Niskie PH na Benibachi Normal

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez spining133 » Śr 11 lut, 2015 23:44

No teraz wiecie dlaczego pisałem , że beni potrzebuje mineralizacji i dlaczego ja płuczę używane podłoże i daję pod niewielką ilość świeżego stare przepłukane :-)
spining133
 

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Cz 12 lut, 2015 01:11

spining133 napisał(a):No teraz wiecie dlaczego pisałem , że beni potrzebuje mineralizacji i dlaczego ja płuczę używane podłoże i daję pod niewielką ilość świeżego stare przepłukane :-)

A to ciekawe, poniewaz wiele osob z doswiadniem w temacie pisze, ze zalewaja RO + mineralizacja, inni natomiast czyste RO.
Ja zalewalem woda juz spreparowana.

spining133 jaka woda pluczesz to stare podloze? Kranem?

Na innym forum:
rocky napisał(a):Miałem ten sam problem- zgony i praktycznie te same wartosci pH. Myślę że to nie jest żadna wadliwa partia, to podłoże po prostu tak ma przy zalewaniu wodą RO bez bufora. Ja teraz zalanie i pierwsze podmiany robię kranówą.

Pozniej dodal:
rocky napisał(a):Po trzeciej podmianie dopiero spreparowaną docelowo wodą, a tak sam kran- u mnie mam 460us, gh/kh 16/12, pH 7,5. jak jeszcze spada za nisko to kawałeczek nie duży wapienia dolomitowego do środka, tylko patrze czy za bardzo nie podnosi EC , można w razie czego wyjąć , a w każdej chwili ponownie włożyć mniejszy kawałek.

Co wy na to?? Jak Wy startujecie swoje zbiorniki? Zalewacie krenem, czy RO? Moze jakies inne sposoby??
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez Mosur » Cz 12 lut, 2015 10:56

Ja zalałem kranem a podmianki robie z RO.
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Cz 12 lut, 2015 12:15

Mosur napisał(a):Ja zalałem kranem a podmianki robie z RO.


Jak myslisz czy mozna jeszcze uratowac moje podloze? Np. poprzez pozbycie sie wody i zalaniem go od nowa kranem i pozniej przejsc znowu na RO.

Aquaray odpisalo w ten sposob:

Aquaray napisał(a):WITAM

Podłoże Benibachi obniża pH. Wartość jaką ustali w akwarium zależy:
od wody bazowej, od jej twardości i odczynu pH. Im bardziej miękka woda tym niższe pH.

od ilości podłoża w stosunku do ilości wody, im więcej podłoża tym pH może być niższe.
od filtracji, im mocniejsza i szybsza filtracja (obieg wody) tym pH może być niższe, zwłaszcza jeżeli ruch wody jest w okolicach podłoża.
od filtra podżwirowego, zastosowanie znacznie obniża pH.
od podmian wody i od ich ilości, podmiany wody na wodę kranową podwyższają i stabilizują pH, podmiany wody na wodę Ro nie.
od mediów i skał zawierających bufor i węglany, im więcej takich mediów lub skałek tym wyższe pH, im mniej tym niższe pH.

Reasumując jest wiele parametrów które wpływają na ostateczną wartość pH w zbiorniku i ich kombinacja w każdym akwarium jest inna, dlatego przykładowo jeden zbiornik ma pH 6,5 a kolejny 5,5, nie mniej pH w okolicach 5 jest bezpieczne dla dużej części krewetek, bardziej ważne od wartości pH jest czy jest ono stałe czy skacze. Stałe pH jest ważne.

pH łatwo podwyższyć używając GOLDEN pH-UP http://www.benibachi.pl/golden-ph-up-100g-p-18.html" target="_blank" target="_blank


Dzis jeszcze napisze do Benibachi Japan, zobaczymy co oni ciekawego napisza.
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez batman-ka » Cz 12 lut, 2015 13:48

Nie wiem czy jest znaczenie czy się zaleje ro czy wodą przygotowaną,ja zalewam różnie ,albo kanistrami 5l+2naciśnięcia SM AA albo ro i potem mineralizator jak zaleję,różnicy nie było .Teoretycznie mając fulvic wersję powinnam mieć jeszcze bardziej wyssane z minerałów ale u mnie to podłoże o wiele lepiej się sprawdza niż normal więc nie wiem. Zgonów nigdy nie miałam na początku ,raczej na końcu :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez =Fresz= » Cz 12 lut, 2015 13:51

U batmanki zawsze na odwrót :P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Cz 12 lut, 2015 14:21

batman-ka napisał(a):Nie wiem czy jest znaczenie czy się zaleje ro czy wodą przygotowaną,ja zalewam różnie ,albo kanistrami 5l+2naciśnięcia SM AA albo ro i potem mineralizator jak zaleję,różnicy nie było .Teoretycznie mając fulvic wersję powinnam mieć jeszcze bardziej wyssane z minerałów ale u mnie to podłoże o wiele lepiej się sprawdza niż normal więc nie wiem. Zgonów nigdy nie miałam na początku ,raczej na końcu :p


Jakie masz wartosci pH na starcie zbiornika i powiedzmy po 6 miesiacach?

Ja dzis mierzylem i niestety pH4.5 w 3 tygodnniowym akwa, w 6 miesiecznym 4.8.
W tym tygodniu chcem uruchomic kolejne dwa zbiorniki 24l i 54l. Jedno ma stac na BWSie, a drugie na GlasGarten Environment.
Chcem zeby tym razem wszystko poszlo ok. Czyli zeby ph po kilku tygodniach mialo wartosc 5.5 ph najnizej.
Co radzicie?
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez Mosur » Cz 12 lut, 2015 14:26

Troche szkodaeże masz już robale w środku. Chyba zostało ci tylko czekać :-? .
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez marcin » Cz 12 lut, 2015 14:38

Po 5 miesiacach od startu na Benibachi Normal mam pH 5.5 , na starcie bylo koło 5 ale nie mniej.
marcin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 14:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Cz 12 lut, 2015 14:49

Mosur napisał(a):Troche szkodaeże masz już robale w środku. Chyba zostało ci tylko czekać :-? .

Na robale zdajdzie sie miejsce. Co zrobic jak je przeniose? Masz jakies propozycje, zeby podniesc to pH?
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez spining133 » Cz 12 lut, 2015 15:27

Na pewno nie zalałbym aktywnego kranem , dając na podkład stare podłoże mam ph w granicach 5,5 - 6 ph , ale używam minerałów . zalane mam w ten sposób 34 baniaki i jest ok. Kilka osób pewnie z doświadczeniem w tym temacie robi podobnie .
Ostatnio edytowano Cz 12 lut, 2015 15:30 przez spining133, łącznie edytowano 1 raz
spining133
 

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez marcin » Cz 12 lut, 2015 15:29

Daj moze jakies skalki np benibachi powoli podniosa troche pH. Na pewno nie rób nic na szybko. Powolne zmiany zagwarantuja ze krewety to zniosa bez uszczerbku na zdriowiu;)
marcin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 14:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Cz 12 lut, 2015 15:57

spining133 napisał(a):Na pewno nie zalałbym aktywnego kranem , dając na podkład stare podłoże mam ph w granicach 5,5 - 6 ph , ale używam minerałów . zalane mam w ten sposób 34 baniaki i jest ok. Kilka osób pewnie z doświadczeniem w tym temacie robi podobnie .

Jakich konkretnie mineralow uzywasz??
I co zrobic jesli nie ma sie starego podloza?? W moim najstarzszym baniaku(6 miesicy) pH 4.8.
jak jesli mozna wiedziec pluczesz stary grunt? W kranowce, woda RO?

marcin napisał(a):Daj moze jakies skalki np benibachi powoli podniosa troche pH. Na pewno nie rób nic na szybko. Powolne zmiany zagwarantuja ze krewety to zniosa bez uszczerbku na zdriowiu;)


Mam skalke z BWS, kulki Benibachi i kulki BWSa.
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez spining133 » Cz 12 lut, 2015 21:53

Podnieś delikatnie bufor np salty gh/kh , podłoże płuczę pod kranem .
spining133
 

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez michal.l » Cz 12 lut, 2015 21:56

Można też sodą
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości