aktywne pod cr ,cb , taiwany

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

aktywne pod cr ,cb , taiwany

Postprzez totome » Pn 02 lut, 2015 23:20

Zakładam nowy temat mimo ze jest już wiele takich pytań . Tym razem chciałbym , by wypowiedzieli się ludzie którzy mieli do czynienia nie tylko z jednym rodzajem podłoża . Proponuję układ odpowiedzi na zasadzie : miałem , podłoże A,B,C , najbardziej odpowiada mi podłoże ....... , dlatego że ...... ?


Zacznę od siebie . Z podłozy z którymi miałem do czynienia to : BENIBACHI FULVIC , environment i shrimp soil aquatic nature . Mnie najbardziej pasuje to ostatnie . Czekam na wasze opinie :-)
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: aktywne pod cr ,cb , taiwany

Postprzez =Fresz= » Wt 03 lut, 2015 09:04

No jak już zacząłeś to napisz dlaczego :-P

Ja miałem benibachi normal, bws, aquatic nature, ada amazonia I, dennerle neutralne i pewnie jeszcze jakieś ale skleroza u mnie nie bolesna :-P

Jak dla mnie benibachi i co ciekawe dennerle neutralne :mrgreen: Benibachi bo ładnie trzyma i długo niskie ph a dennerle bo nie zmienia parametrów, wystarczy dodać torfu granulowanego w narożniku a przy cienkiej warstwie tego podłoża i dobrej filtracji o restarcie można by było zapomnieć... A no i aquatic nature też było ok tylko trzymało wyższe ph około 6.

Na podłożu beni
Obrazek

Na podłożu dennerle
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: aktywne pod cr ,cb , taiwany

Postprzez tomek.b » Wt 03 lut, 2015 12:59

Benibachi normal
Environment Aquarium Soil
BWS Shrimp Soil

Podłoża porównywalne.
Na świeżym "envi" doskonały odchów młodzieży.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: aktywne pod cr ,cb , taiwany

Postprzez kaboom » Wt 03 lut, 2015 14:47

No to u mnie było/jest Benibachi Normal, Fulvic w różnych granulacjach od normala do super powdera, Environmental, ADA, BWS, spiekana glinka. Jesli chodzi o aktywne to najbogatsza w życie jest Amazonia, nie daję żadnych podsypek pod podłoża i tylko na Amazoni pojawiły się oczliki i inne żyjątka, reszta soili jałowa w tym temacie. Po dodaniu paru preparatów na innych też coś spływa.
BWS chyba najkrócej trzyma parametry, co prawda bardzo niskie ph, sporo poniżej 6 ale relatywnie krótko. Environmental, podłoże które mi polecano pod taiwany, szału nie ma, jaj nie urywa, mało oddaje do wody więc i pewnie mniej przyswaja, drogie i ja tam różnic w porównaniu do Beni nie widzę na plus, może ciut lepiej klaruje wodę.
Benibachi, tanie i chyba najpopularniejsze, dość dobrze zbija pH, rośliny rosną wolno ale rosną, przyzwoicie klaruje wodę. Dobre na szybki start pod robale, przy starej wodzie można zaryzykowac wpuszczenie po paru godzinach, przy świeżej po 3-4 dniach. Duży wybór granulacji i wersja fulvic dodatkowo kwaśniejsza.
ADA Amazonia New, podłoże zagadka jak dla mnie, sporo osób na nie narzeka ale i sporo chwali, ja narazie mam 4 baniaki i jest OK, nie wszędzie są krewetki dlatego pisze ogólnie. Bardzo bogate w żyjątka które pojawiają się po 2-3 tygodniach, dla mnie to duży plus, relatywnie trwałe podłoże, spokojnie potrafi trzymać parametry przez 2 lata, oczywiście jesli nie lejemy 100% twardej kranówki. Po spuszczeniu wody podłoże bardzo zbite, wymieniałem na żywca tylną szybę z całym aranżem i 35kg mantenów w środku, po podparciu deską i wydłubaniu 3-5 cm z tyłu nie ruszyła się o centymetr. CR na niej żyją bez problemu, u mnie narazie niedługo ale w ADA Idea Studio w Tychach już od 2 lat sobie brykają po baniakach bez specjalistycznych pokarmów i bez suplementacji minerałami dla krewetek, baniaki oczywiście naworzone ADĄ. Jesli chodzi o rośliny to najlepsze podłoże jakie można kupić.
Spiekana glinka, ja mam PRO H2O z Ichthyo Trophic, to samo ma Rataj, bodajże AquaClay sie to nazywa, podłoże bardzo twarde, jałowe, pyli na początku dość mocno więc warto przepłukać kilkukrotnie. Na początku coś oddaje do wody, podnosi twardość, potem nic się nie wydziela. Sraczkowaty kolor ale dość fajnie rośliny w nim rosną, szczególnie z podsypką lub pałeczkami nawozowymi. Mam na nim Velvety ale także trzymam CR na kranówce i wszystko gra, mnożą się, żyją i wcinają.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości