakura Red
37l-
30l- Deep blue tiger/blue tiger
Avatar użytkownika
Rafal1990
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt 12 kwi, 2013 07:27

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez spining133 » Pt 02 maja, 2014 15:20

Ja mam dwa lata i nadal jest dobrze chociaż kupy już wyłażą . Warstwa zalecana przez producenta , jak masz już obawy do dołóż filtrację , najlepiej kubeł .
spining133
 

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez Rafal1990 » Pt 02 maja, 2014 15:24

Wiesz, ja się jako tak nie martwię, bo mnożą się na na beni jak króliki, ale czytałem opinie że szybko się kończy dlatego wolę się Was dopytać.
54l - Crystal red ss-ssss
37l- Sakura Red
37l-
30l- Deep blue tiger/blue tiger
Avatar użytkownika
Rafal1990
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt 12 kwi, 2013 07:27

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez spining133 » Pt 02 maja, 2014 15:52

Dołóż filtracji i będzie git .
spining133
 

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez Tasior » Pt 02 maja, 2014 17:16

Jeżeli jest wszystko ok to po co kombinujesz ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez Rafal1990 » Pt 02 maja, 2014 19:12

Wolałem się was dopytać i upewnić, bo szczerze mówiąc nie chce mi się wszystkich krewetek wyławiać i od początku zalewać :D
Dziękuję za rady :)
Pozdrawiam
Rafał
54l - Crystal red ss-ssss
37l- Sakura Red
37l-
30l- Deep blue tiger/blue tiger
Avatar użytkownika
Rafal1990
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt 12 kwi, 2013 07:27

Re: Odp: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez =Fresz= » So 03 maja, 2014 07:24

Moje będzie miało już 11 miesięcy i jest ok. Systematyczne podmiany dobra filtracja dodatki w postaci bakterii i rośliny jak rogatek zrobi swoje.


Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez chwialek » So 03 maja, 2014 08:29

Co chyba nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa co jakiś czas powinniśmy zmieniać podłoże. Nie jest ono wieczne.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez spining133 » So 03 maja, 2014 09:00

Masz kolego rację , u mnie zbiornik ze świeżym podłożem pracuje jako porodówka , potem lądują tam krewety lepszej jakości , a jak coś zaczyna się dziać to opróżnienie , płukanie podłoża i dalej jazda z tym , że czekam miesiąc , ponieważ płuczę też gąbki . Trudniej jest gdy ma się jeden zbiornik . Ważna jest jak napisał Fresz suplementacja .
spining133
 

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez Rafal1990 » So 03 maja, 2014 11:26

filtrację mam hamburską w tym akurat akwarium. A jakie bakterie proponujecie?
54l - Crystal red ss-ssss
37l- Sakura Red
37l-
30l- Deep blue tiger/blue tiger
Avatar użytkownika
Rafal1990
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt 12 kwi, 2013 07:27

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez mirkocis » N 04 maja, 2014 10:37

Rafal1990 napisał(a):filtrację mam hamburską w tym akurat akwarium. A jakie bakterie proponujecie?



Biopro AZoo, używam ładnych kilka miesięcy i efekty widoczne w postaci:
- dużo oczlików więc woda jest nie tylko kryształ
- krewety młode zajadają to co opadnie jako pokarm
- biały u CR jest lepszy, bez zmiany diety
- syf z dna dużo szybciej sie rozkłada, znika, nie wiem jak to nazwać ale jest go mniej
- zero zgonów
- mchy lepiej rosną
- glony wolniej atakują bądź nie ma ich wcale

To wszystko zaobserwowałem w akwariach w których zmieniło sie tylko to, że zacząłem dawać biopro. Zresztą zacząłem je używać właśnie po tym, jak poczytałem o nim na tym forum ;-)
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez ukf85 » Pt 30 maja, 2014 21:05

Witam, jestem tu nowa. Wczytuję się od kilku dni w tematy tutaj. Myślę o kupnie benibachi i oprócz pytania, ile czasu jest on wydajny nasuwają mi się inne pytania.
Zamieszaliście mi w głowie informacjami o podłożach. Chcę trzymać blue pearl lub velvet i może jeszcze 1 odmianę (na 30 litrach) , ale.. z tego, co pisano, podłoże benibachi nie jest polecane dla nich, raczej bazalt, bo wolą ph pow 7. do tej pory miałam redki na bazalcie i sprzedawca wyśmiał mnie, że nie mam substratu. a redki mogą mieć kranówkę i bazalt. stąd zaczęłam szukać substratu. nie wiem, czy to nie jest naciągactwo ze strony sprzedawcy. ponoć na benibachi akwariowy "syf" wypływa do góry, więc dodatkowo potrzebuję filtra ze skimmerem. proszę powiedzcie, ile tu prawdy. czy warto mi kupować substrat do tych krewetek? czy po prostu dalej hodować odmiany lubiące wyższe ph na kranówce i bazalcie? ( i dalej walczyć z glonami..). dodam, że wcześniej miałam akwa 100 l, więc będzie mi trudniej utrzymać parametry wody. na bydgoskiej kranówce redki wybarwiają się ok, ale nie wiem jak będzie z blue.
Avatar użytkownika
ukf85
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt 30 maja, 2014 20:45
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Re: Odp: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez =Fresz= » Pt 30 maja, 2014 21:27

Nóż się w kieszeni otwiera. Sprzedawca niech się popuka w główkę. Po raz kolejny widać jaką wiedzę posiadają ci co pracują w takich sklepach po prostu mniej niż ZERO! Dobrze że nie dałaś sobie wcisnąć od razu tylko to przemyślałaś. Krewetki o których mówisz potrzebują wody kranowej i podłoża NEUTRALNEGO nie zmieniającego parametrów wody. On Ci też powiedział że syf wydostaje się z podłoża aktywnego do góry? Hehe
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez kaboom » Pt 30 maja, 2014 22:06

Substrat aktywny w Twoim przypadku nie jest potrzebny do tych krewetek. Jeśli nie chcesz żwirku, bazaltu to możesz dać H2O Pro firmy Ichthyo Tropic, to jest spiekana glinka, bardzo twarda i jałowa. Kosztuje grosze, za jakieś 10 litrów zapłacisz 30 PLN :) tyle że tylko przez internet do zdobycia. Na początku podnosi trochę twardości ale po 3-4 podmianach wody powinno być OK, kolor ma hm ... kupkowaty jasny :mrgreen: ale krewety na niej śmigają, moje blue velvety bardzo dobrze sobie na niej radzą. Jesli dobrze wyczytałem chcesz mieć kilka rodzai krewetek w jednym zbiorniku i tu pojawia się problem ponieważ większość krewetek lubiących kranówkę to Neocaridiny lub pochodne a to oznacza że będą się krzyżować i wyjdzie mało atrakcyjne potomstwo, mnie na myśl przychodzi tylko jako współtowarzystwo dla BlueVelvetów zielona krewetka a mianowicie Caridina Green.
Sprzedawcy nie słuchaj bo on Ci sprzeda wszystko i jeszcze więcej, to jego zarobek a czy Tobie będzie to wszystko potrzebne to jego nic nie interesuje.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Benibachi 8 miesięczna

Postprzez mirkocis » So 31 maja, 2014 09:31

babaulti stripes też nie będą się krzyżować z velvetami czy innymi neocaridinami

Wysłane z mojego LT18i przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra

Następna strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości