BENIBACHI Black Soil, DENNERLE, czy może coś innego ?

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Re: BENIBACHI Black Soil, DENNERLE, czy może coś innego ?

Postprzez Pethro » Cz 06 lis, 2014 12:04

Póki co pisałem o moich pomysłach na podłoże jak kiedyś dokoncze testy kapsułek moze też opisze, ale chodzi o produkty o podobnym działaniu tylko skondensowanym.
Pethro
 

Re: BENIBACHI Black Soil, DENNERLE, czy może coś innego ?

Postprzez kaboom » Cz 06 lis, 2014 22:57

Panowie nie da się zaprzeczyć że Ferka ma najlepsze kapsułki z dostępnych, nie neguję domowych sposobów bo są tańsze ale niekoniecznie lepsze. Jak ktoś ma wiedzę to i na zwykłym żwirze będzie miał efekty bez dodatków, kwestia obsady rybnej i minimalnie nawozów do wody (zapraszam do sklepu "Laguna" w Kielcach aby obejrzeć ich zbiornik wystawowy tak właśnie prowadzony, żwir, CO2, Carbo i z rzadka żelazo o innych nawozach nawet nie myślą a rośnie tam prawie wszystko no ale dyski dają tyle papu roślinom że to zaspokaja z 80% potrzeb). Osmocote tak chętnie stosowane jest także sensowne ale mnie osobiście wkurzały 'skorupki' po tych nawozach których po dłuższym czasie było sporo a jak ktoś ma kopiące rybki to często unosiły się nad podłożem.
Cena Ferki to 2 PLN za kapsułkę jesli ktoś bierze na sztuki, nie są to jakies wielkie pieniądze a przy małym zbiorniku to raptem 10-12 PLN miesięcznie a efekty są.
Najtaniej wyjdzie ziemia ze żwirem ale w przypadku przedostania się ziemi do toni wodnej idę o zakład że osoba początkująca w najlepszym przypadku zrestartuje zbiornik a często bo po prostu zlikwiduje bo syfu nikt nie lubi a nie każdy ma tyle zaparcia aby z tym walczyć.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: BENIBACHI Black Soil, DENNERLE, czy może coś innego ?

Postprzez Pethro » Pt 07 lis, 2014 00:32

Kaboom pochwal sie co tam wymodziles na tych zachwalanych kapsulkach ;)
Pethro
 

Re: BENIBACHI Black Soil, DENNERLE, czy może coś innego ?

Postprzez kaboom » Pt 07 lis, 2014 13:38

Pethro napisał(a):Kaboom pochwal sie co tam wymodziles na tych zachwalanych kapsulkach ;)

Powiem Ci tak, źle to nie wyglądało, rośliny zdrowe, wybarwione, natomiast aranż był słaby, a ja dodatkowo ani lepszego aparatu ani umiejętności cykania fajnych zdjęć nie mam dlatego ich nie robię. Jak mi się uda to na dniach będę startował baniak na Amazonii i Ferce, ale to będzie iwagumi więc raczej mało spektakularny jeśli chodzi o rośliny, chyba że w czasem będę coś w nim dodawał.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości