Podłoże do krewetkarium z mchami dla Crystali

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Podłoże do krewetkarium z mchami dla Crystali

Postprzez under » Pn 02 lut, 2015 12:08

Przez okres zimowy trochę poczytałem zebrałem fundusze i odpuszczam sobie krewetkarium ze skałami i mnóstwem roślin.
Mam już zbiornik 40x40x40 i stoję przed wyborem podłoża. Zbiornik ma być dekoracyjno hodowlany. Woda z filtra RO, korzeń red moor.
Zastanawiam się pomiędzy dwoma rodzajami:
ada amazonia powder - krewetki wpusciłbym i tak dopiero pewnie za półtora miesiąca
BENIBACHI Black Soil Fulvic
Oba podłoża są dość drogie ale jak już mam robić to porządnie.
Nie wiem tylko ile litrów muszę tego kupić i czy mieszać jeszcze z czymś to podłoże?
Korzeń ma być obsadzony mchami (gatunków jeszcze nie wybrałem) a w podłożu chciałbym aby rosło kilka Pogostemon helfer, gdyż bardzo mi się podobają no i może gdzieś mały heniek inne rośliny jakoś mi nie wpadły w oko.
under
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): N 16 lis, 2014 21:33

Re: Podłoże do krewetkarium z mchami dla Crystali

Postprzez marcin » Pn 02 lut, 2015 12:23

Dla uzyskania warstwy 5cm potrzebujesz około 8 litrów podłoża. Miałem kiedyś pogostemona, eleocharisa parvule, duzego henka na stricte krewetkowym substracie, fajnie wszystko rosło ale nawozilem kolumne wody. Nie mialem tam wtedy crystali wiec nie powiem Ci jakby to zniosly, ale znajac dużą zdolnosc adaptacyjna młodych crystali wiem, ze dalyby rade;)
marcin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 14:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Podłoże do krewetkarium z mchami dla Crystali

Postprzez kaboom » Pn 02 lut, 2015 13:23

Więc tak, kup worek 9l, pewnie Ci zostanie ale zawsze będziesz mógł usypać spadek. Jak dobrze zakombinujesz to będzie i na drugą mniejsza kostkę :)
Crystale dadzą radę bez problemu. To Ty decydujesz jakie parametry wody będą a Amazonia napewno dłużej je utrzyma niż podłoża dedykowane krewetkom. Dużą zaleta Amazoni jest jej skład a mianowicie wg mnie musi być w niej użyta ziemia pochodząca z wody. Jest to jedyne podłoże aktywne (testowałem także Banibachi, Environmental, BWS, Prosoil) w którym na wodzie RO i bez dodatków zawierających "życie" pojawiły się oczliki i inne żyjątka. W żadnym innym przypadku taka sytuacja nie wystąpiła. Po dodawaniu różnych preparatów oczywiście w innych baniakach także się pojawiły robaczki ale przed suplementacją nic nie pływało. Przy odpowiednim świetle bez problemu powinieneś utrzymac gwiazdę wodną, podobnie z heńkiem. jako ciekawostkę dodam że w ADA Idea Studio w Tychach od 2 lat pływają CR, bardzo ładne a nie są karmione pokarmami dla krewetek ani nie mają podawanych żadnych suplementów typu minerały i wybarwiacze akwaria, oczywiście są nawożone ADĄ :-) i CO2.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Podłoże do krewetkarium z mchami dla Crystali

Postprzez under » Pn 02 lut, 2015 17:25

Wybiorę chyba BLACK SOIL FLUViC tylko nie wiem czy lepiej kupić normal czy powder? Które wizualnie jest ładniejsze?
under
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): N 16 lis, 2014 21:33

Re: Podłoże do krewetkarium z mchami dla Crystali

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 02 lut, 2015 17:34

powder jest bardzo drobnoziarniste normal jest... normalne 2-4mm
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Podłoże do krewetkarium z mchami dla Crystali

Postprzez kaboom » Pn 02 lut, 2015 20:04

Nie ma znaczenia.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Podłoże do krewetkarium z mchami dla Crystali

Postprzez Mosur » Pn 02 lut, 2015 22:20

Bierz benka naormala. :mrgreen:
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Podłoże do krewetkarium z mchami dla Crystali

Postprzez under » Wt 03 lut, 2015 01:13

Ok kupię 7 litrów normal fulvic myślę, że starczy. Coś mam jeszcze kupić pod to podłoże tak aby było za jedną przesyłką? Z góry dziękuję za porady na chwile obecną mam tylko akwarium, korzeń i filtr RO3.
under
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 63
Dołączył(a): N 16 lis, 2014 21:33

Re: Podłoże do krewetkarium z mchami dla Crystali

Postprzez Mosur » Wt 03 lut, 2015 08:18

Ja kupiłem bee max.
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Podłoże do krewetkarium z mchami dla Crystali

Postprzez kaboom » Wt 03 lut, 2015 15:03

under napisał(a):Ok kupię 7 litrów normal fulvic myślę, że starczy. Coś mam jeszcze kupić pod to podłoże tak aby było za jedną przesyłką? Z góry dziękuję za porady na chwile obecną mam tylko akwarium, korzeń i filtr RO3.

Kup mironecton powder, moim zdaniem lepszy niż skałka. Ewentualnie zestaw próbek żarła z Benibachi, koszt 25 PLN. Znając życie najbardziej rzucą się na kale i golden food :)
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości