azoo plant grower bed + crystal red/black

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

azoo plant grower bed + crystal red/black

Postprzez Lisu » Pt 23 sty, 2015 18:11

Witam

Został mi jeden worek z podłożem Azoo plant grower bed, zastanawiam się czy nie wykorzystać go do założenia krewetkarium 27l z crystalami. Czy będzie odpowiednie dla tych krewetek? Dodam że będę stosował 100% ro+ mineralizator.
Lisu
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 05 gru, 2009 12:03
Lokalizacja: Toruń

Re: azoo plant grower bed + crystal red/black

Postprzez Pethro » Pt 23 sty, 2015 21:07

Ten typ podłoża słabo obniża pH i ma w sobie nawozy. Wiec jak je będzie wypłukiwał z nawozów to jeszcze możesz osłabić własciwosci buforujące, a jak chcesz normalnie użytkować bez płukania będziesz musiał startować z roslinami i po dojrzewaniu zmonitorować zawartość NO3 czy aby czasem podłoze go za duzo nie produkuje.
Pethro
 

Re: azoo plant grower bed + crystal red/black

Postprzez kaboom » Pt 23 sty, 2015 22:01

Nie używałem osobiście tego podłoża ale pare osób informowało że dość krótko utrzymuje obniżone parametry.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: azoo plant grower bed + crystal red/black

Postprzez Lisu » Pt 23 sty, 2015 23:42

ok rozumiem to raczej zrezygnuje z azzo, a co myśliscie o pro soil? Rowniez mam jeden worek tego podłoża nada się czy lepiej kupić jakiś dedykowany pod krewetki?
Lisu
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 05 gru, 2009 12:03
Lokalizacja: Toruń

Re: azoo plant grower bed + crystal red/black

Postprzez kaboom » So 24 sty, 2015 08:43

Lisu napisał(a):ok rozumiem to raczej zrezygnuje z azzo, a co myśliscie o pro soil? Rowniez mam jeden worek tego podłoża nada się czy lepiej kupić jakiś dedykowany pod krewetki?

Bardzo fajne podłoże pod rośliny, nie wiem jak będa się zachowywały krewetki. Jak masz cały worek nieotworzony to sprzedaj go na allegro bo to podłoże jest bardzo poszukiwane (już nie produkują) i kup dedykowane krewetkom np. Benibachi.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron