Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez joke00 » So 24 sty, 2015 14:15

Troszkę odkopię, od początku jak mam akwarium to kupuję piasek kwarcowy czarny 0,4-0,8 mm na allegro http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-czarn ... 36764.html (w treści podaje jakie ma jeszcze frakcje). Też trochę czasu pływał przy powierzchni zanim zatonął, do tak małej frakcji przylegają pęcherzyki powietrza i dlatego się tak dzieje. Bez problemu trzymam na nim sakury red. PH mam ok 7-7,2 mimo że podaję co2, a także w 27 litrach sporo leje nawozów. Nie narzekam pod neocardiny nie ma sensu kupować nic innego. Teraz w 10 litrach testuję jeszcze bazalcik 0,8-1,2 mm, ładnie trzyma PH 7, GH 8-9, KH 3-4, zero dodatkowego nawożenia. Tylko ciężko było by mi na tych podłożach cardiny trzymać, PH 7 trochę za wysokie pod nie. Bez gazowania co2 raczej ciężko zbić do chociażby PH 6,5.
"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

43l - Nature
43l - Krewetkowe Iwagumi
43l - Nature 2
Avatar użytkownika
joke00
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt 29 lis, 2011 19:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez Inc0gnit0 » So 24 sty, 2015 14:21

Na piasku kwarcowym da sie ph zjechac do 6,5 a moze i nizej bez co2 wystarczy garbniki zapodac(torf w granulkach, liscie katepangu, debu, korzenie, preparaty typu blackwater)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez Dakota » So 24 sty, 2015 15:14

Poszukaj dobrze, to znajdziesz trochę osób, które z powodzeniem trzymają Caridiny na podłożu neutralnym, na barwionym kwarcu właśnie (Zolux, Dennerle lub podłoże z Wodnej Krainy). Fresz miał dobre efekty Z Crystalami na Dennerle z dodatkiem torfu i odrobiną podłoża aktywnego. Sławek z krewetkiwakwarium.pl trzyma wszystkie krewetki na Zoluksie i ma na nim pH poniżej 6 - bez podawania żadnej chemii, CO2, torfu itp., przy czym w jego przypadku zbiorniki są z bardzo niewielką ilością roślin. Przykłady można mnożyć. Jak się ma wiedzę, to można zejść mocno poniżej pH 7 i hodować Caridiny.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez spining133 » So 24 sty, 2015 18:02

Daria tylko po co schodzić poniżej siedmiu :?:
spining133
 

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez joke00 » So 24 sty, 2015 18:32

Spinning, myślisz że na ph 7-7,2 da się utrzymać z powodzeniem cardiny?
"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

43l - Nature
43l - Krewetkowe Iwagumi
43l - Nature 2
Avatar użytkownika
joke00
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt 29 lis, 2011 19:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez Dakota » So 24 sty, 2015 18:34

Spin, piszemy o Caridinach. Wiem, że uważasz, że pH nie ma większego znaczenia, ale myślę, że jeśli ktoś kupuje krewetki od hodowcy, u którego żyją w pH rzędu 5,5-6 (bo ostatnimi czasy schodzi się z pH coraz niżej i niżej - nie wiem, czemu), to mogą mieć kłopot z przystosowaniem się do pH 7-7,5.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez kaboom » So 24 sty, 2015 20:09

joke00 napisał(a):Spinning, myślisz że na ph 7-7,2 da się utrzymać z powodzeniem cardiny?

Da się, u mnie częśc CR buszuje z Velvetami w baniaku o Gh 14, Kh 6 i pH ~ 7.5, Jakoś nie narzekają :-D
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez joke00 » So 24 sty, 2015 20:23

Może warto by było spróbować, będę robił iwagumi 42 litry zamiast tej mini szklanki 10. Zrobię na neutralnym i zobaczymy wpuszczę trochę CR przeprowadzę całodniową aklimatyzację może się uda.
"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

43l - Nature
43l - Krewetkowe Iwagumi
43l - Nature 2
Avatar użytkownika
joke00
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt 29 lis, 2011 19:12
Lokalizacja: Poznań

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez kaboom » So 24 sty, 2015 22:58

Ja dostałem kilka CR trzymanych na kranówie w kępie Microzorium które kupiłem w sklepie, nie ukrywam że troche liczyłem na to że maluchy się tam zawieruszą :-) bo kępa zacna była :-D Było ich chyba z 7-8 sztuk, wrzucone do baniaka z Velvetami rozmnożyły się i co ciekawe nowe pokolenie zyskało sporo bieli w stosunku to tego co mają rodzice, ale ja karmię je dobrze a koleś w zoologicznym karmi czym popadnie. Dorzuciłem do nich jednego samca k14 bez cudowania, przystosowywania i też nic mu nie było, zapylił samiczkę i jest kolejne pokolenie. Kolega kupił u mnie kostkę Aquaela i krewetki, na początku tylko heteropody ale ostatnio przyszedł w wziął CR, hybrydy. Z tego co z nim rozmawiałem to nic mu nie padło i umowę mamy że jakby mu czasem Taiwan wyszedł to ja biorę go do siebie na kran :-)
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez Inc0gnit0 » N 25 sty, 2015 09:48

Kaboom jak ci sie uda z taiwanami na kranie to kilka firm produkujacych podłoza dla krewetek moze upaść na tzw ryj
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez Pethro » N 25 sty, 2015 09:55

A co ma kran do podłoża ? :lol:
Pethro
 

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez Inc0gnit0 » N 25 sty, 2015 12:19

Pethro napisał(a):A co ma kran do podłoża ? :lol:

Ano ma jak sie ma podłoże aktywne :P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez kaboom » N 25 sty, 2015 18:37

Inc0gnit0 napisał(a):Kaboom jak ci sie uda z taiwanami na kranie to kilka firm produkujacych podłoza dla krewetek moze upaść na tzw ryj

Przecież to Crystal tylko ładniej wybarwiony :-P . Narazie mam za mało Taiwanów ale jak ich będzie więcej to może mały eksperyment zrobię.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez Pethro » N 25 sty, 2015 18:44

Mi tam się wydaje że to jak porównanie yellow do red cherry, niby to samo ale jednak inaczej :lol:
Pethro
 

Re: Test i porównanie trzech neutralnych podłoży

Postprzez Inc0gnit0 » N 25 sty, 2015 19:33

kaboom napisał(a):
Inc0gnit0 napisał(a):Kaboom jak ci sie uda z taiwanami na kranie to kilka firm produkujacych podłoza dla krewetek moze upaść na tzw ryj

Przecież to Crystal tylko ładniej wybarwiony :-P . Narazie mam za mało Taiwanów ale jak ich będzie więcej to może mały eksperyment zrobię.

Niby tak ale jest kilka "ale"np: taiwany maja problem z rozrodem który sie nasila z kazdym kolejnym pokoleniem zeby w końcu w 4 przestały sie rozmnazac zupełnie u siebie nie zauwazyłem tego bo do 4 pokolenia taiwanów z taiwanów nie doszedłem i nie mam zamiaru. Spotkałem sie z opinia kilku bardziej doświadczonych hodowców ze samice taiwana podobno tylko 2x wypuszczaja młode i stop, swoimi obserwacjami też tego nie potrafie potwierdzic bo nie zalozyłem moim licznika na ogonie ;), w upały potrafia poleciec wszystkie taiwany a crysie jednak nie cos jest na rzeczy z ta delikatnoscia tych ślicznotek bo jakby były tak jak crystale to było by ich od groma a puki co nie widziałem zeby ktos sprzedawał 100 taiwanów z własnej hodowli.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron