odmulanie

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

odmulanie

Postprzez batman-ka » Śr 12 lis, 2008 13:51

Jak odmulić podłoże ADA lub ASII?
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kot » Śr 12 lis, 2008 14:48

Nie odmula sie bo wyciągasz z niego to co najlepsze.

"Poważniejsze zabiegi (odmulanie podłoża) powinniśmy robić jedynie przy okazji zmiany aranżacji natomiast przy codziennej "pracy" powinniśmy ograniczyć się jedynie do lekkiego, powierzchniowego odmulania mchów."

Ps
Przy podłożu ADA niewskazane są wszelkiego rodzaju ryby denne (jak zamiotą ogonem to pełno paprochów pływa) i dno powinno być zarośnięte zielichem.
Mistrz Amano do sprzątania dna zaprzęga krewetki amano. ;-)
Ostatnio edytowano Śr 12 lis, 2008 14:55 przez kot, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Śr 12 lis, 2008 19:06

Tak właśnie mi się wydawało ,ale jak ruszyłam skorupkę z mchem to wyleciały kupki roku :-p,a moje rośliny na trawnik idą od tygodnia,glosia jeszcze się nie rozrosła,ale jakoś dam radę ;-p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Xiao Lohan » Śr 12 lis, 2008 20:50

jak masz dobre podłoże i trawnik nie rośnie to przyczyny szukał bym w oświetleniu i co2
[30] babaulti, RC
[15] CR A
[30] WP, brigitki
[30] CR, CB A/AA
[160] BW
Avatar użytkownika
Xiao Lohan
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): So 05 lip, 2008 08:37
Lokalizacja: Tychy

Postprzez batman-ka » Śr 12 lis, 2008 22:03

Nie,no jedyny problem ,że trawnik jeszcze nie doszedł pocztą a glosia nie zarosła ,bo ma dopiero tydzień,światła jest 2x8,1x13 albo 15W w 30l i podłoże ASII+,jak troche podrosną roślinki to wystawię go w galerii ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kot » Śr 12 lis, 2008 22:58

To masz za dużo światła krewery poślepną. :-D Ja w moich 30l mam świetlówkę całe 8 wat + podłoże Ada i wszystko rośnie pięknie ale dość wolno, nic nie gnije i nie mam problemów z glonami. W 74l miałem dwie żarówki po 15W + Ada i wchodziły mi krasnale wiec w tym tygodniu zmieniłem jedną Żarówkę 15W na 8W, i mam nadzieję że glonek wyjedzie z mojego akwa.
Dla cierpliwych akwarystów którzy na efekty swojej pracy mogą poczekać dłużej zbyt mocne światło nie jest koniecznością.
Ostatnio edytowano Cz 13 lis, 2008 11:11 przez kot, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Cz 13 lis, 2008 12:58

To chyba zależy od światła,na początku zrobiłam obudowę ze skrzynki po winie,nawet gdzieś tam w projektach jest na forum,ale niestety 2x8W świetlówki osram białe nie dawały żadnego efektu,nic nie rosło a glon był masakryczny,dopiero po remoncie kuchni znalazłam oświetlenie na belce i je rozebrałam,więc mam dopalacz 13 czy 15W philipsa i całkiem inaczej świeci,w akwarium jest jasno,pierwszy raz mogę powiedzieć,że mam ładnie rosnące rośliny,glona bym nie miała,ale przy starcie wsadziłam łupinę z fontanusem na którym był glon watowaty,który chciał się roznieść po szybach ale mu nie wyszło.Trzy razy umyłam szyby ,mech w końcu odgloniłam w cytrynie i nie ma śladu po glonie,inne nie występują.Microsorium miało na sobie takiego twardego glona jak drzewka ale on odpada w tym akwarium i praktycznie zniknął,a na górych liściach były zielonki ale nie rozwinęły się :p
Miałam małą mini pelię,którą kiedyś dostałam od Adka,nigdzie nie rosła,w tym akwarium zrobiła się pięknie zielona jak młoda choinka :-) i płatki ma o wiele większe.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kot » Cz 13 lis, 2008 13:27

A podajesz co2? Bo według mnie to jak jest dużo światła bez co2 to glona mamy pewnego :mrgreen:
Ma ktoś z was oczko wodne ? Założenie oczka wodnego w słonecznym miejscu spowoduje, że zamiast pięknej ozdoby mamy kluchę glonową przez to oczkomanniacy sadzą w pobliżu oczka wierzby żeby zredukować ilość światła do wody.
Ale każde akwa jest inne a nerwowe ruchy są niewskazane.
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez =Fresz= » Cz 13 lis, 2008 14:18

Moje akwarium 15l, oświetlenie 2x8w plus pare godzin doświetlane lampką biurkową 25w BEZ CO2 :mrgreen: co jakiś czas dodawany nawozik i podmiany co 3dni dla rownowagi biologicznej w tak malym baniaku :lol: jak widać można i bez gloniska a rośłinki pierwsza klasa :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez kot » Cz 13 lis, 2008 14:43

Nie mówię że nie da się ale ja wodę wolę zmieniać raz na tydzień i mam akwa praktycznie bezobsługowe i żaden glon się nie czepia, ale jak pokazał kolega fresz można jarać krewetki światłem bez żadnych konsekwencji choć ja miałem z tym inne doświadczenie. Najważniejsze żeby mieć przyjemność z swojego hobby.
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez =Fresz= » Cz 13 lis, 2008 14:59

Teraz szykuje się zmiana aranżacji i przejscie na mchy które dostaną mniej światła, co najmniej o tą lampke biurkową a później sie zobaczy. Takiej ilości światła jak mam teraz na pewno nie lubią crystale bo buszują w roślinach i mało co je widać :-/ ale coś za coś albo ładne roslinki albo tylko krewetki heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez kot » Cz 13 lis, 2008 15:15

fresz jak robisz akwa nie na miesiąc czy dwa tylko na 2-3 lata to ze światłem nie musisz szleć, roślinki rosną wolno bo wolno ale nie gniją i są w dobrej kondycji. Ja nie lubię przycinać roślinek, handlować nimi więc się nie staram o jak najszybszy przyrost.
Dobre oświetlenie ma ten plus, że rośliny rosną jak głupie ale są wtedy i inne problemy. Najważniejsze żeby wypracować własny system na swoich błędach i nie przejmować się co piszą inni. ;-)

ps może to ktoś posprząta bo chyba trochę nie na temat ;-)
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez =Fresz= » Cz 13 lis, 2008 15:27

Tak nie i naczej będzie z nową aranżacją ;-) a wracając do tematu to tak jak zauważyłeś podłoża tego się nie odmula a dlaczego? to prosta odpowiedź składniki które się z niego w jakimś tam stopniu wyciąga, inny powód to wielkie zmącenie wody które mija po kilku podmianch ;-) nie wiem jak działa to na krewetki czy nie padają przy okazji :-/
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Cz 13 lis, 2008 15:37

Temat zrobił się szeroki jak woda,ale ja go założyłam więc się nie obrażam :-P Co do CO2,nie mam i nie umiem z niego korzystać,tzn. nie jest to pewnie staszna filozofia ale jakoś nie miałam takiej wizji,mam nawet zrobione z butelek ,ale strasznie mi to zaśmiecało biurko:P.Amano też nie przepadają za opalaniem i wolą wychodzić w nocy,u mnie szyby są oklejone matową folią białą,więc do 18ej mają jasno,potem godzinę 1/2 światła,potem gaszę a od tyłu zapalam małą lampkę i robię im wieczór,światło delikatnie przechodzi przez folię ale w akwarium jest ciemno,daje to fajny efekt a krewety mają efekty specjalne :P
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez =Fresz= » Cz 13 lis, 2008 16:00

Romantyczny wieczór o zachodzie słońca hehe Niedługo akwaria będą w stylu techno :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości