podłoże lavaqa

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

podłoże lavaqa

Postprzez matdachu » N 08 cze, 2014 19:52

co sądzicie o takim podłożu? może ktoś z was takiego używa? Proszę o poradę czy warto kupić czy lepiej się tym nie zarażać i kupić coś typowo pod krewetki. W akwa mają być różne krewetki typu blue grin yelow orange itd
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: podłoże lavaqa

Postprzez Haze » N 08 cze, 2014 21:42

matdachu napisał(a):W akwa mają być różne krewetki typu blue grin yelow orange itd



a tak serio: kolory to nie gatunki... sprawdź, co z czym się krzyżuje:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: podłoże lavaqa

Postprzez matdachu » Pn 09 cze, 2014 13:17

wiem co z czym się krzyżuje. Po prostu nie chciało mi się rozpisywać że to będą neocaridina heteropoda i każda będzie pływać w innym zbiorniku. Pytanie brzmiało czy ktoś ma lub miał, czy może polecić itd. takie podłoże. A nie wymądrzać się o możliwościach i powiązaniach genetycznych krewetek. Poza tym znam wiele ludzi którzy trzymają różne kolory krewetek razem. Bo jeśli nie chodzi tu o hodowle tylko estetykę to o wiele ciekawiej jest mieć różne kolory.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: podłoże lavaqa

Postprzez =Fresz= » Pn 09 cze, 2014 13:39

Tylko jeżeli chodzi o estetykę to nijak ma się to do tego czy krewetkom będzie dobrze (różnice jeżeli chodzi o parametry wody) a druga sprawa to no ok fajnie bo mam kolorowe krewetki w jednym akwarium tylko ze jak zaczną się krzyżować (ten sam gatunek) to takie piękne rodzić się nie będą;P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: podłoże lavaqa

Postprzez Haze » Pn 09 cze, 2014 13:41

matdachu napisał(a):Pytanie brzmiało czy ktoś ma lub miał, czy może polecić itd. takie podłoże.

a gdzie link? bo w google nie znajduje, ale domyślam się, że to coś w stylu kruszonej lawy.

matdachu napisał(a):A nie wymądrzać się o możliwościach i powiązaniach genetycznych krewetek.

mądre rady, to nie wymądrzanie. Słuchaj bardziej doświadczonych, bo po Twoich postach stwierdzam, że Ty nie masz doświadczenia.

matdachu napisał(a):Poza tym znam wiele ludzi którzy trzymają różne kolory krewetek razem. Bo jeśli nie chodzi tu o hodowle tylko estetykę to o wiele ciekawiej jest mieć różne kolory.

Na początku może tak :-P potem estetyka idzie weg :-D po kilku miesiącach będzie "szara plaga", ale w sumie kwestia gustu...

matdachu napisał(a):W akwa mają być różne krewetki typu blue grin yelow orange itd

z tego fragmentu to się można tylko domyślać blue co? blot? velvet? tiger? GREEN- zwykła davidi czy hulk?, orange- davidi czy propinqua?

matdachu napisał(a):Po prostu nie chciało mi się rozpisywać że to będą neocaridina heteropoda i każda będzie pływać w innym zbiorniku.

No jednak nie wymagało to rozpisana, tylko zawarcia informacji, która jest KLUCZOWA przy wyborze podłoża.
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: podłoże lavaqa

Postprzez tomek.b » Pn 09 cze, 2014 14:37

Ło matko, dejta spokój.

Chcę tylko zwrócić uwagę, że:
jak nie ma odpowiedzi na post, to znaczy że nikt nie chce pomóc itp.
A jak znajdzie się chętny aby pomóc to mądrala.

Każdy ma swój gust i podłoże.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: podłoże lavaqa

Postprzez =Fresz= » Pn 09 cze, 2014 14:44

Tomek i jedno i drugie rozwiązanie ma to samo dno :-P jedni jak przeczytają to łapią się za głowę i dają sobie luz a inni mają trochę więcej cierpliwości i starają się pomóc a efekt tego jest jaki jest jak widać heh od razu mądrala.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: podłoże lavaqa

Postprzez mwlo » Pn 09 cze, 2014 18:27

.
Ostatnio edytowano So 29 lis, 2014 21:03 przez mwlo, łącznie edytowano 1 raz
mwlo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): Śr 08 sty, 2014 20:59

Re: podłoże lavaqa

Postprzez matdachu » Wt 10 cze, 2014 09:49

1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: podłoże lavaqa

Postprzez Kaledon » Wt 10 cze, 2014 10:38



tu jest to podłoże
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: podłoże lavaqa

Postprzez kaboom » Wt 10 cze, 2014 20:49

Jest to zwykła lava tyle że pokruszona, badzo dobre podłoże pod Neocaridiny czyli takie jak Ty chcesz. Z tym że podobnie jak pisali koledzy wcześniej pomieszanie kilku kolorów krewetek na początku będzie wyglądało ładnie ale po pewnym okresie większość potomstwa będzie szaro-bura.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: podłoże lavaqa

Postprzez matdachu » Śr 11 cze, 2014 20:42

Dzięki bardzo właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. A co do mieszania to mam 10 baniaczków po 40l tylko muszę je ładnie urządzić. W dwóch mam podłoże benibachi pod crystale. Ale do reszty myślałem coś tańszego.
Dzięki i pozdrawiam













a
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: podłoże lavaqa

Postprzez matdachu » Wt 22 lip, 2014 11:19

kolego Kaledon czy to twoje podłoże lavaqa nie zatwardza wody?? bo u mnie zrobiło z 6ph 8??? Poza tym nie wiem jak u ciebie ale u mnie strasznie brudzi i długo się klaruje. A na opakowaniu ani w opisie produktu nie pisało żeby je płukać.
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Re: podłoże lavaqa

Postprzez Kaledon » Śr 23 lip, 2014 23:15

Każde podłoże poza aktywnym należy przepłukać. To podłoże to jest lawa łupana i chyba wygładzana w bębnach stąd dużo pyłu. Ja zrobiłem test bez płukania i nie podnosiło jakoś znacząco parametrów. W moich akwariach na lawie nie mam pH wyższego niż 7,5. Poza tym piszesz o zatwardzaniu wody a podajesz jedynie wzrost zasadowości który będzie normalny o ile masz akwarium zalane wodą "kranową" lub przygotowaną z RO a zawierającą KH.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: podłoże lavaqa

Postprzez matdachu » Cz 24 lip, 2014 16:50

Używam wody kranowej miejskiej odstanej czasem nawet tydzień. Bo pobieram ją od znajomych kiedy mam tylko okazję. Moja woda ze studni się nie nadaje puki co. Już z nią próbowałem i narobiłem bigosu, bo wszystko co w tej wodzie chwilę mieszka po jakimś czasie przestaje pływać na wieki. Twoim zdaniem kolego Kaledon jak przygotować wodę żeby wszystko grało na tym podłożu. W dwóch innych zbiornikach mam podłoże aktywne i tam jest wszystko miodzio. Poza tym przymierzam się do kupna filtra ro, bo wodę do crystali też kupuję od znajomego. Tylko nie mam troszkę jeszcze o tym większego pojęcia i nie wiem czy taki filtr mi oczyści wodę wystarczająco: http://allegro.pl/filtr-akwarystyczny-7 ... 12628.html
1x baniak 125l ogólny ryby krewety itd
1x baniak 35l crystale, hybrydy
matdachu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 452
Dołączył(a): So 19 kwi, 2014 15:36
Lokalizacja: jasło

Następna strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości