podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez monty » Pt 23 sty, 2015 21:19

Cześć, chciałem się was zapytać jakie podłoże wybrać do kostki 25x25 z hybrydami bo przygotowuję kostke do restartu. Myślę nad podłożem ADA amazonia ale boję się tochę bo to podłoże głównie pod rośliny, co o tym sadzicie? Druga opcja do Shrimp Soil aquatic nature nie testowałem go jeszcze ale mam chęć. Z góry mówię że benibachi odpada mam je już a szukam aktywnego którego jeszcze nie miałem okazji sprawdzać więc dla ułatwienia lista odpadających (benibachi, bws, enviroment, akadama, shrimp sand). Poleci ktoś cos?
monty
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Pt 18 kwi, 2014 21:59

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 23 sty, 2015 21:21

Pokaż skilla i na piasku kwarcowym taiwany odchowaj z hybryd .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez kaboom » Pt 23 sty, 2015 21:57

Inc0gnit0 napisał(a):Pokaż skilla i na piasku kwarcowym taiwany odchowaj z hybryd .

Kumpel kupił ode mnie hybrydy i trzyma je na kranie :) Jak się dochowa Taiwana to ruszam z hodowlą :)

Monty jak Ci zależy na roślinach to bierz ADĘ, 3l wystarczy. Jak rośliny to sprawa nieistotna to kup Benibachi. Jak chcesz ADĘ na litry to się odezwij, Benibachi teraz można w dobrej cenie wyrwać Fulvic i Powder bo nie mają normala i poobniżali ceny, za kilka dni przyjdzie dostawa i wszystko wróci do normy.
Adam Paszczela u siebie w ADA Idea Studio w Tychach ma w kilku baniakach CR, bardzo ładne krewetki a nic z suplementów nie dodaje, nawet ich nie karmi pokarmami dla krewetek tylko tym co ryby dostają.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 23 sty, 2015 22:08

Jest jedno ale kran kranowi nie równy.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez marcin » Pt 23 sty, 2015 23:37

Od siebie polecam shimp soila od aquatic nature, fajne, drobne podloze, na którym miałem bardzo dobre wyniki hodowlane. Nie wiem czy przypadek/zima/przerwa, ale od przesiadki w październiku na beni koniec jajek, nawet slabo siodełka widać. Takze aquatic nature polecam.
marcin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 14:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Odp: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez =Fresz= » So 24 sty, 2015 08:03

Shrimp soil miałem i jest ok pod crystale. W avatarze mam zdjęcie i widać krewetki na tym właśnie podłożu.

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez kaboom » So 24 sty, 2015 08:47

Inc0gnit0 napisał(a):Jest jedno ale kran kranowi nie równy.

Jasne, kolego wziął wszystkie możliwe krewetki do kostki, heteropody, cr, cb i hybrydy. Mówiłem mu że mogą popadać ale jak na tą chwilę wszystko się chowa.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez chwialek » So 24 sty, 2015 09:52

Ada zwłaszcza te nowsze wersje nadają się pod hybrydy idealnie. U siebie mam obecnie potwierdzenie niecały miesiąc od restartu i biegają młode. Poprzednia Ada wytrzymała trochę ponad 24 miesiące i do około 18 miesiąca uważam że warto ją przetrzymać w baniaku później ilość młodych się zmniejsza (stosuję 100%RO+salty shrimp GH+). Z młodymi wydawało mi się że dodatek mosura ultra plus do uzdatniania wpływał również pozytywnie na ilość młodych widocznych w baniaku, ale stosowałem to jedynie jako dodatek do wody gdy się skończyło to tak jakby mniej młodych się pojawiało (nie szukałem z lupą nowonarodzonych i ich nie liczyłem).
Treść tego posta jest jedynie moją własną obserwacją tego co się działo w baniaku. Nie mam porównania do wielu innych podłoży ponieważ jako hobbysta nie zapaleniec wielu nie przetestowałem. Sprawdziła się Ada i tak przy niej pozostałem.
Co do kranu + crystal/hybryda/taiwan uważam że to śliskie połączenie. I nie warto oszczędzać na wodzie pod te krewetki.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez monty » So 24 sty, 2015 15:28

a więc sprawa ma się tak że kupiłem 2l ADA amazonia NEW i zaleję na niej kostę 25x25x30 pod hybrydy, zobaczymy jak to będzie :) Woda jak zawsze RO, gh+ i rich water :) tylko jeszcze filtr... Chyba zostanie u-jet 2 :) Relacja jak tylko zaleję czyli jakieś 2 tyg bo najpierw startuje 25l z akadama :D
monty
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Pt 18 kwi, 2014 21:59

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez cinek1916 » N 25 sty, 2015 09:14

Podłączę się pod temat żeby nie dublować.

Mam zamówione kolejne szkiełko pod Crystale/Taiwany- 33x34x30h, takie się zmieści na wolnej półce w regale :)

Z roślin chcę mieć w tym akwarium tylko Micranthemum Monte Carlo i ewentualnie Eleocharis Parvula więc rośliny typowo trawnikowe.

Piszecie, że Malaya idealna pod Taiwany bo lepiej zbija Ph i KH oraz posiada mniej związków azotowych ale gdzie indziej czytam, że słabsza niż Amazonia pod rośliny (w końcu mniej azotu). Zastanawiam się, które z nich wybrać. Czy Amazonia nie wybije mi krewetek?

Jako dekoracja użyty zostanie lignit.
Filtracja Eheim Classic 2013 z lignitem i Matrixem.
Woda to RO+ Shrimp Mineral GH+
Światło się zobaczy ;)
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez chwialek » N 25 sty, 2015 09:33

cinek1916 napisał(a): Czy Amazonia nie wybije mi krewetek?

Nie wybije ci krewetek. Podłoże jak podłoże zbija parametry, Podobno amazonia I musiała być wyjałowiana z następnymi wersjami testowałem nie wybijały krewetek a zasiedlenie robiłem przy 1 starcie po 14 dniach przy restarcie z czyszczeniem filtra w ciągu 24h trafiły krewetki na świeże podłoże, jednak tak szybkiej aklimatyzacji nie zalecam. Po niedługim czasie od restartu znowu są maluchy.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez kaboom » N 25 sty, 2015 18:43

Amazonia NEW jest uboższa w składniki niż wersja poprzednia, nie wiem dlaczego ludzie uważają że może im wybić krewetki, u mnie w 180l jest 36l amazoni, 6 l power sandu i od początku bez podmian i bez filtracji (tylko skimmer eheima miesza wodę) NO3 oscyluje około 5-10 jednostek. PH przy podawaniu CO2 jest poniżej 6.
Sadzenie MonteCarlo z eleocharisem to średni pomysł, jak się pomiesza to będzie problem, chyba że jesteś na tyle dokładny i cierpliwy aby utrzymać trawę w ryzach ale naprawdę jest to wyzwanie.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez Pethro » N 25 sty, 2015 19:00

Tak tylko nie bierzesz pod uwagę że inaczej taka amazonia NEW zachowuje się w akwarium z samymi mchami, a potrafi tam podnieść us do prawie 500 ;p
Pethro
 

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez chwialek » N 25 sty, 2015 19:36

hmm ciekawe z tym podniesieniem us u mnie na starcie us spadały i musiałem wzmocnić uzdatnianie. Przez 24 miesiące przy mchach nie widziałem wskazania 500us. Więc albo ja trafiłem w dobrą partię, a tobie trafiła się zła. Albo taki skok wynikł z czynnika innego niż podłoże.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: podłoze aktywne pod hybrydy, które??

Postprzez Pethro » Pn 26 sty, 2015 10:50

Może miałem taką partię :-P w tym akwarium są tylko mchy i ta amazonia new, filtr gąbkowy i us leci tam jak nigdzie w góre.
Pethro
 


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron