Niskie PH na Benibachi Normal

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez SUHY » Cz 12 lut, 2015 22:17

Nic bym nie ruszał ,zgony przecież nie musza być związane z tym ph .Kiedyś sprawdziłem u mnie (stare roczne testy) i wyszło na czerwono .
Ale jeśli już się bawić to szklankę odpadu z RO poczekać parę dni (3 -5) i sprawdzić co się zmieniło jak nic to powtórka .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez batman-ka » Pt 13 lut, 2015 10:35

szachorsefer napisał(a):
batman-ka napisał(a):Nie wiem czy jest znaczenie czy się zaleje ro czy wodą przygotowaną,ja zalewam różnie ,albo kanistrami 5l+2naciśnięcia SM AA albo ro i potem mineralizator jak zaleję,różnicy nie było .Teoretycznie mając fulvic wersję powinnam mieć jeszcze bardziej wyssane z minerałów ale u mnie to podłoże o wiele lepiej się sprawdza niż normal więc nie wiem. Zgonów nigdy nie miałam na początku ,raczej na końcu :p


Jakie masz wartosci pH na starcie zbiornika i powiedzmy po 6 miesiacach?

Ja dzis mierzylem i niestety pH4.5 w 3 tygodnniowym akwa, w 6 miesiecznym 4.8.
W tym tygodniu chcem uruchomic kolejne dwa zbiorniki 24l i 54l. Jedno ma stac na BWSie, a drugie na GlasGarten Environment.
Chcem zeby tym razem wszystko poszlo ok. Czyli zeby ph po kilku tygodniach mialo wartosc 5.5 ph najnizej.
Co radzicie?


Ja miałam 5,5 dlatego nigdy się tym nie przejmowałam,gh5-6 przewodność 300 dla fulvic i 350 dla normal na starcie przy shrimp mineral aa ,może to kwestia Twojej mineralizacji?
Dodaję do tego skałkę benibachi albo bws i nigdy nie miałam poniżej 5,5 ,moja woda ro ma przewodność 27-43us zależy od pory roku
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez barus9 » Pt 13 lut, 2015 12:38

SUHY napisał(a):Nic bym nie ruszał ,zgony przecież nie musza być związane z tym ph .Kiedyś sprawdziłem u mnie (stare roczne testy) i wyszło na czerwono .
Ale jeśli już się bawić to szklankę odpadu z RO poczekać parę dni (3 -5) i sprawdzić co się zmieniło jak nic to powtórka .


Suhy szklanka może być mało :) 50/50 powracało do stanu wyjściowego. Wg mnie trefna partia ziemi lub źle przechowywana ale producent czy importer tego Ci nie powie, tylko będzie pisał o wodzie minerałach itp...

Znajomy wczoraj odpalił baniak na nowej partii Beni 2kg normal. Po zalanio Czysta RO jest ph=5. Ta sama ilość podłoża zobaczymy co dalej.

Może te zgony mogły być spowodowane różnicą wahań ph bo jakby nie było 4,5 w bańce a zmineralizowane RO ph=6.
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Pt 13 lut, 2015 15:33

barus9 napisał(a):Wg mnie trefna partia ziemi lub źle przechowywana ale producent czy importer tego Ci nie powie, tylko będzie pisał o wodzie minerałach itp...

Na to wyglada.

Mozecie mi powiedziec jak wasze podloze ma wilgotnosc( w szczegolnosci chodzi o Benibachi Normal, ale informacje o innych podlozach tez sie przydadza)? Chodzi mi o to czy jest completnie suche, czy raczej lekko wilgotne?
Czy na worku jest mnostwo pylu (taki szary worek)? Czy raczej podloze wyglada na nie do konca suche(wtedy tez pyl sie mniej osadza)?
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez batman-ka » So 14 lut, 2015 10:01

szachorsefer napisał(a):
barus9 napisał(a):Wg mnie trefna partia ziemi lub źle przechowywana ale producent czy importer tego Ci nie powie, tylko będzie pisał o wodzie minerałach itp...

Na to wyglada.

Mozecie mi powiedziec jak wasze podloze ma wilgotnosc( w szczegolnosci chodzi o Benibachi Normal, ale informacje o innych podlozach tez sie przydadza)? Chodzi mi o to czy jest completnie suche, czy raczej lekko wilgotne?
Czy na worku jest mnostwo pylu (taki szary worek)? Czy raczej podloze wyglada na nie do konca suche(wtedy tez pyl sie mniej osadza)?


U mnie i normal i powder jest suche ,nie jest mokre jak niektóre podłoża lub wilgotne,średnio brudny worek ,podłoże nie było suche na wiór na tyle żeby pylić.Porównuje do np aquatic nature shrimp itp. mniej fachowych podłoży aktywnych gdzie czuć było że są dość wilgotne.Nigdy nie miałam beni z innego żródła więc nie ma jak porównać czy np nie jest przesuszone. Kiedyś niektórzy twierdzili że trzeba zamykać szczelnie worki bo wilgotne podłoże się zepsuje otwarte ale na ile to prawda to nie wiem.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Pn 23 lut, 2015 23:45

Z tego wzgledu, ze zdania sa podzielone, jestem w trakcie robienia malych testow.
Wyniki podam pozniej, jak tylko skoncze testy i znajde wiecej czasu.
Ponizej zdjecie jak to mniej wiecej wyglada(wiaderka z GlasGarten i Benibachi + rozne rodzaje wody). Do badanych substratow doszlo rowniez BWS.

Obrazek
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez szachorsefer » Wt 24 lut, 2015 18:55

Ponizej czesciowe wyniki testow.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing" target="_blank" target="_blank
szachorsefer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 11 lut, 2015 00:31

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 24 lut, 2015 19:10

fajny pomysł jesli mozna cos podpowiedziec bardziej czytelnie by sie prezentował wykres
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez Dakota » Wt 24 lut, 2015 19:39

Ciekawe, ciekawe :-) Proponuję nie podawać wartości uS, jeśli mierzysz tylko TDS (ten przelicznik TDS*2 jest BARDZO przybliżony).
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Niskie PH na Benibachi Normal

Postprzez Pethro » Wt 24 lut, 2015 20:07

Dobrze jest jak jest a mi wygodniej patrzeć na us :-P tu chyba nie chodzi o dokładną wartość a ile czego ubywa pi razy drzwi, widać że nie tylko kh ale i gh beni zachłannie pochłania.
Pethro
 

Poprzednia strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron