Niskie PH na Benibachi Normal

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Śr 11 lut, 2015 01:37

Czolem,
Mam maly dylemat. Chodzi mi o Ph w zbiornikach na Benibachi Normal.
Mam dwa zbiorniki na tym podlozu:
1. 24 l (crystale + kilka taiwanow) , na starcie Ph wynsilo 4.8 (test przeprowadzony swiezo skalibrowanym miernikiem ph, jak rowniez testami kropelkowymi sera[tu pomiar wynios 5 poniewaz skala jest co 0.5 ph]. Po pol roku ph ok 5. W trakcie tego okresu mialem kilkanascie zgonow. Ale bylo tez kilkanascie moluchow. Populacja zmienila sie na maly minus.
2. 42 l (crystale + kilka taiwanow), na starcie ph 4.6 (te same testy), po 2 tygodniach 4.5. Zaliczony pierwszy zgon zaraz po przeprowadzce ze starego zbiornika, ktory aktualnie jest przeznaczony do restartu.

Czy mierzycie PH w swoich zbiornikach? Czy podane przeze mnie wyzej wartosci sa szkodliwe dla krewetek? Jesli w waszych zbiornikach na tym podlozu Ph jest wyzsze niz w moich, czy jest mozliwe, ze trafila mi sie jakas wadliwa partia Beni? Czy wogole jest sie czym przejmowac?
Pozdrawiam
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez Mosur » Śr 11 lut, 2015 09:49

Ja mam pH 5,5 raz na tydzień robie podmianke wodą RO o pH 6.
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez Dakota » Śr 11 lut, 2015 10:08

Nie martw się i nie kombinuj, krewetki nie czują różnicy, gdy w okresie 2 tygodni pH zmienia się o 0,1 a przez pół roku zmienia się o 0,3. pH potrafi się zmieniać w ciągu jednego dnia (np. przy dużej obsadzie roślinnej), to normalne, tak samo na starcie baniaka - parametry zazwyczaj będą inne i ustabilizują się dopiero po kilku dniach. pH to nie jest to parametr stały... Krewetki to też nie są wydmuszki i od niewielkiej zmiany pH (mogącej być po prostu błędem pomiaru) nie zdechną, w naturze też parametry wody są zmienne i żyją.

Jakie masz KH?
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Śr 11 lut, 2015 11:15

Mosur napisał(a):Ja mam pH 5,5 raz na tydzień robie podmianke wodą RO o pH 6.

Takie Ph spodziewalem sie uzyskac. Niestety jest o stopien nizsze.
Kolega, ktory kupil w tym samym czasie Beni ma ten sam problem. Natomiast jakis poltora roku temu stawial baniaczek na Beni i wszystko hulalo az milo. Mnostwo mlodych. Ph na starcie 5.5 po kilku miesiacach ok 6. Teraz ma ten sam "problem" co ja. Bardzo niskie Ph, ponizej 5 i niby wszystko ok, ale systematycznie krewecie odchodza do krainy wiecznych lowow.

Dakota napisał(a):Nie martw się i nie kombinuj, krewetki nie czują różnicy, gdy w okresie 2 tygodni pH zmienia się o 0,1 a przez pół roku zmienia się o 0,3. pH potrafi się zmieniać w ciągu jednego dnia (np. przy dużej obsadzie roślinnej), to normalne, tak samo na starcie baniaka - parametry zazwyczaj będą inne i ustabilizują się dopiero po kilku dniach. pH to nie jest to parametr stały... Krewetki to też nie są wydmuszki i od niewielkiej zmiany pH (mogącej być po prostu błędem pomiaru) nie zdechną, w naturze też parametry wody są zmienne i żyją.


Jesli chodzi o blad w pomiarah to raczej nalezy go wykluczyc. 3 mierniki Ph, jeden test kropelkowy pokazuja to samo, drugi test kropelkowy pokazuje PH6 ale tylko dla tego ze skala jest od 6 do 8.
Poza tym drugi znajomy ma maly zbiornik na Beni normal (kupiony jesienia, przeznaczony dla apistogramma inka nie na krewetek) (PH na starcie 5.5). Te same testy.

Na innym forum barus9 napisal:
barus9 napisał(a):Też ten problem zauważyłem i wg mnie najlepsze ph to 5,5-6.
Benibachi z przed 2 lat było znacznie lepsze od tego co kupiłem w zeszłym roku.
U mnie dopiero po kilkumiesięcznym wyeksploatowaniu podłoża krewetki zaczęły się mnożyć i wróciły im chęci do życia, nie wspomnę o dziwnych zgonach. Tak miałem w 2 baniakach dlatego 3 odpaliłem ze sporą ilością minerałów BENIBACHI GOLDEN PH UP pod podłożem i tu nie było już tych problemów. Ph mam 6 i jest ok..

Może być wadliwa partia albo nieodpowiednie warunki przechowywania w transporcie lub u importera.


Dakota napisał(a):Jakie masz KH?

Parametry:
PH; 4.5
GH: 6
KH: 0-1
μS: 295
TDS: 147
NO3: 0
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez =Fresz= » Śr 11 lut, 2015 11:32

Powiem Wam że też zauważyłem że nowa partia Beni bardziej zbija Ph a żeby mi podłoże dłużej trzymało ph dałem pod spód trochę granulowanego torfu JBL więc wiadomo co pokazał miernik heh szok :-P Oczywiście odbiło się to też trochę na krewetkach tak jak barus opisuje i dopiero po około 4 miesiącach krewetki jakby dostały wiatr w żagle...
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez Dakota » Śr 11 lut, 2015 12:40

Czyli wychodzi na to, że partia produkcyjna partii produkcyjnej nierówna (raz się sypnie czegoś więcej, raz mniej i różnie działa)...
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Śr 11 lut, 2015 12:58

W tej sprawie napisalem do Benibachi. Nieh przedstawia swoje stanowisko.
Na razie czekam na odpowiedz. Mail wyslany godzine temu. Zobaczymy jaki maja czas reakcji.
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez =Fresz= » Śr 11 lut, 2015 13:14

Daj znać jakie jest ich stanowisko ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez Mosur » Śr 11 lut, 2015 14:49

Podmieniasz wodę ?
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez batman-ka » Śr 11 lut, 2015 15:02

Ja miałam 5,5 na beni fulvic powder ,mierzyłam 2 razy i nie dawałam torfu granulowanego ale leję w płynie beni humusowe płyny ,z pH nie było problemu ,partia kupiona 5 miesięcy temu ,czyli ostatnia przed tą co teraz przyszła.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Śr 11 lut, 2015 15:10

Mosur napisał(a):Podmieniasz wodę ?

Oczywiscie, ze podmieniam wode. 10% na tydzien.
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 11 lut, 2015 15:57

taki sam miałem start baniaka na bws poczatkowo po pierwszym dniu ph zleciało do 4,4 po jakims czasie wzrosło do 5,5 i tak od 9mcy stoi
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez batman-ka » Śr 11 lut, 2015 16:05

Zastanawia mnie jak by się trzymały mchy gdyby ph było cały czas niskie ,bo przecież nie każdy mech lubi aż takie wartości .Na samym starcie nie mierzę bo nie ma sensu ,zawsze zasysa przewodność ,dopiero po kilku dniach jest różnica i przewodność mi się lekko podnosi +50us ,dorzucam jakąś skałkę pro forma i olewam .Zanim filtr zacznie działać,syf opadnie i wszystko się ułoży.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 11 lut, 2015 16:36

Mówisz i masz: woda PH 5,0-5,5 ( tak sie zmieniało przez ostatnie 7-8 miesiecy) :milimeter-padł, fissidens fontanus -ledwie zyje
cameroon, queen, pelia , mini pelia, flame, christmas,creeping, jade lotos jakis przybłeda podobny do mini nobilis ale drobniejszy i drugi przybłeda nierozpoznany( oba w moim wątku moza zobaczyć ten pierwszy na kawałeczku lignitu 2cm średnicy na kilku foto sie znalazł a drugi na szybie bocznej sie rozsiadł )- te wszystkie świetnie sie maja
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez daman0629 » Śr 11 lut, 2015 19:53

To i ja napisze swoje obserwacje na temat tego podłoża.
Podłoże Banibachi Fulvic zalane ok 6 miesięcy temu po zalaniu i przez pierwsze miesiące ph 4,4.Dodam że nie używam żadnego torfu. Zbiornik z hybrydami, efekt mało który mech sobie dał rade o rogatku nie wspomne. Gubienie jaj przez samice na pewno ok 10 sztuk może więcej zrzuciło i nie były to tylko młode samice , Dziś po 6 miesiącach ph wynosi 4,9.Ostatnio jedna samica też nie donosiła wszystkich jaj. Jedyny plus jest taki że jeśli już jakieś młode się pojawią to żyją.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Następna strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości